×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

هرانا؛ نامه ۴۷ زندانی سیاسی عقیدتی زندان رجایی شهر پیرو قتل یک شهروند بهایی
1392/06/10

برگرفته از: //hra-news.org/685/1389-01-27-05-27-21/16451-1.html

هرانا؛ نامه ۴۷ زندانی سیاسی عقیدتی زندان رجایی شهر پیرو قتل یک شهروند بهایی

شنبه 09 شهریور 1392

خبرگزاری هرانا – ۴۷ تن از زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان رجایی شهر با انتشار نامه‌ای نسبت به قتل یک شهروند بهایی در بندرعباس اعلام نگرانی کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «ما امضا کنندگان ذیل خواستار آنیم که حقوق کلیه شهروندان این کشور با هر عقاید متفاوت آن‌ها در همه حال محفوظ ماند و همهٔ ایرانیان بدون هرگونه تبعیض ناشی‌ از عقیده در حمایت یکسان قانون قرار گیرند.»

متن کامل این نامه که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته است به شرح زیر است:

به نامه آنکه بیم از اوست و امید از او

باخبر شدیم که آقای عطا الله رضوانی یکی‌ از هموطنان بهایی دارای همسر و دو فرزند در بندرعباس ربوده و سپس با شلیک گلوله به ناحیه سر به قتل رسیده‌اند. این عمل شنیع قلب هر انسانی‌ را مشحوم از تأسف و تاثر می‌نماید. ما تعدادی از زندانیا‌ن سیاسی، عقیدتی‌ زندان رجایی شهر با توجه به سابقه تهدیدات مکرّر متوفی و بازداشت‌ها و احضار‌های گسترده اعضای اینجانب و همچنین با عنایت به تشابه و تکرار چنین فجایعی در مواردی دیگر طی‌ سالیان اخیر که منجرب به قتل یا آسیب جدی نسبت به تمامیت جسمانی‌ برخی‌ شهروندان بهائی شده است، ضمن محکوم کردن این عمل، خواستار تحقیقات هرچه سریع‌تر و محاکمهٔ آمرین و عاملین این واقعه در دادگاه‌های صالحه هستیم.

چنین واقعهٔ هولناکی باعث ایجاد فضای عدم امنیت در بین شهروندان دگراندیش و بلاخص اعضای جامعه بهاییان ایران شده است که رسیدگی سریع و عادلانه به این موضوع ضامن حق اولیه امنیت و آسایش آحاد مردم ایران خواهد بود.

بر اساس موازین حقوق بشر و اصول مصوبه در باب حقوق ملت در قانون اساسی‌، همه مردم از حقوق مساوی برخوردارند و بنابرین بدیهیست که امنیت جانی، مالی‌ و اجتماعی فرد فرد شهروندان ایرانی بر عهده مسئولین امور است.

اصول ۱۹ و ۲۰ قانون اساسی‌ تصریح می‌نماید (مردم ایران از هر قوم و قبیله‌ای که باشند) از حقوق مساوی برخوردارند و رنگ،‌نژاد، زبان و مانند این‌ها سبب امتیاز نخواهد بود، و «همچنین همهٔ افراد ملت اعم از زن و مرد در حمایت قانون قرار دارند...» با توجه به اصول ذکر شده، ما امضا کنندگان ذیل خواستار آنیم که حقوق کلیه شهروندان این کشور با هر عقاید متفاوت آن‌ها در همه حال محفوظ ماند و همهٔ ایرانیان بدون هرگونه تبعیض ناشی‌ از عقیده در حمایت یکسان قانون قرار گیرند.

۱-محمد سیف‌زاده ۲-کیوان صمیمی‌ ۳-جمال‌الدین خانجانی ۴-بهروز عزیزی توکلی ۵-حمید معتمدی مهر ۶-سعید رضایی ۷-عفیف نعیمی ۸-وحید تیزفهم ۹-جعفر اقدامی ۱۰-رسول بداغی ۱۱-فرهاد صدقی ۱۲-کامران مرتضائی ۱۳-محمود بادوام ۱۴-رامین زیبائی ۱۵-مصطفی نیلی ۱۶-شاهرخ زمانی‌ ۱۷-کامران رحیمیان ۱۸-کیوان رحیمیان ۱۹-سعید ماسوری ۲۰-محمد علی‌ منصوری ۲۱-شاهین نگاری ۲۲-شاهرخ طائف ۲۳-ریاض الله سبحانی ۲۴-عزیز الله سمندری ۲۵-نوید خانجانی ۲۶-امان الله مستقیم ۲۷-آیات مهر علی‌ بیگلو ۲۸-محمود فضلی ۲۹-شهرام رادمهر ۳۰-لطیف حسنی ۳۱-بهبود قلیزاده ۳۲-پیام مرکزی ۳۳-فرهاد فهندژ ۳۴-کورش زیاری ۳۵-لقمان مرادی ۳۶-زانیار مرادی ۳۷-دیدار رئوفی ۳۸-فرهمند ثنایی ۳۹-پیمان کشفی ۴۰-کمال کاشانی ۴۱-فواد فهندژ ۴۲-سیامک صدری ۴۳-فواد خانجانی ۴۴-افشین حیرتیان ۴۵-شهرام چینیان ۴۶-ایقان شهیدی ۴۷-علیرضا فرهانی

نظر خود را بنویسید