×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ... دين سيستمي است كه همهءاجزايش ب ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

نامۀ زندانیان زن بهائی در زندان اوین در خصوص شهادت جناب عطاءالله رضوانی
1392/06/16

برگرفته از: //www.edu-right.net/news/36-news/1305-bahaiinevintorohani

پنج‌شنبه، ۱۴ شهریور ۱۳۹۲

به گزارش جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، فاران حسامی، نوشین خادم، لوا خانجانی، ژینوس رحیمی، مهوش شهریاری و فریبا کمال آبادی در نامه به حسن روحانی ضمن اشاره به وعده های انتخاباتی "دولت تدبیر و امید"، مبنی بر "اجرای بی کم و کاست قانون اساسی برای کلیه شهروندان ایرانی"، و حاکمیت "عقلانیت و اعتدال"، خواستار بهره مندی بهائیان از حقوق شهروندی مطروحه در قانون اساسی کشور و داشتن حق تحصیل معاش و زندگی بر اساس آموزه های اخلاقی و روحانی آئین خویش شدند.

متن کامل نامه به شرح زیر است:

رئیس جمهور محترم ایران

در حالی که قریب سی و پنج سال از انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ ایران می گذرد در کمال ناباوری و با تأسف و تأثر بسیار با فاجعه قتل دلخراش یکی از شهروندان پاک نهاد بهایی ایران مواجه گردیدیم.

در تمام دوران حکومت جمهوری اسلامی ایران استیفای حقوق مصرحه در قانون اساسی کشور برای پیروان این آئین که بزرگترین اقلیت مذهبی ایران هستند به تأخیر افتاده است و با وجودی که بهائیان بالمره از مداخله در امور سیاست مملکتی خودداری نموده و در کلیه افت و خیزهای سیاسی طریق بی طرفی پیموده و راه خدمت صادقانه به آب و خاک آباء و اجدادی در پیش گرفته اند، ولی در طی هشت سال گذشته فشارهای غیرقانونی بر این جامعه افزایش یافته، دامنه دستگیری ها و صدور احکام قضایی گسترش داشته و تهدیدها و محدودیت های رو به تزاید حیات آنان را به خطر انداخته است.

با اینهمه امید آن می رفت که با روی کارآمدن دولت جدید که خود را دولت تدبیر و امید خوانده و وعده اجرای بی کم و کاست قانون اساسی برای کلیه شهروندان ایرانی را داده است، دولتی که با وعده عقلانیت و اعتدال به کسب آرای ملت شریف ایران موفق گردیده، بهائیان ایرانی نیز همچون سایر هموطنانی بتوانند از حقوق مطرحه در قانون اساسی کشور و حقوق شهروندی بهره مند شوند و در پناه قانون و عدالت از حق خدمت به میهن مقدس خود بهره مند گردند و به تحصیل معاش و زندگی بر اساس آموزه های اخلاقی و روحانی آئین خویش بپردازند ولی متأسفانه در طلوع فجر دولت تدبیر و امید اقدامی غیرمعمول، غیرقانونی و غیر انسانی ما را در بهتی تلخ فرو برد و امیدها را به یأس گرائید.

اینک ضمن تسلیت به خانواده عزیز و شریف جناب عطاءالله رضوانی و عموم بهائیان و هموطنان گرامی مصرانه از رئیس جمهور محترم حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای حسن روحانی می خواهیم ریشه ها و علل و عوامل این اقدام غیر انسانی را شناسایی نموده و مسببین آن را به دست قانون و عدالت بسپارند.

رجای واثق داریم که قطره قطره خون پاک این شهید مجید در عروق و شریان این سرزمین مقدس جاری و ساری گردد و بذر اخوت و برابری و محبت را در این بوستان سرمازده منتشر نماید تا بهار دلنشین بیاید و گلهای رنگ رنگ ببار آید و صحن ایران زمین را بیاراید.

زندانیان بهایی بند نسوان اوین

فاران حسامی، نوشین خادم، لوا خانجانی، ژینوس رحیمی، مهوش شهریاری، فریبا کمال آبادی

نظر خود را بنویسید