×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

نامه ۱۰۴ تن از شهروندان بهایی محروم از تحصیل برای محمدجواد لاریجانی
1393/02/26

برگرفته از:

//hra-news.org/fa/articles/%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%DB%B1%DB%B0%…

نامه ۱۰۴ تن از شهروندان بهایی محروم از تحصیل برای محمدجواد لاریجانی

تاریخ: پنجشنبه ,۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

خبرگزاری هرانا – محمد جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ایران ۱۸ فروردین ماه با رد «هرگونه تبعیض و تضییع حقوق افراد به خاطر بهایی بودن» در ایران، اعلام کرد که افراد به صرف بهایی بودن در ایران محاکمه یا از تحصیل منع نمی‌شوند.

در همین خصوص ۱۰۴ تن از دانشجویان محروم از تحصیل بهایی در طی نامه‌ای برای محمدجواد لاریجانی از محرومیت خود از تحصیل می‌گویند.

متن کامل این پیام‌ها که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته در زیر می‌آید:

به نام خدا

ستاد محترم حقوق بشر

با سلام و تقدیم احترام به دنبال مصاحبهٔ تلویزیونی ریاست محترم آن ستاد با شبکهٔ ۲ صدا و سیما و همچنین خبرگزاری ایلنا مورخ ۱۸/۱/۹۳ و اظهار این مطلب که هیچ فرد بهایی در ایران به صرف اعتقاداتش از تحصیل در دانشگاه محروم نگردیده و نمی‌گردد و فراخوان جهت اعادهٔ حقوق از دست رفتهٔ این عده، اینجانبان – تعدادی از دانشجویان اخراجی، نقص پرونده و محروم از شرکت در کنکور سراسری که همگی بهایی و ساکن شهر یزد هستیم – خواهان رسیدگی به وضعیت محرومیتمان از تحصیلات دانشگاهی می‌باشیم.

باتشکر

۱۱/۲/۹۳

رونوشت: دفتر محترم ریاست جمهوری ستاد حقوق شهروندی

اینجانب هوشنگ مقیمی فیروز آباد فارغ التحصیل رشته بهداشت صنعتی پس از گذراندن طرح در سال ۶۴ به علت بهایی بودن از گرفتن مدرک تحصیلیم محروم ماندم.

اینجانب شایان مقیمی فیروز آباد فرزند هوشنگ در سال ۸۵ موفق به شرکت در کنکور و پذیرفته شدن در دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گردیدم ولی بعد از دو ترم به علت بهایی بودن اخراج گردیدم.

اینجانب ادیب مقیمی فیروز آباد فرزند هوشنگ پس از شرکت در کنکور سال ۹۲ و کسب رتبه ۵۳۰ به علت بهایی بودن اجازه انتخاب رشته نداشتم و نقص پرونده اعلام شدم.

اینجانب پیام بهرام شاهمردانی فرزند پرویزمتولد ۱۳۶۰ در سال ۷۸ از شرکت در کنکور سراسری به دلیل بهایی بودن محروم شده و در سال ۸۴ که توانستم در کنکور شرکت کنم به دلیل بهایی بودن تحت عنوان نقص پرونده از حضور در دانشگاه باز ماندم.

اینجانب شمیم بهرام شاهمردانی فرزند پرویز در سال ۸۴ در کنکور شرکت کردم ولی به علت اعتقادم، نقص پرونده اعلام شدم و از حضور در دانشگاه محروم شدم.

اینجانب مهبد اتحادی فرزند پرویز اتحادی متولد ۷۳ در سال ۹۲ در کنکور سراسری شرکت کرده‌ام و هنگام جواب نتایج به من نقص پرونده اعلام گردید و از حضورم در دانشگاه ممانعت شد.

اینجانب مهنوش اتحادی فرزند پرویز متولد ۷۲ در سال ۹۰ در کنکور سراسری شرکت کردم و سه ترم در دانشگاه اردکان یزد در رشتهٔ مرتع و آبخیز داری تحصیل کردم ولی متاسفانه به علت اعتقادم بعد از سه ترم از دانشگاه اخراج شدم. شماره دانشجویی: ۹۰۱۶۱۲۲۰۳

اینجانب رستم لر مهدی آبادی فرزند جمشید متولد ۱۳۳۶ و دانشجوی زبان انگلیسی دانشگاه اصفهان ورودی سال ۵۵ به علت بهایی بودن بعد از انقلاب فرهنگی اخراج شده‌ام.

اینجانب رزیتا یزدان مهدی آبادی فرزند فرشید متولد ۱۳۶۹ در کنکور سراسری سال ۸۶ شرکت کردم و در دانشگاه حضرت رقیه یزد پذیرفته شدم که پس از ۲ ماه به دلیل اعتقادم اخراج شدم

اینجانب رعنا بیک‌نژاد منشادی فرزند جهانگیر متولد سال ۱۳۷۰ در سال ۸۸ در کنکور سراسری شرکت نمودم و با رتیه خیلی خوب نقص پرونده اعلان شدم و از دانشگاه محروم شدم.

اینجانب رویا بیک‌نژاد منشادی فرند جهانگیر در سال ۸۶ به دانشگاه امام علی راه یافتم ولی به دلیل اعتقادم به دین بهایی اخراج گردیدم.

اینجانب مهرافروز اعرابی دهج متولد ۱۳۶۵در سال ۸۴ در کنکور شرکت کردم و با رتبه ۱۲۶۰ به عنوان نقص پرونده به دلیل اعتقادم مرا از تعیین رشته و ادامه تحصیل باز داشتند.

بنده مهوش اعرابی دهج در سال ۷۱ از شرکت در آزمون ورود به دانشگاه به دلیل عقیده‌ام باز ماندم.

اینجانب پروین اعرابی دهج در سال ۷۶ از شرکت در آزمون سراسری به این دلیل که بهایی بودم محروم شدم.

اینجانب ایمان محمدی دهج متولد ۶۵ در سال ۸۳ در کنکور سراسری شرکت کردم ولی از ادامه تحصیل به دلیل عقیده‌ام ممحروم شدم.

اینجانب میلاد ا قدسی امیر آباد در سال ۸۵ توانستم در کنکور سراسرب شرکت کنم ولی بعد از قبولی در دانشگاه پیام نور تفت در انتهای ترم دوم، من را ازشرکت در امتحانات پایان ترم محروم کردند و با وجود پی گیری‌های مکرر به نتیجه‌ای نرسیدم و از تحصیل باز ماندم.

اینجانب رومینا ربیعی در سال‌های ۸۶ و ۸۷ در کنکور سراسری شرکت کرده‌ام و هربار به دلیل نقص پرونده محروم شدم و در مراجعات مکررم سرانجام علت را مذهب بنده عنوان کردند.

اینجانب فریبا بیانی کیوانی در سال ۶۳ فارغ التحیل و در کنکور شرکت کردم که کارت ورود به جلسه صادر نشد و با مراجعات پی در پی علت را مذهب بنده عنوان نمودند.

اینجانب نغمه صادقی دهج در سال ۷۹ و ۸۰ در کنکور سراسری شرکت نموده و هر سال به نقص پرونده مواجه شدم و م وقع پی گیری به من اعلان نمودند به دلیل بهایی بودن اجازه شرکت در آزمون را ندارم.

اینجانب ترانه خردادی در سال ۷۳ از دبیرستان فارغ التحصیل شدم و فرم کنکور را پر نمودم ولی اجازه امتحان دادن را به من ندادن و علت را عقیده و مذهب اینجانب عنوان کردند.

اینجانب سهیل روشن حسین ابادی در سال ۷۲ خواهان شرکت در آزمون سراسری بودم ولی به علت ستون مذهب از شرکت محروم شدم.

اینجانب شهروز شهید‌زاده منشادی فرزند حبیب الله در سال ۸۷ موفق به ورود به دانشگاه یزد و تحصیل در رشتهٔ منابع طبیعی شدم ولی متاسفانه بعد از ۵ ترم تحصیل در سال ۸۹ به علت بهایی بودن از دانشگاه اخراج شدم.

اینجانب فرشته شادپور در رشته بهداشت مدارس مشغول تحصیل بودم که به علت بهایی بودن اخراج و از ادامه تحصیل محروم شدم.

اینجانب مجید قانع از سال ۶۸ برای چند سال متوالی کارت شرکت در آزمون برایم صادر نگردید و از تحصیل باز ماندم.

اینجانب ثمر هوشیدری در سال ۷۱ کارت شرکت در آزمون سراسری برایم صادر نشد و در سال ۸۴ پس از شرکت در آزمون و اخذ رتبه‌ای خوب به دلیل مذهبم نقص پرونده اعلام شدم و ازتعیین رشته و نتیجتا ورود به دانشگاه باز ماندم.

اینجانب فراست محمدی دهج فرزند اکبر آقا پس از اخذ دیپلم از شرکت در کنکور و ورود به دانشگاه محروم گشتم.

اینجانب نادیا فرودی شاه کاووسی فرزند فرود پس از اخذ دیپلم از شرکت در کنکور و ورود به دانشگاه به علت وجود ستون مذهب محروم گشتم.

اینجانب پویا محمدی دهج فرزند فراست در کنکور سراسری سال ۸۹ موفق به کسب رتبه ۱۱۸ کشور در رشته علوم تجربی شدم و در رشته دندانپزشکی دانشگاه اصفهان پذیرفته شدم اما در ترم سوم در مهر ماه ۹۳ از طرف حراست دانشگاه به من گفته شد که به دلیل بهایی بودنم حق تحصیل دانشگاهی را ندارم و مرا اخراج کردند.

اینجانب فرزانه محمدی دهج فرزند اکبر در سال ۸۴ در کنکور هنر شرکت کردم و مجاز به انتخاب رشته بودم ولی به دلیل مذهبم نقص پرونده اعلام شدم.

اینجانب معین محمدی فرزند بیژن در ازمون سال ۸۴ شرکت کردم ولی در کارنامه‌ام دیانتم را اسلام ذکر کرده بودند و در سال ۸۵ نیز شرکت نمودم و این بار نقص پرونده اعلان کردن و برای دادخواهی به سازمان واقع در کرج رفتم که حتی نامه‌ام را نگرفتند و گفتند که دستور داریم نامه شما‌ها را نگیریم.

اینجانب ماریا محمدی فرزند بیژن در کنکور سال ۸۹ شرکت کردم و به دلیل مذهبم تحت عنوان نقص پرونده از ادامه تحصیل محروم شدم.

اینچانب آرش پورخرسند فرزند افلاطون در سال ۸۰ از شرکت در کنکور و ادامه تحصیل به دلیل مذهبم محروم شدم.

بنده ناهید پورجوانمردی فرزند رستم در سال ۶۳ در رشته ریاضی و سپس حسابداری دانشگاه ازاد پذیرفته شدم ولی طی ترم سوم از دانشگاه اخراج گردیدم.

اینجانب نسترن مهرگانی فرزند مجید در سال ۹۱ در رشته شیمی دانشگاه حضرت رقیه یزد قبول شدم اما در هفته سوم تحت عنوان نقص پرونده اخراج گردیدم.

اینجانب آوا همت فرزند شاهپور در سال ۸۴ در کنکور شرکت کردم ولی در کارنامه‌ام در قسمت مذهب به جای بهایی اسلام قید شده بود و در ادامه از انتخاب رشته محروم شدم.

اینجانب مهرداد یزدان در سال ۷۸ برای شرکت در کنکور اقدام کردم ولی به دلیل مذهبم نقص پرونده اعلام شدم و اجازه شرکت در کنکور نیافتم.

اینجانب مژگان اسلامی در سال ۷۵ دیپلم گرفتم ولی به دلیل وجود ستون مذهب و اینکه مذهبم بهایی بود نقص پرونده اعلام شدم و از شرکت محروم گردیدم.

اینجانب امید یزدان فرزند کیخسرو که در سال تحصیلی ۷۵-۷۴ دیپلم نظام جدید بوده‌ام و متقاضی کنکور کاردانی ناپیوسته بودم، بعد از ثبت نام کارت شرکت در آزمون برایم صادر نشد و از دانشگاه محروم شدم.

اینجانب مهرناز ستون‌زاده یزدی فرزند محمد در سال ۷۸ در آزمون سراسری شرکت کردم ولی به علت نقص پرونده در مورد دیانتم از شرکت در کنکور محروم شدم.

اینجانب وحید قدرت متولد ۳۷ در سال ۵۵ در دانشگاه علم و صنعت ایران در رشته راه و ساختمان قبول شدم و بعد از انقلاب فرهنگی به خاطر دیانتم اخراج و شرط ورود به دانشگاه را تبری از دیانتم و انتشار آن در روزنامه‌های کثیرالنتشار در چند نوبت دانستند و چون بنده حاضر به این عمل نشدم اخراج گردیدم و این در حالی بود که ۱۰۹ واحد از ۱۴۴ واحد درسی را پاس کرده بودم. فرزند اینجانب سپهر قدرت در سال ۸۷ در دانشگاه کرمان قبول شد که در‌‌‌‌ همان ترم اول او را با ۸ نفر بهایی دیگر از دانشگاه اخراج و تا کنون راه نداده‌اند.

اینجانب فرح باغی عصر آبادی در سال ۵۷ در دانشگاه الزهرا رشته علوم تغذیه قبول شدم و بعد از انقلاب فرهنگی به دلیل اعتقاد به دیانت بهایی از دانشگاه اخراج شدم.

فرزند اینجانب (فرح باغی) روح الله قدرت در کنکور سراسری سال ۸۹ در رشته پزشکی دانشگاه رفسنجان قبول شد و بعد از یک روز تحصیل به علت بهایی بودن از دانشگاه اخراج شد.

اینجانب فریبرز باغی عصر ابادی متولد ۴۳ از سال ۶۱ تا ۸۵ به مدت ۲۴ سال به علت بهایی بودن از شرکت در کنکور سراسری محروم بوده‌ام. فرزندم به نام لوا باغی ورودی سال ۸۵ دانشگاه شهید باهنر کرمان بعد از دو سال تحصیل به علت بهایی بودن اخراج گردید و فرزند دیگرم فرهود باغی متولد ۷۴ نیز با احراز رتبه لازمه از انتخاب رشته محروم گردید. همسر اینجانب نیز از سال ۶۵ تا ۸۵ از شرکت در کنکور محروم بوده استو یعنی در یک خانواده ۴ نفره همگی به علت بهایی بودن از تحصیلات عالیه محروم شده‌اند.

اینجانب حامد روشن فرزند روح الله روشن در کنکور سال ۷۹ شرکت نمودم ولی با کمال تعجب مذهب را اسلام انتخاب نموده بودند و چون اقدام نمودم برای حقیقت و راستگویی به علت بهایی بودن از شرکت در دانشگاه محروم شدم.

اینجانب پیام دهقان پس از دریافت مدرک دیپلم و شرکت در کنکور به علت بهایی بودن نقص پرونده شدم و مجاز به انتخاب رشته نبودم و از تحصیلات عالیه محروم ماندم.

اینجانب سمانه سمیعیان در سال ۸۶ در رشته مهندسی کامپیو‌تر پیام نوریزد پذیرفته شدم و پس از یک روز تحصیل در این دانشگاه به علت بهایی بودن اخراج گردیدم.

اینجانب مسعود مزیدی سالهای متمادی در کنکور شرکت کرده و نقص پرونده گشتم و از ادامه تحصیل محروم شدم.

اینجانب شهین پورجوانمردی در سال ۶۳ در رشته ریاضی دانشگاه ازاد یزد شروع به تحصیل کردم و و پس از ۲ سال بعد به علت بهایی بودن اخراج گردیدم.

اینجانب نوید سیاوشی در سال ۵۸ دانشگاه شیراز دررشته مواد پذیرفته شدم و پس از انقلاب به علت بهایی بودن از دانشگاه اخراج گردیدم.

اینجانب شهاب روحانی مروستی در سال ۸۷ در کنکور شرکت و به عنوان نقص پرونده به دلیل دیانتم از دانشگاه محروم شدم.

اینجانب شهرام روحانی مروستی به علت بهایی بودن از شرکت در کنکور و ورود به دانشگاه محروم شدم.

اینجانب سحر روحانی مروستی دانشجوی رشته عکاسی خبری در مرکز آموزش عالی علمی کاربردی یزد در سال ۸۷ پذیرفته شدم و پس از ۴ ترم به علت بهایی بودن از دانشگاه اخراج شدم.

اینجانب مهسا مهرگانی در سال ۸۷ در کنکور شرکت و رتبه ۴۵۰۰ را کسب نمودم ولی با نقص پرونده به علت دیانتم مواجه و محروم شدم.

اینجانب رویا سیاوشی در سال ۸۵ در کنکور سراسری شرکت نمودم ولی هیچگونه جوابی دریافت نداشتم.

اینجانب مینا اقدسی در سال ۷۷ به علت دیانتم از شرکت در کنکور محروم شدم.

اینجانب میترا اقدسی در سال ۸۲ در کنکور سراسری شرکت نمودم ولی با نقص پرونده به علت دیانتم مواجه شدم.

اینجانب افسانه سمیعیان در رشته بهداشت مدارس مشغول تحصیل بودم که از مدرسه عالی اخراج شدم و دلیل را بهایی بودن بنده عنوان نمودند.

اینجانب سحر نصیری به علت بهایی بودن از دانشگاه محروم شدم.

اینجانب سحاب نصیری در سال ۹۲ در کنکور شرکت و با نقص پرونده به علت دیانتم مواجه گشتم.

بنده مسروره سمیعیان به علت بهایی بودن از شرکت در کنکور در سال ۶۲ محروم شدم.

اینجانب وصال رستمی در کنکور ۹۲ شرکت اما از شرکت در دانشگاه به دلیل نقص پرونده محروم شدم.

اینجانب میثاق مزیدی در کنکور ۹۲ شرکت کردم اما به دلیل نقص پرونده به خاطر دیانتم از ورود به دانشگاه محروم شدم.

اینجانب فرشاد روحانی فرزند جبیب در سال ۷۹ پس از شرکت در کنکور به دلیل به دلیل بهایی بودن از ورود به دانشگاه منع شدم.

اینجانب فرزاد روحانی فرزند حبیب در سال ۷۴ یه دلیل بهایی بودن از شرکت در کنکور منع شدم.

اینجانب عاطفه رشیدی عزآبادی فرزند امیرحسین در سال ۷۹ به علت بهایی بودن از شرکت در کنکور و ورود به دانشگاه منع شدم.

اینجانب نغمه انوری علی آبادی فرزند علی محمد در سال ۸۲ یه دلیل بهایی بودن از شرکت در کنکور منع شدم.

اینجانب مشکات شادپور فرزند هدایت الله در سال تحصیلی ۹۰-۹۱ به دلیل اعتقاد به دیانت بهایی از دانشگاه امام علی یزد اخراج شده‌ام.

اینجانب علی فانی مروستی در سال ۷۶ به خاطر ستون مذهب فرم کنکور که فاقد گزینه بهایی بود کارت ورود به جلسه برایم صادر نگردید.

اینجانب کورش فانی مروستی در سال ۶۹ در کنکورسراسری اقدام به ثبت نام نمودم و به دلیل دیانتم کارت ورود به جلسه برایم صادر نگردید.

اینجانب فائزه تدریسی در سال ۸۱ برای شزکت در کنکور سراسری ثبت نام نمودم ولی به دلیل وجود ستون مذهب کارت ورود به حلسه برایم صادر نشد.

اینجانب پریسا رامشنی فرزنئ مهربان در سال ۷۱ به مدت ۵ سال متمادی در کنکور سراسرس ثبت نام نمودم ولی به خاطر وجود ستون مذهب کارت ورود به جلسه برایم صادر نشد و از تحصیلات عالیه محروم ماندم.

اینجانب رامین حصوری دیپلمه سال ۶۵-۶۶ به علت بهایی بودن از ورود به دانشگاه محروم شدم.

اینجانب شیدا حصوری فرزند رامین در سال ۹۰ موفق به ورود به دانشکاه یزد در رشته فیزیک جامدات شدم و پس از یک روز به دلیل نوشتن بهایی در فرم ثبت نام اخراج شدم و در پی مراجعه به سازمان سنجش تهران جوابی دریافت نکردم.

اینجانب میترا بندی امیراباد فرزند امان الله از دادن کنکور و تحصیل در دانشگاه به دلیل اعتقادم محروم گردیده‌ام.
اینجانب رستم باغی عصرابادی فرزند عزت الله به دلیل بهایی بودن از شرکت در کنکور و تحصیل در دانشگاه محروم گردیده‌ام.

اینجانب نعیم باغی عصرآبادی فرزند رستم پس از قبولی در دانشگاه صنعتی اصفهان رشته مهندسی نساجی از ادامه تحصیل به دلیل بهایی بودن محروم گشتم.

اینجانب رویا باغی عصرابادی فرزند عزت الله در سال ۶۶ به دلیل دیانتم از شرکت در کنکور و سپس در سال۸۴ از انتخاب رشته پس از احراز رتبه محروم شدم.

اینجانب سهیل روحانی فرد به دلیل اعتقاد به آیین بهایی از سال ۱۳۶۱ از ادامه تحصیل در دبیرستان و سپس از تحصیل در دانشگاه محروم گردیدم.

اینجانب سهیلا صالحیان در سال ۶۱ از شرکت در کنکور به دلیل اعتقادم محروم گردیدم.

اینجانب سراج الدین روحانی فرد در سال ۸۸ به علت بهایی بودن نقص پرونده اعلام شدم و در سال ۸۹ با رتبه ۶۵ مجددا از حضور در دانشگاه محروم گردیدم.
اینجانب س‌ها روحانی فرد به دلیل اعتقاد به آئین بهایی از تحصیلات عالیه محروم شدم.

اینجانب مهران بندی امیرآباد از سال ۶۰ تا ۶۳ به مدت ۳ سال از ادامه تحصیل در دبیرستان محروم بودم و دبیرستان را به صورت متفرقه به پایان رساندم و سپس به علت وجود ستون مذهب در فرم کنکور و نوشتن مذهب خویش در آن ستون (بهایی) از حضور در دانشگاه باز ماندم.

اینجانب افسانه خردادی در سال ۸۶ به علت بهایی بودن از حضور در کنکور محروم شدم.

اینجانب رستم بهی فر در سال ۵۹-۶۰ از دبیرستان شهید صد وقی تفت به علت بهایی بون اخراج گردیدم و به صورت متفرقه آن سال را ادامه دادم و سپس در سل ۶۲ به‌‌‌‌ همان دلیل از شرکت در کنکور محروم گردیدم.

اینجانب فریبا میرزایی به علت بهایی بودن از تحصیل در دوره دبیرستان محروم و به صورت متفرقه ادامه تحصیل داده و از دانشگاه نیز محروم شدم.

اینجانب سهیلا لهراسب فرزند مهربان پس از اخذ دیپلم از شرکت در کنکور و ورود به دانشگاه به علت وجود ستون مذهب در فرم کنکور محروم گردیدم.

اینجانب مریم مرادیخواه فرزند فرهاد در کنکور سال ۹۲شرکت و موفق به کسب رتبه ۳۶۴ شدم و علیرغم دریافت کارنامه و انتخاب رشته، هنگام مراجعه به عبارت نقص پرونده برخورد کردم.

اینجانب مسعود مجیدی فرزند محمود قبل از انقلاب دردانشگاه علم و صنعت تهران رشته مکانیک مشغول تحصیل بودم که بعد از انقلاب فرهنگی به علت بهایی بودن اخراج گردیدم.

اینجانب رکسانا مجیدی فرزند مسعود ۳ سال پیاپی ۸۳ و ۸۴ و ۸۵ در کنکور شرکت کردم و با وجود رتبهٔ ۱۲۶۰ به عنوان نقص پرونده از انتخاب رشته محروم شدم.

اینجانب آتوسا مجیدی فرزند مسعود در سال ۸۴ در کنکور شرکت کردم و با وجود امتیاز خوب، به علت بهایی بودن، نقص پرونده اعلام گردیدم

اینجانب فلورا صمدانی فرزند محمود در کنکور سراسری شرکت نموده‌ام ولی به علت بهایی بودن، نقص پرونده اعلام گردیدم و از ادامه تحصیل محروم شدم.

اینجانب احمد جعفری نعیمی، در کنکور سراسری شرکت نموده‌ام ولی به علت بهایی بودن، از پذیرفته شدن در دانشگاه محروم گردیده‌ام.

من عارف جعفری نعیمی، در کنکور سراسری رشته هنر و ریاضی سال ۹۲ شرکت نموده‌ام ولی به علت بهایی بودن، نقص پرونده اعلام گردیدم و از ادامه تحصیل محروم شدم.

اینجانب المیرا بصیری بنادکی فرزند مهدی در کنکور سال ۸۵ در رشته انسانی شرکت کرده‌ام و به علت بهایی بودن دچار نقص پرونده شده و از تحصیلات دانشگاهی محروم مانده‌ام.
اینجانب فرحدخت بیانی فرزند مهدی در کنکور ۲ بار در سالهای ۶۸ و ۸۵ شرکت نموده‌ام و هر بار به علت وجود فرم مذهب از ورود به دانشگاه محروم گردیده‌ام.

بنده فرخ شادپور فرزند غلامحسین چندین بار در کنکور شرکت کرده‌ام و هر بار به علت بهایی بودن مانع ادامه تحصیل بنده شدند.

اینجانب مهران دهقان منشادی فرزند منصور در سال ۸۷ در کنکور شرکت نمودم و نقص پرونده اعلام و از پذیرفته شدن در دانشگاه محروم گردیدم.

اینجانب منوچهر سبحانی عزآبادی فرزند عنایت الله در سال ۵۹ با رتبه ۳۲۰۰ در کنکور، به دانشگاه راه یافتم و لی بعد از گذراندن ۴۵ واحد در رشته پتروشیمی، به علت بهایی بودن اخراج گردیدم.

اینجانب کا‌ترین سبحانی فرزند منوچهر در کنکور سراسری شرکت کرده‌ام و به علت بهایی بودن به بهانه نقص پرونده، از تحصیلات دانشگاهی محروم مانده‌ام.

اینجانب ساناز زرندیون فرزند احمد به علت عقیده‌ام وبه بهانه نقص پرونده از ورود به دانشگاه محروم گردیده‌ام.
اینجانب سروش شبانی اردکانی فرزند محمود در سالهای ۸۳ و ۸۴ در کنکور شرکت نمودم و علیرغم اخذ رتبهٔ بالا حق انتخاب رشته را به علت بهایی بودن از من دریغ نمودند.

اینجانب نیما امیر خانی در سالهای ۷۸ و۹ ۷ در کنکور ثبت نام نمودم ولی به علت خالی گذاشتن ستون مذهب (در گزینه‌ها عقیده بهایی موجود نبود) کارت ورود به آزمون برایم صادر نگردید.

اینجانب صبا آگاهی فرزند بهزاد در سال ۸۹ در کنکور سراسری شرکت نمودم و پس از اعلام نتایج به دلیل نقص پرونده از شرکت در دانشگاه محروم گردیدم.

اینجانب فرزاد احمدی فرزند عطاالله در سال ۷۸ در کنکور شرکت و پس از اعلام نتایج در دانشگاه ثبت نام کردم ولی در روز اول ترم متوجه شدم که کارت دانشجویی برای من صادر نگردیده است و از حضور من در دانشگاه ممانعت به عمل آمد.

نظر خود را بنویسید