×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

قسمتی از پاسخ بیت العدل اعظم مورّخ ٢٣ فوریه ٢٠١٨ به یکی از احبّاء دربارۀ عشق و ازدواج و انتخاب همسر
1397/02/26

١٨ شهرالملک ١٧٤
٢٣ فوریه ٢٠١٨
...

توجّه شما به حفظ مصالح امری و اشتیاق¬تان به راهنمایی جوانان و خانواده ها دربارۀ انتخاب همسر و ازدواج مورد قدردانی است. در رابطه با مشکل فردی از احبّا طلب هدایت نموده اید که عاشق شخصی است که او عاشق فرد دیگری است و این وضع انتخاب همسر را برای ایشان مشکل و یا حتّی غیرممکن ساخته است. همان طور که مطّلعید ازدواج قدم بسیار مهمّی در زندگی هر فرد است که می تواند به فرمودۀ حضرت عبدالبهاء منجرّ به «وحدت ابدی» بین دو نفر در جمیع مراتب وجود و عوالم اِلهی گردد. تعریف عقد ازدواج بهائی به فرمودۀ هیکل مبارک نه تنها «ارتباط بین طرفین» است بلکه «تعلّق خاطر بین جهتین» می باشد. تعالیم بهائی شرایط اوّلیّه برای تدارک ازدواج را به وضوح مشخّص می نماید.

یکی از این مستلزمات آن است که دو نفر تا حدّ امکان با خصوصیّات و شخصیّت هم¬دیگر آشنا شوند و هر دو مایل به ازدواج با یکدیگر باشند. هیچ یک نمی تواند فرد مورد علاقۀ خود را وادار به اقدام خاصّی در راه ایجاد عشق و یا ازدواج نماید. اگر بعد از گذشت زمانی مناسب فرد مشتاق به ازدواج تغییری در عدم علاقۀ شخص مقابل احساس نکند، شایسته است که علی¬رغم درد و رنج احتمالی، با واقع بینی و تمسّک به دعا و مناجات و با مشورت با خویشان و دوستان معتمد در کمال انقطاع راه جدیدی گزیند و به مدد مسرّت واقعی حاصله از خدمات امری زندگی مثبت و فعّال جدیدی را از سرگیرد.

از اصالت اثر منسوب به حضرت عبدالبهاء «ازدواج تاس تقدیر است و مهرۀ تدبیر» سؤال نموده¬اید. پرسش شما جهت ملاحظه و اظهار نظر به دایرۀ مطالعۀ نصوص و الواح ارجاع گردید. بر طبق اطلّاع واصله از آن دایره، چنین بیانی تا کنون در آثار مبارکه ملاحظه نگردیده است.

معهد اعلی در اعتاب مقدّسۀ عُلیا جهت شمول الطاف لارَیبیّه و نزول مَواهبِ اِلهیّه برای این دوست عزیز دعا نموده و همچنین مَزیدِ تأیید و توفیق شما را از آستانِ جَمالِ اَقدَسِ اَبهیٰ مَسئلت می نمایند.

با تقدیم تحیّات

دارُالانشاء بیتُ العدلِ اَعظم

نظر خود را بنویسید