×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

معيارودليل حقا نيت يك پيامبر را خدا تعيين مي كند يا خلق خدا؟
1385/11/27

در مقاله ای تحت عنوان سردر گمی در تبیین مقام رهبری نوشته شده به تاریخ 19 آذر 85 ، سردبیر یكی از سایتها كه ادعای تحقیق در امربهایی را دارد، می نویسد:«دلیل حقانیت این دین( بابی وبهایی) چیست؟ شما می فرمایید ما كشته دادیم حق ما را خورده اند و از این قبیل. داستان ارتباط ماست و دروازه را كه شنیده اید هر دو به هم مربوط است زیرا ماست را می بندند و دروازه را هم می بندند.»
از مطالب نوشته شده به نظر می رسد نویسنده متدین به دین اسلام و مذهب شیعه است اما این گفته نشان می دهد كه سردبیر سایت مذكور و نویسنده مقاله كاملا بی اطلاع از قران و آیات آن می باشد حتی از دلیل حقانیت پیامبران آگاه نیست، با این همه چگونه ادعای تحقیق در ادیان دیگر را دارد و با كدام معیار حقا یت آنان را زیر سوال می برد؟!‌! زیرا اگر آیات قران را كه به آن معتقد است مطالعه نموده بود می دانست كه خداوند در قران، سوره بقره آیه 89 معیار حقانیت یك گفته و ادعا وراه تشخیص صداقت گوینده آن را در تمنای موت و شهادت می داند چنانچه می فرمایند: «قل ان كانت لكم الدار الاخرة عند الله خالصة من دون الناس فتمنوا الموت ان كنتم صادقین»
بگو اگر ادعا می كنند كه سرای آخرت نزد خداوند تنها برای شماست نه برای مردم دیگر، پس تمنای موت كنید اگر راست می گویید.
سپس می فرمایند:«ولن یتمنوه ابدا بما قدمت ایدیهم والله علیم بالظالمین و لتجدنهم احرص الناس علی حیوة»
و هرگز تمنا نمی كنند مرگ را ابدا به سبب كارهایی كه از پیش انجام دادند و خداوند آگاه است به حال ظالمین و آنان را مسلما آزمندترین مردم نسبت به زندگی خواهی یافت.
بنابر این از جانب خداوند و حضرت محمد ( ص) بزرگترین معیارتشخیص صداقت درگفته های یك فرد آن است كه آن فرد آیا حاضر است به خاطر گفته های خود و اعتقاد خود، زندگی خود را فدا نماید و مرگ را استقبال نماید؟ و بنا بر این آیه قران اگر فردی چنین كرد بدانید حق بوده و صادق است زیرا دروغگویان و كاذبین به تاكید قران هرگز چنین تمنایی را نخواهند كرد و نسبت به زندگی و زنده ماندن بسیار حریص اند زیرا می دانند به خاطر ظلمی كه كرده اند در آن دنیا چه در انتظارشان است .
آری پیروان دیانت بابی و بهایی با خون خود حقانیت اعتقاد و گفته های خود را به اثبات رسا ندند. وتاریخ گواه این مطلب است چنانچه كاپیتان فون گویمن كه در دوران ظهور دیانت بابی در خدمت حكومت ایران بود و شاهد فجایع وارده بر بابیان درخاطرات خود كه در جریده ( سولد اتن فرند) یعنی دوست سربازدرج گردید می نویسد : دوست عزیز آنان كه مدعی احساسات و عواطف رقیقه اند بیایند و با من در مشاهده این صحنه های دلخراش شریك شوند و ملاحظه نمایند كه چگونه نفوس بی گناه با هیاكل آغشته به خون كه از شدت ضربات، مجروح و متلاشی گشته، در حالی كه سینه و شانه آنها را شكافته و در شكافها فتیله سوزان قرار داده بودند در كوچه و بازار عبور می دادند و با این وصف از شخص بابی صدای ضجه و زاری یا شكوه و بی قراری بلند نمی شد بلكه به كمال استقامت تحمل هر مشقت می نمودند تا آنجا كه دیگر جسم نحیف طاقت همقدمی و همراهی با روح لطیف را از دست می داد.
ارنست رنان دانشمند فرانسوی در كتاب خود موسوم به حواریون می نویسد: هزاران نفس با شوق و شعف بی پایان در سبیل حضرت باب به جانفشانی پرداختند . آن روز كه كشتار عظیم بابیان در طهران تحقق یافت روزی است كه شاید چشم عالم شبه و نظیر آن را ندیده باشد.
و نیز لرد كروزن در خاطرات خود می نویسد : در صفحات تاریخ بابی كه به خون شهدای آن رنگین شده داستانهای شگفت انگیزی از مراتب خلوص و جانبازی این طایفه موجود است كه مایه جلوه و عظمت آن می باشد . بدیهی است تعالیمی چنین روح فداكاری و انقطاع در پیروان خویش بر انگیزد و بدین پایه از ثات و علو همت مبعوث نماید از هر جهت عظیم و شایان تقدیر است...
حال باید بار دیگر این سوال را مطرح كرد: آیا طلب موت و شهادت را به عنوان معیار و دلیل حقانیت و صدق اعای یك گفته ، بهائیان معین نموده اند یا خداوند در قران تعین فرموده است ؟ و آیا توهینی از این بالاتر به خدا و قران می توان تصور نمود كه فردی تناسب معیار شهادت و صدق ادعارا كه در قران و توسط خداوند تعیین گردیده ، با ماست و دروازه مقایسه و به تمسخر گیرد و با وجود این ادعای محقق بودن هم داشته باشد؟ لطفا شما قضاوت كنید.

نظر خود را بنویسید


خداوند در قران مي فرمايند:

عادل
ارسال شده در : 1388/9/25

خداوند در قران مي فرمايند: ايمان نوري است كه خدا در قلب هر كس كه بخواهد آن را مي اندازد. ايمان قلب پاك مي خواهد و خلوص نيت . ايمان در قلب و روح آدمها نفوذ مي كند . ايمان با جنگ و جدل و مناظره كه حاصل نمي شود . پس به جاي اينكه به فكر اين باشيد كه چه جوري با مناظره ها و بحث هاي كلامي ديگران را مغلوب خودتان كنيد و بگرديد كه چه جوري از آيات الهي ايراد و اشكال بتراشيد قلبتان را پاك و نيتتان را صاف كنيد تا خدا به صراط مستقيم خودش هدايت كند.
نسرين عزيز به قول خودت مي گويي كه خواندي و خدا هدايتت نكرد . متاسفم ايمان به زور حاصل نمي شود .خداوند بايد آن را براي يك فرد بخواهد . اميدوارم روزي خدا حقيقت را بر تو آشكار كند

نسرین محقق

بی طرف
ارسال شده در : 1388/6/10

نسرین خانم کدوم محققی تو دنیا اینقدر پرررر رووو هستش که در پایان تمام مقالات نضرشو میبینه بازم میگه:((میدانم که نظر من در این سایت انعکاس نمیابد))
تبریک میگم بهت چون گونه ای جدید از محققان رو هم به ما نشون دادی گونه ای که انصاف ندارند و به راحتی دروغ میگویند

مناظره

نسرین
ارسال شده در : 1385/12/7

سلام. من یک محقق هستم و با تتحقیقات جالب به این نتیجه رسیده ام که بهاییت واقعا یک دین الهی نیست و می دانم که نظر من در این سایت انعکاس نمی یابد زیرا ظاهرا تمامی نظرات منعکس شده در این بخش نظرات موافقان فرقه بهاییت است اما روی سخن من با شخص اداره کننده سایت است. اگر توانستید با بنده در مورد بهاییت مناظره نمایید و شکست نخوردید من سخنان آقای رحیم پور را رد خواهم کرد وگر نه شما با تمام وجود باید از بهاییت دست بکشید و آنهایی را که گمراه کرده اید هدایت کنید. می دانم که قبول نمی کنید چون مسلما دلایل شما کاملا با منطق ناسازگار خواهد بود و این را خودتان هم می دانید. به هر حال من وظیفه ای داشتیم که گفتم و به این جهت حجت بر شما تمام شد. حال قبول کنید یا نکنید فقط شخص شما را متوجه خواهد بود زبرا بنده با دلایل عقلی و قلبی به آنچه می گویم اعتقاد راسخ دارم. نمی گویم منتظر تماس شما هستم چون یقینا این کار را نخواهید کرد. باتشکر.

با سپاس فراوان ا

soheil
ارسال شده در : 1385/11/30

با سپاس فراوان از مطلب کوتاه و در عین حال عمیق ودقیقتان
اختصار سبب ان شده است که فقط نثار جان پیروان دیانت بهائی را ذکر فرموده اید که یکی از ملاکهایی است که مردمان میتوانند به حقانیت و عظمت این دیانت پی برند .
در کنار معیار های دیگر از جمله آیات والواح بیشماری که از حضرت بهاءالله صادر شده است وقدرت تقلیب کننده وتربیتی که فرد وجوامع انسانی را متحول میکند و... فداکاری وگذشتن از جان بندگانش حتی قابل ذکر نیست تا چه رسد به انکه میزان حقانیت شارع مقدس دیانت بهائی باشد.