×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

رسانه هاي آزاد ايران، چهره حقيقي ديانت بهايی وجناب دكتر ﻻريجاني
1385/11/27

برای من بسیار دردناك است كه مسئولین عزیز با توجه به حساسیت پست ومقام خود، بدون تحقیق به بازگویی اتهامات ردیه نویسان مخالف جامعه بهایی راضی می شوند. از جمله مطالبی كه جناب دكتر ﻻریجانی در 25 آذر ماه در گفتگو با خانه ملت مطرح فرمودند:
«رسانه های آزاد ایران چهره حقیقی بهاییت را نشان دادند!»
حال باید پرسید كدام رسانه داخلی دفاعیات جامعه بهایی را انعكاس داد. واگر این مهم انجام می شد آ‎یا نیازی به یك رسانه خارجی بود؟
جالب تر این كه حتی شما یك مرتبه به این رسانه خارجی یعنی رادیو بهایی(پیام دوست)گوش ندادید تا متوجه شوید این رسانه بهایی بنا به وظیفه دینی خود هرگز مطالب سیاسی را مطرح نكرده و نمی كند چه رسد به این كه مطالبی علیه نظام جمهوری اسلامی مطرح كند.
ثانیا فرموده بودید زنان بهایی وسران بهایی به چند همسری مشهورند اگر امكان دارد بفرمائید در كدام كتاب دیانت بهایی اجازه همچین كاری داده شده یا در كدام نقطه عالم زنی بهایی را سراغ دارید كه چند همسر داشته باشد و جامعه بهایی او را طرد نكرده باشد. باكمی دقت و مطالعه بر روی كتب و آثار بهایی متوجه خواهیم شد كه عفت و عصمت و تنزیه وتقدیس تا چه حد مورد توجه و دقت اهل بهاء می باشد. از جمله حضرت عبدالبهاء می فرمایند: «ای یاران پاك یزدان تنزیه و تقدیس در جمیع شئون از فضائل پاكان است و لوازم آزادگان. اول تنزیه و تقدیس است و پاكی از نقائص. چون انسان در جمیع مراتب پاك و طاهر گردد مظهر تجلی نور باهر شود. در سیر و سلوك،اول پاكی و بعد تازگی. جوی را باید پاك نمود و بعد آب عذب فرات جاری نمود و دیده پاك ادراك مشاهده و لقا نماید و مشام پاك استشمام رائحه گلشن عنایت فرماید و قلب پاك آئینه جمال حقیقت گردد...»
ثالثا شما نیز مانند ردیه نویسان، انگلیسی بودن جامعه بهایی را مطرح نمودید، جالب این كه بدون توجه به اصول اعتقادی دیانت بهایی مبنی بر«عدم مداخله در امور سیاسیه» ونیز بدون هیچ سند و مدرك محكمه پسندی این اتهامات بارها و بارها تكرار شده است.
چرا برای اثبات یا رد این اتهاماتِ كهنه و نخ نما شده با چند بهایی مطلع به طور دوستانه صحبت نمی شود تا این سوء تفاهمات برطرف شده، شما و همكاران محترمتان متوجه این واقعیت بشوید كه جامعه جهانی بهایی نه تنها یك جامعه سیاسی و نفس پرست نیست، بلكه بهاییان عالم اندیشه ای جز صلح و وحدت عالم ونیز عزت و سربلندی كشور مقدس ایران در سر نداشته و ندارند.
با آرزوی تحقق هدف فوق

نظر خود را بنویسید