×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

بدترين آفت زمانه
1386/04/04

چند شب پیش ؛ یعنی دقیقاً چهار شنبه شب نوزده اردیبهشت ماه با بچه هایم دور هم نشسته بودیم ومشغول گوش دادن به رادیوی جوان بودیم. گوینده می گفت:« فكر می كنید بزرگترین آفتی كه برای انسان وجود دارد چیست؟در این باره با ما تماس بگیرید. اما قبل از آن می خواهیم اطلاعاتی موثق در باره بهائیان به شما بدهیم؛ آن هم از زبان كسی كه قبلاً بهائی بوده است.» گوشهای ما چند نفر تیز شد ومنتظر شنیدن اخبار جالب از برنامه ای شدیم كه ادعا می كند برای جوانان ایرانی پیام آور دوستی وراستی است.
اما بر خلاف تصور، نیم ساعت راجع به جاسوس بودن بهائیان صحبت كردند؛ البته این باربحث اصلی، جاسوسی نه برای اسرائیل وامریكا بلكه جاسوسی در خود جامعه وتشكیلات بود. آقای محترم از انحراف بهائیان حرف می زد. از خانواده هایی می گفت كه زن جاسوس شوهرش است وعرصه را به هم تنگ میكنند. از ضیافتی صحبت می كرد كه در آن بهائیان باید كارهای انجام شده در هر نوزده روز را به اطلاع محفل برسانند. از جامعه ای می گفت كه اجازه لم وبم را ندارند ونمی توانند نفس بكشند و... در این بین نیز گوینده محترم حیران وسرگردان كه ای وای این بهائیان چگونه می توانند زندگی كنند؟! ای كاش در آن لحظات دوربینی حاضر بود تا قیافه من وبچه هایم را ثبت می كرد. یك لحظه قاه قاه خنده مان ازشنیدن حرفهای لطیفه مانند بلند بود ولحظه دیگر ساكت و مات متحیر از شنیدن تراژدی ظرفیت یك انسان در دروغگویی وبهتان. برنامه كه تمام شد گوینده، پیغام های كوتاه شنوندگان را درباره «بدترین آفت انسان خواند. غافل از آن كه خودشان نیم ساعت قبل برنامه ای تهیه كرده بودند كه بزرگترین آفت زمانه اش بود. برنامه ای سراسر دروغ، افتراء وبی انصافی. برنامه ای كه میخواست تنها نقابی سیاه باشد بر چهره حقیقت و اجازه دفاع به هیچ بهایی بی گناهی نمی داد.
والبته از دید دیگر برنامه ای بود برای ارتفاع ندای امر الهی چه كه به بهانه این برنامه جالب بارها توانستم با دوستان غیر بهائیم صحبت كنم وبچه هایم نیز بار دیگر شاهد بودند كه دشمنان امر به دلیل استدلال ضعیف خود، چگونه دست به تهمت و افتراء‌می زنند تا برنده ‌میدان جنگی یك طرفه باشند. دخترم از من خواست تا اجازه دهم او هم یك پیغام كوتاه برای رادیوی جوان بفرستد. پیغامش این بود:
«رادیوی جوان سلام من یك نوجوان بهایی هستم. می خواستم در باره برنامه تان بگویم كه تمام چیزهایی كه گفتید اشتباه بود چون در خانه ‌ما تنها چیزی كه وجود دارد محبت و مشورت است نه جاسوسی. 19 روزی یكبارهم ما به ضیافت می رویم اما تنها چیزی كه در آنجا می شنویم دعا ومناجات است وتشویق همدیگر به دوست داشتن عالمیان واحیاء ایران. لطفاً كمی با انصاف باشید. متشكرم.»

نظر خود را بنویسید


ضيافت وحدت ملكوتي

جمشيد
ارسال شده در : 1386/4/7

ازحقيقت ضيافات نوزده روزه كه اساس تمدن آيندهءبشري ونقطهءثقل اشاعهءاخلاق ومعنويت وارتباط ووحدت جوامع انساني است ونظيرش نه درانظمهءديني ونه درنظام ها ي سياسي ونه درجوامع وگروه هاي مختلف وجودنداردمي ترسند! مي ترسندمبادا ايرانيان عزيز خودپايشان به ضيافات نوزده روزهء بهائي بازشودوحقايق معنوي آن راببينندومنجذب اين ساختهء دست قدرت الهي شوند.اما هيهات!الحمدلله نفوسي ازهموطنان عزيزپايشان به اين ضيافات ملكوتي بازشده وبه چشم خودحقايق راديده اندومحبوب موعودشان راشناخته اندوخودعاشقانه مشغول معرفي " بدترين آفت زمانه" به هموطنان عزيزهستند.