×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

اگر حضرت محمّد اکنون ظاهر می شد ...
1386/05/15

بیایید با خود بیاندیشیم. به دیده انصاف بنگریم و ساعتی تفکّر نماییم. بگذارید تصوّر نماییم و فرض کنیم که رسول اکرم، حضرت محمّد در زمان حاضر، ظاهر گردند. به راستی به نظر شما اگر حضرت محمّد در دوره معاصر، ظاهر می شدند؛ چه احکام وتعالیمی برای بشر به ارمغان می آوردند؟ نوع انسان را در باب چه اموری هدایت و راهنمایی می فرمودند؟
مگر نه اینست که پیامبران خدا و انبیاءالهی همچون پزشکان دانایند که رگ جهان در دست ایشان است و درد را می بینند و به دانایی درمان میکنند. درد امروز چیست؟ درمان این درد کدامست؟
آیا درد امروز همان درد و نگرانی هزار سال پیش است؟
درد امروز، نقض حقوق بشر است؛ مشکلات جهانی شدن است؛ مسئله نابرابری حقوق زن و مرد است؛ جنگ های عالم سوز در ابعاد عالمگیر است. نگرانی امروز، سلاح های هسته ای است؛ تروریسم است؛ شکاف میان شمال و جنوب، و کشورهای غنی و فقیر است؛ انهدام محیط زیست و لایه اوزن است؛ ...
با این اوصاف می توان تصور نمود که اگر حضرت محمّد در این دوره ظاهر می شدند ؛ درمان این درد ها را در تعالیم مبارکه خود ذکر می فرمودند. شاید با خود بگویید که درمان همه این درد ها در کتاب مقدّس قرآن ذکر گردیده است. ولی آیا براستی در قرآن مجید، از سلاح های هسته ای ،از حقوق زن و مرد، از جهانی شدن ، از تروریسم ... ذکری به میان آمده ؟
عده ای به این سئوال پاسخ مثبت خواهند داد و به آیاتی استشهاد خواهند نمود. سخن این نفوس به مانند آنست که معتقد گردیم؛ درمان تمامی امراض امروزی نظیر ایدز ، ام.اس ، ... را می توان در کتاب های ابن سینا بازجست.
بگذارید به منطق خود رجوع نماییم و از قوّه خداداد عقل مدد گیریم و بیاندیشیم که آیا در 1500 سال قبل (زمانی که حضرت محمّد دیانت مقدّس اسلام را اظهار فرمودند) صحبتی از جهانی شدن بود؟ آیا در آن وقت مسئله محیط زیست موضوعیت داشت؟ آیا حتی ایده سلاح های هسته ای به فکر احدی خطور می نمود؟
وقتی درد های عمده کنونی در آن زمان، حتی موجودیت نداشته؛ چگونه ممکن است که از درمان آن سخن به میان آید؟
کدام طبیب است که نسخه ای مادام العمر صادر نماید؟ و کدام مراجع است که به یک نسخه برای همیشه اکتفاء نماید؟
ما بهاییان معتقدیم که خداوند هیچگاه بندگان خود را تنها و بی راهنما نمی گذارد. آثار بهایی گواهی می دهد که انبیاءالهی به اقتضای زمان ظاهر می گردند و در دست ایشان نسخه شفاء بخش دردها و آلام بشری در همان دوره موجود است.
بنابراین قویا اعتقاد داریم که حضرت محمّد بار دیگر و این بار با نام بهاءالله ظاهر گشته و تعالیمی چون صلح عمومی، وحدت عالم انسانی، تساوی حقوق زن و مرد، ... به ارمغان آورده که درمان هیکل بیمار بشر در عصر جدید است.

نظر خود را بنویسید


دوست عزیز اگرقرا

علی
ارسال شده در : 1386/12/17

دوست عزیز اگرقرار بود جواب همه ی مشکلات بشری توسط پیامبران داده می شد پس آن موقع عقل انسان به چه درد می خورد؟ بر فرض که هم اکنون پیامبر اسلام زنده بود آیا دستورات ایشان مبنای عمل همه ی انسانها بود و آیا حکام ظالم زیر بار حرف حقیقت خواهند رفت؟ علاوه بر این این مسائلی که در مورد دیانت بهایی گفتید - صلح عمومی ، وحدت عالم انسانی ، تساوی حقوق زن و مرد - بطور کامل در اسلام وجود داشته و انسان طالب حقیقت به راحتی به واقغیتی که در اسلام از مطالب مورد علاقه ی فطرت انسان وجود دارد با کمی مطالعه پی خواهد برد.

واقعا متاسفم.حضر

اشکان
ارسال شده در : 1386/10/28

واقعا متاسفم.حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) آخرین فرستاده خدا هستند و دین مبین اسلام هم آخرین دین.بی خود با یک سری حرفهای احمقانه خودتان را فریب ندهید که در آخر کار بتوانید به چشمان پیامبر نگاه کنید.
خداوند همگان را به راه راست هدایت فرماید.

باسلام اولا خیل

حامد
ارسال شده در : 1386/7/7

باسلام
اولا خیلی ممنون که قرآن مجیداین کتاب آسمانی رابا کتاب های ابو علی سینا مقایسه کردید!
ثانیا شما می گویید"ما بهاییان معتقدیم که خداوند هیچگاه بندگان خود را تنها و بی راهنما نمی گذارد . آثار بهایی گواهی می دهد که انبیاءالهی به اقتضای زمان ظاهر می گردند و در دست ایشان نسخه شفاء بخش دردها و آلام بشری در همان دوره موجود است"
این هم واقعا جای بسی شگفتی داردکه ازجانب شما متحریان حقیقت چنین سخنی گفته شود اگرواقعا ادعای تحری حقیقت دارید دلیل صدق مدعای خودراازکتبی غیرازکتب بهایی بیاورید .

خیلی خوشگل نوشتید

moshi_mouse_xw
ارسال شده در : 1386/6/1

امیدوارم موفق باشید چون هیچ وقت ماه پشت ابر نمی ماند و هیچ احدی نمی تواند جلودار این قدرت الهی باشد

آينده روشن است

tabasha
ارسال شده در : 1386/5/19

با تشكر از ورقا عزيز همه ما مطمئن هستيم كه بالاخره هم وطنان عزيز ما در ايران حقيقت ديانت بهائي را درك خواهند كرد و همپاي ما در راه ترقي مادي و روحاني اين كشور مقدس گام برخواهند داشت روزي اين تعصبات خشك مذهبي را كنار ميگذارند و به همه عالميان با چشم محبت و احترام مينگرند.جز اين راه ديگري نداريم حضرت عبدالبها ميفرمايند:اي ياران مژده باد شما را كه ايران به پرتو بخشش خداوندمهربان ترقي عظيم نمايد...بلكه اميد چنين است كه در آينده غبطه روي زمين شودونفحه مشكين ايران خاور وباختررامعطرنمايد. به اميد آن روز