×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

به كدام مذهب هستيد
1386/05/15

به كدام مذهب هستید به كدام ملّت هستید
كه كشند عاشقی را كه تو عاشقی چرایی؟!
چند روز قبل شنیدم كه گلستان جاوید یزد (آرامگاه بهائیان) را خراب كردند امّا نه تعجب كردم نه گریه ام گرفت بلكه خنده ام هم گرفت تازه اگر گریه ای هم بود به خاطر كسانی بود كه این كارها را انجام می دهند زیرا این اعمال دامن آنها و خانواده شان را خواهد گرفت زیرا حضرت بهآءالله فرموده اند كه از ظلم احدی نمی گذرند اگر باور ندارید می توانید به سرانجام سرنوشت كسانی كه به بهائیان ظلم كردند رجوع كنید به خصوص در دوران انقلاب چون ملموس تر است. ما نمونه های آن را در یزد زیاد داریم.
تیغ چوبین را مبر در كارزار
بنگر اوّل تا نگردد كار زار
این چندمین بار است كه این عمل شنیع از این انسان ها (اگر بتوان نام انسان بر آنها گذاشت زیرا انسان ها دیگر به مرده كاری ندارد) سر می زند. چه كسانی؟ نمی دانم؟! در همین رابطه اكثر قبور را تخریب و بعضی را صاف صاف كرده بودند، انگار كه زمین را شخم زده باشند، درخت ها را كنده و شكسته بودند انگار كه این درخت ها هم بهائی بودند. و این كار را افرادی انجام دادند كه در روز درخت كاری ادعای درخت كاری دارند و به جای هر درختی كه از خاك بیرون می آورند درختی می كارند. این اشخاص با همه ی دنیا دشمن اند حتی درخت ها و مرده ها را هم دشمن خود می دانند. همچنین غسالخانه را تخریب كرده بودند. خلاصه شنیدم كه مرقد پدربزرگم نیز كاملاً خراب شده و معلوم نیست كه این قبر كیست فقط از تكه سنگی كه اسم بعضی از متوفیان بر روی آن حك شده بود تشخیص دادند كه این قبر كیست. بسیاری از این نفوس از جمله پدربزرگ من كسانی بودند كه در تمام طول زندگی آزارشان حتّی به مورچه هم نرسیده بود و حالا هم كه چند سال از صعودشان می گذرد هنوز همه ی مردمی كه آنها را می شناختند چه مسلمان چه زرتشتی در حق آنها دعا می كنند و از آنها به نیكی یاد می كنند و همه ی بهائیان عزیزی كه جسدشان را به خاك سپردیم و با آنها وداع كردیم در مدّت زندگی پرافتخارشان نه تنها آزاری به احدی نرساندند و مظلوم بودند بلكه خود مورد ظلم بی حد و حصر واقع شدند اموالشان مصادره شد، به زندان افتادند، در به در شدند و هزاران بلایا كه شاید كسی باورش نشود و اینها را افسانه بداند بر سرشان آمد و شهدای عزیزی كه جان شیرینشان، چرا شیرین چون از جان انسان چه چیز مهم تر است، را در راه محبّت بشر و صلح و دوستی و خدمت به عالم انسانی و در راه حضرت بهآءالله فدا كردند و حالا هم دست از سر جسدشان بر نداشتند. چرا چون عاشق بودند عاشق ایران و مردم ایران و شعارشان و شعائرشان وحدت عالم انسانی و صلح عمومی بود و از تعصّب و بغض و كینه به دور بودند زیرا مولایشان چنین فرموده بود: «ای دوست در روضه ی قلب جز گل عشق مكار». حالا می فهمم كه چقدر دشمنان از عظمت امرالله وحشت دارند و آنها هستند كه به خوبی عظمت امرالله را درك كرده اند وگرنه این عمل شنیع را انجام نمی دادند. كسانی كه فكر می كنند با این كار به بهائیان ضربه وارد می كنند و باعث رنج و عذاب آنها می شوند نه تنها بهائیان را ناراحت نكردند بلكه با هر اذیت و آزاری نیروی تازه و خون جدیدی به شریان جامعه ی بهائی وارد می كنند و سبب اشتهار امرالله می گردند. در یكی از حملات خرابكارانه كه چند مرتبه اتّفاق افتاده است وقتی گلستان را با این شكل و شمایل دیدم هنگام وداع و ترك گلستان به آسمان نگاه كردم و با خود گفتم خوشحالم از اینكه بهائی ام و در راه حضرت بهآءالله و در راه اعتلای وحدت عالم انسانی و صلح عمومی این سختی ها را كه در مقابل سختی های محبوبم هیچ است را تحمّل می كنیم.
بنده می خواستم این نامه را برای همه ی هموطنان عزیزم بنویسم كه بدانند هر فرد در ایران گذشته از نظر مذهب، نژاد، رنگ و پوست به عنوان یك انسان و یك ایرانی از حق و حقوقی برخوردار است پس یك بهائی هم حق دارد كه با اماكنی كه برایش محترم و مقدّس است با احترام برخورد شود نه اینكه هر از گاهی قبور بهائیان را زیر و رو كرده و با بلدوزر و لودر آن را صاف كنند.
در تمام طول تاریخ به مرقد پیامبران و امامان اهانت های بی شماری شده است و مرقد مطهرشان از دست دشمنان در امان نبوده و حتّی دوستدارانشان از ترس دشمنان جرأت فشاندن قطره اشكی بر مزارشان را نداشتند خون ما كه از آنها رنگین تر نیست حالا ببینید این مراقد چه عظمتی پیدا كرده و از سراسر دنیا برای زیارت آنها می روند. اشكالی ندارد شما هم كاری كردید كه در آینده از تمام دنیا برای زیارت گلستان یزد خواهند آمد و باید از شما به این خاطر تشكّر و قدردانی كرد.
سخت گیری و تعصّب خامی است
تا جنینی كار خون آشامی است

نظر خود را بنویسید


مي‌دونستيد كه خ

نعیم
ارسال شده در : 1386/6/30

مي‌دونستيد كه خيلي به شما لطف شده كه شما زنده هستيد
----------------------------------
این سخن هم نظرم را خیلی جلب کرد
ببینم شما به خودتون اجازه میدهید که زندگی و مرگ یک انسان رو در دست بگیرید؟
یعنی شما دلتون خواسته که بهاییان زنده باشند اگر نه همه را میکشد نه چون زندگی و مرگ آدمها دست شماست.
اگه به کتاب تاریخ رجوع کنی میبینی که فرعون هم چنین نظری داشت
در اصل خودش را خدا میدانست.
ولی شما خودتان را همکار خدا میدانید نه؟
پس یعنی برای خدا شریک قائل شدید نه؟
حکم شرک هم که میدونی چی هست اگه نمیدونی برو سوره توبه رو بخون.

یک مورد دیگر مور

نعیم
ارسال شده در : 1386/6/30

یک مورد دیگر مورد ازدواج موقت است.
روابط نامشروع طبق قانون اسلام حکم سنگسار دارد . نه؟
ولی چرا الان اجرا نمیشود؟ چون در اون صورت سر هر کوچهایی باید یکی دو نفر رو سنگسار کنن که نمیشه.وجهه جهانی ایران خراب میشه.
پس باز مجتهد شما میاید و فکر میکند و ازدواج موقت رو درست میکند.
تازه شرط هم میگذارد که هرکسی در خفا هم بتواند شخصا صیغه را بخواند و لازم نباشد دو در دفتر مجتهدین به صف بایستد. چون برای وجهه مجتهدین بد است.
تازه زمان صیغه هم تعیین میکنند
دو ساعت یه روز هفتگی و برو بالا.
حالا باز به حرف مجتهدت گوش بده

ياد سخن مجتهد مي

naeim
ارسال شده در : 1386/6/28

ياد سخن مجتهد مي‌افتدم
-------
آیا میشه بگید کجای قرآن گفته از یک نفر آدم تقلید کنید؟
روحانیونی که ازشون تقلید میکنید انسان هستند و رفتند قرآن خوانده اند و حالا هر دستوری که به نفعشون باشه رو به اسم دین به خوردتون میدن.
تحریم تنباکو رو که ماجراش یادت هست . نه؟
برو کتاب تاریخ دبیرستانو بخون یادت میاد. صدها مورد دیگر هم هم بوده و همچنان هست و شما کورکورانه دارید اطاعت میکنید و به اصطلاح بازیچه دست سیاست علما شدید.
دست دزد باید قطع شود.
توی ایران چرا اجرا نمیشود؟ چون حدودا دست 90 درصد افراد باید قطع بشه.مخصوصا سران امور.
بیخودی هم جواب نده تمام اینها به وضوح قابل رویت است.
الان یک مسلمان رو در کشورهای آمریکایی و اروپایی با تروریست برابر میدانند .چرا؟
در مورد اراذل هم سخن جالبی بود.جرم با بی گناهی تفاوت دارد.
مطمئنا فردی که زیر خروارها خاک خوابیده نمیتواند گناهی مرتکب شود.که اینطور به او حمله میکنند.
ولی وقتی طرف جرم کرده باید مجازات شود.
این 2 مسئله کاملا جدا از هم است و من ماندهام چطوری توی ذهن شما تفاوت این دو مشخص نشده.(شاید به خاطر تقلید کور کورانه)

اصلاحیه

ستوده
ارسال شده در : 1386/6/5

به کدام مذهب است این
به کدام ملت است این

که کشند عاشقی را
که تو عاشقم چرایی

دولولو، يا يك لولو؟!!

هاله
ارسال شده در : 1386/5/26

دوستان عزيز،ازمطالب لولوي عزيزپيداست كه ايشان همان لولوئي هستندكه پارسال عين همين مطالب رادرسايت نيونگاه مي نوشتند!پروندهءفكري ايشان درآرشيوسايت مزبورموجود. لذالازم نيست وقت خودراتلف كنيد وبه ايشان جواب بدهيد، چون فايده ندارد.(به مباحث ايشان درسايت newnegah ، قسمت نقدونظر مراجعه فرمائيد).فقط كافي است براي ايشان دعافرمائيدوايشان رابه خداواگذاريد.البته اگرايشان ادعاكنندلولوي ديگري هستند،بازهم فرقي نمي كندچون به مصداق آيهء مباركهء قران كه مي فرمايد،" تشابهت قلوبهم"، قلب اين لولوي عزيز كاملاً شبيه همان لولوي عزيزاست.

باز هم حالتون چه طوره؟

لولو
ارسال شده در : 1386/5/24

از اين كه در جواب دادن تأخير حاصل شد، عذر مي‌خواهم. دوست عزيز و محترم "happiness" اين آيات قرآن است. آيا شما با آن مشكل داريد؟ ديگر اين چون و چرا ندارد كه مي‌گوييد اگر رفتيم در يك كشور خارجي و غيره. اتّفاقاً در سوره‌ي مائده، آيه‌ي 51 در مورد منع آن كه در هيچ موردي يك مسلمان تحت ولايت غيرمسلمان واقع نشود، بحث شده. حال شما مي‌گوييد قائم ظاهر شده و من علاقه‌مند مي‌شوم، امّا در همان موقع به ياد سخن مجتهد مي‌افتدم كه مي‌گويد دين شما گم‌راه‌كننده است و از حرف مجتهد به جز در موارد اصول دين بايد تبعيّت كرد. آيا شما با اصول دين مبين اسلام مشكلي داريد؟ اگر داريد، بفرماييد تا من بدون اجازه از مجتهد در اين مورد با شما به بحث بنشينم. در ضمن شما به آيه‌ي مباركه‌ي قرآن اشاره فرموده‌ايد. خيلي هم درست كاري كرديد. ما هم نگفتيم كه شما بيا مسلمان شو. امّا مي‌گوييم كه اگر مسلمان نشدي و بهايي ماندي، عواقب آن را بپذير. دوست محترم "دوست‌دار" شما اگر خودتان را كافر و مشرك نمي‌شماريد، پس بگذاريد آيه‌ي ديگري از قرآن مجيد را به شما معرّفي كنم: در سوره‌ي تؤبه، آيه‌ي 29 راجع به اهل كتاب گفته شده. خيلي جالبه كه ما دين اهل كتاب را پذيرفته‌ايم و اين گونه است؛ شما كه ديگر جاي خود داريد. دوست عزيز "نداي سي‌مرغ" نكته‌ي خيلي جالبي راجع به سيب و سنگ فرموديد. خيلي نظر من را تغيير داديد. در واقع الآن دارم فكر مي‌كنم اين كساني كه به عنوان اراذل و اوباش و متجاوز به نواميس مردم به فجيع‌ترين شكل ممكن، واقعاً سيب شيريني هستند كه اين همه مورد جور و اذيّت واقع مي‌شوند. در واقع بايد بگويم چه علّت فوق‌العاده‌اي ارايه فرموديد. من كه به كلّي قانع شدم. در ضمن من نگفته‌ام كه شما جاسوس هستيد. امّا گفتم از كجا بدانم كه شما جاسوسان را از جامعه‌ي خود بيرون نمي‌كنيد. حال كه مي‌گوييد در احكام ما هست و حتماً هم اجرا مي‌كنيد، حرف شما را به عنوان مدرك قبول كردم. من كلّاً اعتقادي به جاسوس بودن شما ندارم؛ چون اگر جاسوس بوديد، به همّت بچّه‌هاي اطّلاعات، تا حالا چيزي ازتان باقي نمانده بود. خيلي ممنون كه من را با شيطان مقايسه فرموديد. اگر قبرهاي شما به اندازه‌ي كعبه‌ي ما (در همان مقياس) مهم و ارزش‌مند است، واقعاً در دين خودتان يك تفكّر تازه‌اي بفرماييد. آن خشت‌هاي كعبه به اين علّت مقدّس و والامقام شد، كه خداوند متعال به آن اعتبار بخشيد و آن را به عنوان نمادي از حضور خود بر روي زمين قرار داد. امّا قبر حاوي جسم انسان و فاقد روح مي‌باشد و وقتي روح انساني كه همانا خليفه‌الله مي‌باشد، در قبر موجود نبايشد، اين مقايسه‌ي شما نادرست مي‌شود. در ضمن خيلي هم ببخشيد كه براي جاسوس بودن شما دليلي نياوردم، چون اعتقادي به اين مسئله ندارم.

شیطان هم با مردگان کاری ندارد

ندای سیمرغ
ارسال شده در : 1386/5/23

میدانید چرا کسی به کاج سنگ پرت نمیکند و به سیب پرت میکند. چون درخت سیب میوه ای شیرین دارد و کاج ندارد.ما بهائیان آنقدر ارزش داشته ایم که هدف تیرهای جور باشیم. دوستی که میگویی من از کجا بدانم شما جاسوس را طرد میکنید. این از احکام ماست و احکام ما در کتب دیانت بهایی آمده. شاید آنها را قبول نداشته باشید و به ردیه ها اکتفا کنید. و این مثل آنست که شما برای شناسایی اسلام به کتاب آیات شیطانی پناه ببرید.خنده دار به نظر میرسد.و فرض بر آنکه ما زنده بودنمان هم زیادیست. شیطان هم مردگان را رها میکند. آیا شما از شیطان هم پستترید؟
و مگر کعبه چیزی بیش از سنگ و خاک است؟ مهم روحی است که در آن است.روحی که از خداست. و همانطور یک مقبره ارزشی ندارد.سنگ است و خاک. مهم روح ایزدیست که در آن حضور دارد.
و جناب یار مگر وقتی شما وصله جاسوس بودن و اسرائیلی بودن به ما میچسبانید مدرک ارایه میکنید؟ و در ثانی هم خودش هست و هم عکسش. آدرسش هم کمربندی یزد، فرعی کنار کارخانه الغدیر که در انتها به گلستان جاوید بهاییان میرسد. بروید و ملاحظه بفرمایید. به قولی بز حاضر و دزد هم حاضر.

شیطان هم با مردگان کاری ندارد(قسمت اول)

ندای سیمرغ
ارسال شده در : 1386/5/23

میدانید چرا کسی به کاج سنگ پرت نمیکند و به سیب پرت میکند. چون درخت سیب میوه ای شیرین دارد و کاج ندارد.ما بهائیان آنقدر ارزش داشته ایم که هدف تیرهای جور باشیم. دوستی که میگویی من از کجا بدانم شما جاسوس را طرد میکنید. این از احکام ماست و احکام ما در کتب دیانت بهایی آمده. شاید آنها را قبول نداشته باشید و به ردیه ها اکتفا کنید. و این مثل آنست که شما برای شناسایی اسلام به کتاب آیات شیطانی پناه ببرید.خنده دار به نظر میرسد.و فرض بر آنکه ما زنده بودنمان هم زیادیست. شیطان هم مردگان را رها میکند. آیا شما از شیطان هم پستترید؟

شیطان هم با مردگان کاری ندارد

ندای سیمرغ
ارسال شده در : 1386/5/23

میدانید چرا کسی به کاج سنگ پرت نمیکند و به سیب پرت میکند. چون درخت سیب میوه ای شیرین دارد و کاج ندارد.ما بهائیان آنقدر ارزش داشته ایم که هدف تیرهای جور باشیم. دوستی که میگویی من از کجا بدانم شما جاسوس را طرد میکنید. این از احکام ماست و احکام ما در کتب دیانت بهایی آمده. شاید آنها را قبول نداشته باشید و به ردیه ها اکتفا کنید. و این مثل آنست که شما برای شناسایی اسلام به کتاب آیات شیطانی پناه ببرید.خنده دار به نظر میرسد.و فرض بر آنکه ما زنده بودنمان هم زیادیست. شیطان هم مردگان را رها میکند. آیا شما از شیطان هم پستترید؟
و مگر کعبه چیزی بیش از سنگ و خاک است؟ مهم روحی است که در آن است.روحی که از خداست. و همانطور یک مقبره ارزشی ندارد.سنگ است و خاک. مهم روح ایزدیست که در آن حضور دارد.
و جناب یار مگر وقتی شما وصله جاسوس بودن و اسرائیلی بودن به ما میچسبانید مدرک ارایه میکنید؟ و در ثانی هم خودش هست و هم عکسش. آدرسش هم کمربندی یزد، فرعی کنار کارخانه الغدیر که در انتها به گلستان جاوید بهاییان میرسد. بروید و ملاحظه بفرمایید. به قولی بز حاضر و دزد هم حاضر.

شیطان هم از مردگان میگذرد

ندای سیمرغ
ارسال شده در : 1386/5/23

میدانید چرا کسی به کاج سنگ پرت نمیکند و به سیب پرت میکند. چون درخت سیب میوه ای شیرین دارد و کاج ندارد.ما بهائیان آنقدر ارزش داشته ایم که هدف تیرهای جور باشیم. دوستی که میگویی من از کجا بدانم شما جاسوس را طرد میکنید. این از احکام ماست و احکام ما در کتب دیانت بهایی آمده. شاید آنها را قبول نداشته باشید و به ردیه ها اکتفا کنید. و این مثل آنست که شما برای شناسایی اسلام به کتاب آیات شیطانی پناه ببرید.خنده دار به نظر میرسد.و فرض بر آنکه ما زنده بودنمان هم زیادیست. شیطان هم مردگان را رها میکند. آیا شما از شیطان هم پستترید؟

لطف زنده ماندن!

دوستدار
ارسال شده در : 1386/5/21

خدمت تمام دوستان مخصوصاً کاربر لولو خسته نباشید عرض میکنم. این کاربر عزیز چند آیه از قرآن کریم را توجیه این کار بی شرمانه عده ای از اشرار فرض کرده اند. اولاً که در این آیات گفته شده که باید مشرکان و کافران کشته شوند.(تا جایی که ما می دانیم مشرک کسی است که برای خدا شریک بگیرد، کافر هم کسی است که وجود خدا را انکار نماید) حال کدام یک از بهاییان وجود خدا را انکار نموده اند یا برای او شریک گرفته اند؟ من که نمی دانم. در ضمن این تنها در مورد ایران و آزار ایرانیان نسبت به بهاییان نیست. اگر در بسیاری از کشورهای اروپایی مسمانان را اذیت کنند و دلیلشان هم این باشد که شما کافرید(چون حضرت مسیح را به عنوان آخرین پیامبر خدا قبول نداردید) آیا این درست است؟ آیا این خوب است که به مسیحیان اروپا به مسلمانان بگویند همین که ما اجازه ی زنده ماندن به شما دادیم باید کلاهتان را بالا بیندازید؟ کمی وسیعتر نظر کنیم. این از سنن الهی است که در هر زمان که آیینی از طرف خدا ظهور نماید با آن دین به مبارزه برخیزند و هر تهمتی به آن بزنند. من یک کاربر تازه واردم و اگر قانونی را لغو کرده ام مرا ببخشید و یادآور شوید. متشکرم!

جناب آقا/خانم لو

happiness
ارسال شده در : 1386/5/21

جناب آقا/خانم لولو و يار سعدي حكايتي دارد كه برايتان بازگو ميكنم ،او ميگويد كه در خانه را زدند خدمتكار به طرف در رفته و دوباره برگشت و به من گفت در پشت در كسي است كه حتي ارزش بازكردن در را هم ندارد. سعدي به او ميگويد :او آنقدر براي خدا ارزش داشته كه او را آفريده و جان او را نمي ستاند. دوستاني كه تخريب گلستان جاويد را تحسين ميكنند از آنها اين سوال را دارم كه اگر من و آنها در كشور ثالثي برويم كه هر دو اقليت محسوب شويم اگر آنها به همان دلايلي كه اكنون دولت ايران ما را از كسب علوم و... محروم كرده اند در آن كشور هر دوي ما محروم شويم آيا كار پسنديده ايست ؟آيا شما اعتراضي نمي كنيد؟
جناب لولو آياتي را كه اشاره كرده بوديد را خواندم و از شما اين سوال را دارم كه ما به چه چيزي شرك ورزيده ايم كه بايد كشته شويم؟ما به چه چيزي كفر ورزيده ايم؟حضرت محمد(ص) مي فرمايند:كه اگر بر سر نماز بودي و شنيدي كه كسي فرياد مي زند كه امام زمان ظهور كرده ،نمازت را بشكن و برو تا او را بيابي.
حال ما كه به گفته ي حضرت محمد(ص) عمل كرده و گشتيم و عاقبت او را يافته و بر اساس تمام دلايل كتب آسماني و جست و جو پيرامون اين دين ،آن را ديني الهي يافتيم به كدامين چيز شرك ورزيده ايم .حال من هم به شما يكي از آيات قرآن را كه بسيار دوست دارم مي گويم كه خوانده و اشاره ي مستقيم قرآن را به حضرت بهاالله را بيابيد.
و در آخر ابياتي از جناب الهام:
بي سبب ما را ز موج و خشم طوفان ها مترسان آبمان از سر گذشته بيمي از دريا نداريم
تهمت جاسوسي و بيگانگي ما را نزيبد ما جهان خواهيم و اين را از كسي حاشا نداريم
هان كه "لا اكراه في الدين"نص قرآن مبين است رادمردا بهتر از اين جمله ي زيبا نداريم

جناب آقا/خانم لو

shadman
ارسال شده در : 1386/5/21

جناب آقا/خانم لولو و يار سعدي حكايتي دارد كه برايتان بازگو ميكنم ،او ميگويد كه در خانه را زدند خدمتكار به طرف در رفته و دوباره برگشت و به من گفت در پشت در كسي است كه حتي ارزش بازكردن در را هم ندارد. سعدي به او ميگويد :او آنقدر براي خدا ارزش داشته كه او را آفريده و جان او را نمي ستاند. دوستاني كه تخريب گلستان جاويد را تحسين ميكنند از آنها اين سوال را دارم كه اگر من و آنها در كشور ثالثي برويم كه هر دو اقليت محسوب شويم اگر آنها به همان دلايلي كه اكنون دولت ايران ما را از كسب علوم و... محروم كرده اند در آن كشور هر دوي ما محروم شويم آيا كار پسنديده ايست ؟آيا شما اعتراضي نمي كنيد؟
جناب لولو آياتي را كه اشاره كرده بوديد را خواندم و از شما اين سوال را دارم كه ما به چه چيزي شرك ورزيده ايم كه بايد كشته شويم؟ما به چه چيزي كفر ورزيده ايم؟حضرت محمد(ص) مي فرمايند:كه اگر بر سر نماز بودي و شنيدي كه كسي فرياد مي زند كه امام زمان ظهور كرده ،نمازت را بشكن و برو تا او را بيابي.
حال ما كه به گفته ي حضرت محمد(ص) عمل كرده و گشتيم و عاقبت او را يافته و بر اساس تمام دلايل كتب آسماني و جست و جو پيرامون اين دين ،آن را ديني الهي يافتيم به كدامين چيز شرك ورزيده ايم .حال من هم به شما يكي از آيات قرآن را كه بسيار دوست دارم مي گويم كه خوانده و اشاره ي مستقيم قرآن را به حضرت بهاالله را بيابيد.
و در آخر ابياتي از جناب الهام:
بي سبب ما را ز موج و خشم طوفان ها مترسان آبمان از سر گذشته بيمي از دريا نداريم
تهمت جاسوسي و بيگانگي ما را نزيبد ما جهان خواهيم و اين را از كسي حاشا نداريم
هان كه "لا اكراه في الدين"نص قرآن مبين است رادمردا بهتر از اين جمله ي زيبا نداريم

لطف زنده ماندن!

دوستدار
ارسال شده در : 1386/5/21

خدمت تمام دوستان مخصوصاً کاربر لولو خسته نباشید عرض میکنم. این کاربر عزیز چند آیه از قرآن کریم را توجیه این کار بی شرمانه عده ای از اشرار فرض کرده اند. اولاً که در این آیات گفته شده که باید مشرکان و کافران کشته شوند.(تا جایی که ما می دانیم مشرک کسی است که برای خدا شریک بگیرد، کافر هم کسی است که وجود خدا را انکار نماید) حال کدام یک از بهاییان وجود خدا را انکار نموده اند یا برای او شریک گرفته اند؟ من که نمی دانم. در ضمن این تنها در مورد ایران و آزار ایرانیان نسبت به بهاییان نیست. اگر در بسیاری از کشورهای اروپایی مسمانان را اذیت کنند و دلیلشان هم این باشد که شما کافرید(چون حضرت مسیح را به عنوان آخرین پیامبر خدا قبول نداردید) آیا این درست است؟ آیا این خوب است که به مسیحیان اروپا به مسلمانان بگویند همین که ما اجازه ی زنده ماندن به شما دادیم باید کلاهتان را بالا بیندازید؟ کمی وسیعتر نظر کنیم. این از سنن الهی است که در هر زمان که آیینی از طرف خدا ظهور نماید با آن دین به مبارزه برخیزند و هر تهمتی به آن بزنند. من یک کاربر تازه واردم و اگر قانونی را لغو کرده ام مرا ببخشید و یادآور شوید. متشکرم!

لطف زنده ماندن!

دوستدار
ارسال شده در : 1386/5/21

خدمت تمام دوستان مخصوصاً کاربر لولو خسته نباشید عرض میکنم. این کاربر عزیز چند آیه از قرآن کریم را توجیه این کار بی شرمانه عده ای از اشرار فرض کرده اند. اولاً که در این آیات گفته شده که باید مشرکان و کافران کشته شوند.(تا جایی که ما می دانیم مشرک کسی است که برای خدا شریک بگیرد، کافر هم کسی است که وجود خدا را انکار نماید) حال کدام یک از بهاییان وجود خدا را انکار نموده اند یا برای او شریک گرفته اند؟ من که نمی دانم. در ضمن این تنها در مورد ایران و آزار ایرانیان نسبت به بهاییان نیست. اگر در بسیاری از کشورهای اروپایی مسمانان را اذیت کنند و دلیلشان هم این باشد که شما کافرید(چون حضرت مسیح را به عنوان آخرین پیامبر خدا قبول نداردید) آیا این درست است؟ آیا این خوب است که به مسیحیان اروپا به مسلمانان بگویند همین که ما اجازه ی زنده ماندن به شما دادیم باید کلاهتان را بالا بیندازید؟ کمی وسیعتر نظر کنیم. این از سنن الهی است که در هر زمان که آیینی از طرف خدا ظهور نماید با آن دین به مبارزه برخیزند و هر تهمتی به آن بزنند. من یک کاربر تازه واردم و اگر قانونی را لغو کرده ام مرا ببخشید و یادآور شوید. متشکرم!

لطف زنده ماندن!

دوستدار
ارسال شده در : 1386/5/21

خدمت تمام دوستان مخصوصاً کاربر لولو خسته نباشید عرض میکنم. این کاربر عزیز چند آیه از قرآن کریم را توجیه این کار بی شرمانه عده ای از اشرار فرض کرده اند. اولاً که در این آیات گفته شده که باید مشرکان و کافران کشته شوند.(تا جایی که ما می دانیم مشرک کسی است که برای خدا شریک بگیرد، کافر هم کسی است که وجود خدا را انکار نماید) حال کدام یک از بهاییان وجود خدا را انکار نموده اند یا برای او شریک گرفته اند؟ من که نمی دانم. در ضمن این تنها در مورد ایران و آزار ایرانیان نسبت به بهاییان نیست. اگر در بسیاری از کشورهای اروپایی مسمانان را اذیت کنند و دلیلشان هم این باشد که شما کافرید(چون حضرت مسیح را به عنوان آخرین پیامبر خدا قبول نداردید) آیا این درست است؟ آیا این خوب است که به مسیحیان اروپا به مسلمانان بگویند همین که ما اجازه ی زنده ماندن به شما دادیم باید کلاهتان را بالا بیندازید؟ کمی وسیعتر نظر کنیم. این از سنن الهی است که در هر زمان که آیینی از طرف خدا ظهور نماید با آن دین به مبارزه برخیزند و هر تهمتی به آن بزنند. من یک کاربر تازه واردم و اگر قانونی را لغو کرده ام مرا ببخشید و یادآور شوید. متشکرم!

لطف زنده ماندن

دوستدار
ارسال شده در : 1386/5/21

خدمت تمام دوستان مخصوصاً کاربر لولو خسته نباشید عرض میکنم. این کاربر عزیز چند آیه از قرآن کریم را توجیه این کار بی شرمانه عده ای از اشرار فرض کرده اند. اولاً که در این آیات گفته شده که باید مشرکان و کافران کشته شوند.(تا جایی که ما می دانیم مشرک کسی است که برای خدا شریک بگیرد، کافر هم کسی است که وجود خدا را انکار نماید) حال کدام یک از بهاییان وجود خدا را انکار نموده اند یا برای او شریک گرفته اند؟ من که نمی دانم. در ضمن این تنها در مورد ایران و آزار ایرانیان نسبت به بهاییان نیست. اگر در بسیاری از کشورهای اروپایی مسمانان را اذیت کنند و دلیلشان هم این باشد که شما کافرید(چون حضرت مسیح را به عنوان آخرین پیامبر خدا قبول نداردید) آیا این درست است؟ آیا این خوب است که به مسیحیان اروپا به مسلمانان بگویند همین که ما اجازه ی زنده ماندن به شما دادیم باید کلاهتان را بالا بیندازید؟ کمی وسیعتر نظر کنیم. این از سنن الهی است که در هر زمان که آیینی از طرف خدا ظهور نماید با آن دین به مبارزه برخیزند و هر تهمتی به آن بزنند. من یک کاربر تازه واردم و اگر قانونی را لغو کرده ام مرا ببخشید و یادآور شوید. متشکرم!

خانم يا آقاي لول

shady
ارسال شده در : 1386/5/20

خانم يا آقاي لولو و يار سعدي يك حكايتي دارد به اين مضمون كه كسي به خانه او مي خواهد وارد شود خدمه ي او به طرف در خانه رفته و بر مي گردد و مي گويد:كسي پشت در است كه ارزش ندارد در را به روي او باز كنم. سعدي به او مي گويد:او كسي است كه پيش خدا آنقدر ارزش دارد كه خدا جان او را نمي ستاند پس ما كه باشيم كه حتي در را به روي او باز نكنيم.انسان ها 2قسمند: يا قدرت دارند عقل ندارند يا عقل دارند قدرت ندارند.اگر من و شما به كشور ثالثي برويم كه هر دو اقليت محسوب شويم و من وشما را از حداقل حقوق اجتماعي كه علم آموزي است محروم كنند آيا به آن ها حق مي دهيد كه با شما چنين كنند؟اگر بر شما در آنجا ظلمي شود پس بنا به همان دليلي كه شما بر ما روا ميداريد كار پسنديده اي است؟ حتي نفس كشيدن را براي مااضافي ميدانيد.مگر استغفرالله شما ما را خلق كرده ايد كه حال براي مردن ما حكم صادر ميكنيد؟پس اگر بنا به همين آيات اين حكم ها را به شيعيان ،سني ها و فرق ديگر كه گروهي آنها را مرتد مي دانند صادر كنند آيا درست است؟

تشکر

faez
ارسال شده در : 1386/5/20

واقعا از شما دوست عزیز که این مقاله را نوشته اید متشکرم و امیدوارم این مقاله و این حرکت انجام شده باعث بیداری هموطنان عزیز ما شود.

حالتون چه طوره؟

لولو
ارسال شده در : 1386/5/20

برادر يا خواهر عزيزمون يار نكات جالبي بيان فرمودند. آقاي جمشيد شما مي‌دونستيد كه خيلي به شما لطف شده كه شما زنده هستيد؟ اگر نمي‌دانيد به قرآن سوره‌ي تؤبه يا برائت آيه‌هاي 5، 12، 36، 23 و سوره‌ي محمّد آيه‌ي 4 مراجعه بفرماييد. Tabasha يِ عزيز بايد دانست كه تحرّي حقيقت چيزي نيست كه آدم بگويد سُك سُك من زودتر گفتم تحرّي حقيقت. اگر فردي خواهان تحقيق و تفحّص است، نبايد گفت ما خودمان بنيان‌گذار تحقيق هستيم؛ پس بايد حرف ما را بپذيري. در دين مبين اسلام نيز به حقيقت خواهي تأكيد شده است. در ضمن شايد در كشورهاي ديگر به ظاهر اسلامي نخواهند احكام را اجرا كنند؛ اين مطلب چه دخلي به ما دارد؟ بهتر است حالا كه شما فرصت زنده بودن و نفس كشيدن و استفاده از بسياري از امكانات جامعه‌ي اسلامي را داريد، زياد دم از مخالفت و مقابله‌جويي برنزنيد. من از كجا بدانم كه شما كسي را كه جاسوس باشد به اصطلاح خودتان طرد مي‌كنيد؟

شعر اصلی

شاعر
ارسال شده در : 1386/5/20

به کدام مذهب است این ، به کدام ملت است این

که کشند عاشقی را ، که تو عاشقم چرائی

تعجب

tabasha
ارسال شده در : 1386/5/19

من واقعا از اين همه تعصب مردم ايران تعجب ميكنم.بهائيان در ديگر كشورهاي اسلامي به تعداد بسيار زياد در كنار ديگر اديان زندگي ميكنند و هيچكس هم به آنها تهمت 'منافق,جاسوس اسرائيل!,كافر'دشمن اسلام'و...نميزند.همه ميدانند بهائيان در سياست دخالت نميكنندواهدافشان بشر دوستانه است.اگر چنانچه حتي بخواهند جاسوس!! باشند از جامعه بهائي طرد ميشوندوديگر بهائي نخواهند بود.اينها را همه ميدانند.در ضمن ميخواستم به كاربر عزيز'يار'بگويم امروز شما بعد از اينكه 160 سال پيش حضرت بهاالاه تعليم 'تحري حقيقت'كه يكي از تعاليم اساسي ديانت بهائي است را به جهانيان ارائه كردند دم از تحقيق و تفحص ميزنيد!آيادر گذشته مراجع تقليد به جز تقليد كوركورانه چيز ديگري براي شما به ارمغان گذاشته بودند؟؟؟

آري تحقيق خوب است

جمشيد
ارسال شده در : 1386/5/19

مقايسهء جريان مسجد ضرار قياسي مع الفارق است (بد نيست راجع به قياس تحقيقي بفرماييد). متعجّبم كه چرا چنين قياسي كرديد! ضمناً ممكن است بفرماييد فرقهء وهابّي با چه دليل با قبور متبركهء اسلامي و شيعه چنان كرد كه مي دانيد. اگر نمي دانيد تحقيق كنيد چون ظاهرا خيلي اهل تحقيقيد. ضمنا اگر محققيد بيانات حضرت بهاءالله و حضرت عبدالبهاء را در تاكيد بر اينكه توجه به مقامات مباركهء اديان محض خاك پرستي نيست را مطالعه فرماييد. در اين مورد به كتاب گنجينهء حدود و احكام مراجعه فرماييد. قربان همهء محققين روي كرهء زمين

در تاريخ اسلام پ

يار
ارسال شده در : 1386/5/18

در تاريخ اسلام پيامبر دستور دادند كه يك مسجد و خانه را كه منافقان ساخته بودند و از دين منحرف شده بودند و قصد تبليغ و اشوب بر عليه مسلمين را داشتند بسوزانند ... در ضمن در حديثي پيامبر فرموده لعنت بر كساني كه قبور خود را مانند يهود و ننصاري كه قبرر پيامبران خويش را قبله يا مسجد قرار داد( به احتمال زياد منشور پيامبر قوم منحرف شماست كه قبر يك انسان فاني را قبله قرار داده ايد. در ضمن خوش حال ميشوديم ادرس وسند مستند را قرار دهيد..ما مسلمانيم و مثل شما هر چيز را بلافاطله قبول نمي‌كنيم مگر با تحقيق

fdg

dfgdsfgds
ارسال شده در : 1386/5/18

gdfg df