×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

دفاع از حقوق انسانی اقلیتهای مذهبی
1386/08/27

بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا
اخبار روز1
پس از چند ماه آزارهای گوناگونِ درویش های گنابادی ِ بروجرد، شنبه شب (١٠.١١.٢٠٠٧) پس از تخریب نخست بخشی از حسینیهِ این اقلیت صوفیه و سپس حمله بی رحمانه بسیجیها و ضرب و شتم شدید دراویش متحصن در آنجا، سه تن از آنها در حال اغما به بیمارستان منتقل شده و ٥٠ تن دیگر نیز در بیمارستان بستری گشته اند. پس از این یورش بدستور مقامات رسمی شهر ساختمان نیایش آنها بکل تخریب شده است. افزون بر این در دو روز گذشته ٥٥٠ تن دیگر از درویش های بروجردی دستگیر و به زندانهای سپاه و خرم آباد تحویل داده شده اند. این اقدام وحشیانه مقامات جمهوری اسلامی تازگی ندارد. سالهاست که نه تنها فرقه های صوفیه بلکه دیگر اقلیتهای مذهبی و دینی مانند سنی، بهایی، یزیدی، یهودی، زرتشتی و مسیحی نیز تحت فشار، تبعیض و سرکوب قرار دارند. چندی پیش رئیس جمهور احمدی نژاد رسما از شورای فرهنگ عمومی خواسته است که با تشکلهای انحرافی بمبارزه پردازد و از روی آوردن روز افزون مردم به فرقه های عرفانی و مذهبی غیرشیعهِ رسمی جلوگیری کند. سیاست دیگر حکومت کنونی جمهوری اسلامی دامن زدن به اختلافات مذھبی بین شیعه و سنی و اختلافات فرقه ای در میان اھل سنت در مناطق سنی نشین ایران است. در این راستا تخریب مساجد اھل تسنن درشھرھای شیعه نشین، کشتن برخی از رھبران اھل تسنن، بویژه در بلوچستان، نشانی از توھین و تحریک احساسات مذھبی هموطنان سنی در ایران میباشد. اینست واقعیت سال انسجام اسلامی ِ ۱۳۸۶که ولی فقیه آنرا تبلیغ میکند.
برخلاف حق مسلم شهروندی که آزادی عقیده، ایمان و نیایش در اماکن مربوطه تا آنجاییکه آزادی دیگران را محدود نکند، مجاز است، شهروندان ایرانی ِ پیرو مذهب بهائیت از همان آغاز استقرار جمهوری اسلامی به اتهام ارتداد، که مجازات آن طبق قوانین قضایی ضد انسانی جمهوری اسلامی مرگ است، مورد آزار، شکنجه و کشتار مسئولان متحجر و ارتجاعی قرار گرفته اند. پیروان این مذهب همواره به اتهام ترویج بهائیت دستگیر و در بهترین حالت به حبسهای طاقت فرسای طولانی محکوم شده اند. چندی پیش هموطن بهایی ٥٩ ساله ای بنام محرمی بطرز مشکوکی در زندان فوت کرده است. تخریب اماکن مقدس و گورستان بهائیان و دستگیری معترضین به این بی احترامی ها، محرومیت ۸٠٠ دانش آموز بهایی داوطلب از تحصیل در دانشگاه از جمله موارد نقض حقوق شهروندی بهائیان ایران میباشد.
یهودیان و زرتشتیهای ایران نیز از گزند تبعیض و استبداد دینی جمهوری اسلامی در امان نیستند. دستگیری و آزار یهودیان شیرازی برای گرفتن اعتراف جاسوسی از آنها (برای اسراییل) و اعتراض های فراوان نمایندگان زرتشتیان به سیاست تبعیض تبلیغاتی صدا و سیمای جمهوری اسلامی علیه آنها، نمونه هایی از نقض حقوق برسمیت شناخته شده این اقلیتها از سوی رژیم جمهوری اسلامی است.
بویژه از آغاز حکومت احمدی نژاد، مسیحیان ایرانی هم تحت پیگرد و آزار فزاینده قرار گرفته اند. افزایش فشار بر کلیساها ی آنها برای نپذیرفتن مسلمانان متقاضی و حمله به مراسم و خانه های اهل کلیسا و ضبط کتابهای مذهبی، سی دی و پوسترهای آنها به اتهام تبلیغ دینی و دستگیری مسیحیانی که در گذشته مسلمان بوده اند توسط ماموران وزارت اطلاعات، بارها تکرار شده است.
یکی از پیامدهای بسیار زشت و شرم آور این رفتار ارتجاع جمهوری اسلامی مهاجرت بهائیان، یهودیان و مسیحیان از ایران است. یهودیان بیش از دوهزار سال است که در ایران زندگی میکنند. تعداد آنها و نیز هموطنان ارمنی روزبروز کمتر میشود؛ طبق آمار سازمان ملل سالانه ١٥ تا ٢٠ هزار مسیحی ترک وطن می کنند.
جبهه ملی ایران- اروپا همه آزادیخواهان و نیروهای ملی و دموکراتیک ایران را به پشتیبانی از حقوق شهروندی تمام اقلیتهای مذهبی در ایران فرامیخواند. ما نگرانی خود را از دستگیری فعالین اقلیتهای مذهبی به عفو بین الملل اعلام میکنیم و از نهادهای مدافع حقوق بشر خواستاریم که برای آزادی آنها و دیگر زندانیان سیاسی در ایران افدام نمایند.
لازم است با شناحتن حقوق انسانی این گروه از هموطنان ستمدیده و قایل شدن حقوق برابر برای آنها با سایر شهروندان ، آنها را به مام میهن دلبسته کرد تا درشرایط خطیر کنونی با دلگرمی دربرابر حمله نظامی بیگانگان ایستادگی کنند و نقش شایسته خود را در پیشرفت و ترقی و توانمندی کشور ایفا نمایند .
جبهه ملی ایران- اروپا ایران خواستار آزادی همه زندانیان عقیدتی- مذهبی است. حاکمیت جمهوری اسلامی باید حقوق انسانی اقلیتهای دینی را برسمیت بشناسد و از پیگرد و سرکوب آنها دست بردارد.
شورایعالی جبهه ملی ایران- اروپا

منبع: //www.akhbar-rooz.com

نظر خود را بنویسید


در اين زمان است ك

قدوس
ارسال شده در : 1386/8/30

در اين زمان است كه نياز اهل عالم به داروي شفا بخش حضرت بهاءالله بيشتر احساس ميشود .همچنين وظيفه اهل بهاء براي رساندن پيام الهي به ديگران