×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

نبوی و بهاییان
1387/03/23

ابراهیم نبوی طنز پرداز مشهور اخیرا چند بار بهاییان را سوژه طنزهای خود کرده است.در جدید ترین کار خود از این نوع ،به نقد این مطلب می پردازد که چگونه بعضی مسوولین و( البته غیر مسوولین هم) مصرند که تمام مشکلات کشور را به گردن بهاییان بیندازند چنانچه هیچ بعید نیست که بهاییان را حتی عامل بر دار کرده شیخ فضل الله نوری بدانند. او در سایت رادیو زمانه زیر عنوان «بهاییان قاتل شیخ فضل‌الله نوری دستگیر شدند» می نویسد:

 به دنبال انفجار شیراز که مستقیماً توسط آمریکا صورت گرفت و منجر به دستگیری گروهی از هم‌وطنان بهایی شد، وزارت اطلاعات و امور خفن اعلام کرد: عامل انفجار هفتم تیر ۲۹ سال پیش که قاتلین آن تا کنون چند بار اعدام شده‌اند، سه تن بهایی بودند که در تهران دستگیر شدند.

هم‌چنین وزارت اطلاعات و امور خفن به نقل از وزارت مسکن و شهربازی، اعلام کرد که عامل اصلی انفجار قطار باری در نیشابور که پنج سال قبل صورت گرفت، بهاییان بودند که به همین دلیل چهار بهایی در قائم‌شهر دستگیر شدند.

از سوی دیگر اداره اطلاعات ویلاشهر اصفهان، سه نفر دیگر از بهاییان ساکن این ویلاشهر را به اتهام شرکت در قتل شیخ فضل‌الله نوری دستگیر کرد و در خانه آن‌ها اسنادی کشف کرد که نشان می‌داد آنان در ربودن امام موسی صدر و آتش زدن سینما رکس آبادان و ترور شهید آیت و لو دادن میرزا رضای کرمانی دست داشته‌اند.

هم‌چنین هفت بهایی دیگر نیز در سایر شهرهای کشور دستگیر شدند که در حال حاضر سه نفر از محققان تاریخ‌شناس و دو نفر متخصص عملیات انفجاری مشغول مطالعات تاریخی شیمیایی برای پیدا کردن انفجارهای مناسبی هستند که توسط این افراد باید در گذشته انجام شده باشد.

آگاهان پیش‌بینی کردند که تا دو هفته دیگر بهاییان بیشتری دستگیر و تا چهار هفته دیگر تمام آنان آزاد شده و در عوض تعدادی از دراویش یا مسیحیان دستگیر خواهند شد.

وزارت اطلاعات اعلام کرد با هوشیاری تمام مشغول کارهایی است که هیچ نیازی به هوشیاری ندارد.

//radiozamaaneh.com/nabavi/2008/06/post_82.html 

گرچه اغراق گویی و مبالغه مشخصه طنز بوده و کارهای اقای نبوی نیز از این قاعده مستثنی نیست اما بعضی از این اغراق گوییها،شباهت عجیبی به واقعیات امر دارد.در حالیکه بهاییان از قتل نفس و حتی خودکشی منع شده اند مکرر دیده و شنیده شده که مسوولان و غیر مسوولان بهاییان را به کشتن مسلمانان متهم می کنند.در حالیکه تا به حال حتی یک گلوله از خانه بهاییان پیدا نشده است انها را به انفجار شیراز منتسب می کنند.و در حالی که در طول تاریخ انها را بارها مورد کشتارهای دسته جمعی قرار داده اند،باز کسانی می گویند که بهاییان خود این کشتارها را براه انداخته اند تا خود را مظلوم بنمایانند.همه اینها طنزهای تلخی است که گرچه گاهی لبخندها ( و شاید حتی قهقهه ها)یی را در پی دارد اما در نهان حکایت از واقعیات درون سوز عاشقانی پراوازه و پر وبال بسته دارد

نظر خود را بنویسید