×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

دانشجویان بهایی و شیرین عبادی و آیت الله منتظری
1387/03/23

دکتر شیرین عبادی در لندن در مصاحبه ای با فرنگیس محبی در پاسخ به این سوال که «شما درمورد زندانیان بهایی و کلاً بهاییان ‌هم فعالیت‌های زیادی داشتید، آیا این فعالیت‌های شما نتیجه‌ای داده؟» چنین گفت:

«متاسفم که تاکنون به نتیجه‌ای نرسیدیم. مثلاً ما در زمینه اخراج دانشجویان بهایی از دانشگاه‌ها، به دیوان عدالت اداری شکایت کردیم و نتیجه‌ای گرفته نشد و اخیراً هم تعدادی از بهاییان را دستگیر کردند.»

//radiozamaaneh.com/Mohebbi/2008/06/post_53.html 

در عین حال آیت الله منتظری که فتوای اخیر او در مورد لزوم برخورداری بهاییان از حق شهروندی باعث بوجود امدن گفتگوها ی فراوان در مورد دیانت بهایی شد،در دیدار با جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاههای تهران(دانشگاه هنر)،شهر کرد و کاشان پس از ذکر اهمیت کسب علم و دانش در اسلام،گفت که :

«متأسفانه از گوشه و كنار اخباري هنوز به گوش مي‎رسد كه مزاحمت براي‏ ‏دانشجويان از لحاظ جلوگيري از تحصيل علم ادامه دارد و به بهانه هاي مختلف‏ ‏آنها را از آموختن علم باز مي‎دارند، مثلا آنها را ستاره دار مي‎كنند; اين درست‏ ‏نيست كه كسي به صرف ابراز عقيده يا مخالفت با برخي افراد از حقوق‏ ‏اجتماعي خود محروم شود...»

//www.dastranj.ir/shownews.asp?NC=4469 

هرچند ایت الله منتظری در این اجتماع به صراحت از دانشجویان بهایی نام نبرد اما با توجه به فتوای اخیر ایشان می توان اینگونه برداشت کرد که با تحصیل دانشجویان بهایی در دانشگاهها ی ایران موافق است زیرا بدیهی است که حق تحصیل یکی از حقوق شهروندی می باشد که قبلا لزوم ان برای بهاییان از طرف ایشان مورد تایید قرارگرفته است.

نظر خود را بنویسید