×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

ترويج بهائيت در مدارس بخش خصوصي
1387/04/30

این روزها،ترویج بهاییت به نگرانی عمده بسیاری تبدیل شده است.سایت صبح امید نوشت:

«مديران در واگذاري مراكز پيش دبستاني به سرمايه گذاران بخش خصوصي دقت لازم را داشته باشند.
يك مقام مسئول وزارت آموزش و پرورش با اشاره به عملكرد نامناسب بخش خصوصي در زمينه آموزشي گفت: با توجه به مشكلاتي كه ايجاد شده، لازم است مديران در واگذاري مراكز پيش دبستاني به سرمايه گذاران بخش خصوصي دقت لازم را داشته باشند.

وي با اشاره به بازرسي هاي صورت گرفته، گفت: در برخي از مراكز پيش دبستاني، عقايد منحرفي همچون فرهنگ بهائيت، عقايد گروه هاي معارض نظام و عرفان كاذب ترويج مي يابد.

اين مسئول وزارت آموزش و پرورش همچنين ميزان دانش آموزان مردودي طي يك سال را يك بيستم ذكر كرد كه به ضرر مالي 380ميليارد توماني سالانه آموزش و پرورش منجر مي شود.

در اين راستا بررسي برخي از موسسات آموزشي و جلوگيري از ترويج انحرافات پنهان آن‌ها ضروري به نظر مي‌رسد.»

//www.sobheomid.ir/view.aspx?tid=10&cid=127&sid=275
با این وجود هنوز ابهامات بسیاری در این اعلام وضعیتها وجود دارد که مهم ترین انها این است که ترویج بهاییت چگونه در دبیرستانها صورت می پذیرد؟همه می دانند که بهاییان سالهاست که از تدریس در مراکز اموزشی ممنوع و از انها اخراج گردیده اند و لذا بدیهی است که نمی توانند در این کار نقشی داشته باشند.از طرف دیگر محتوای دروس مراکز اموزشی کشور نه تنها دیانت بهایی را ترویج نمی کند که حتی المقدور بر بهاییان می تازد و تاریخ انان را تحریف می کند.در این میان کم نیستند معلمینی که به انحاء مختلف،مربوط یا نامربوط ،در سر کلاس درس،به داش اموزان بهایی اهانت کرده و اعتقادات انان را به سخره می گیرند ..باید پرسید و اندیشید که در " بازرسی های صورت گرفته"چه مواردی مشاهده شده که نشان از ترویج بهاییت داشته است؟و چرا تا این حد خطرناک جلوه داده می شود؟انچه در گزارش از ان با نام " فرهنگ بهاییت "یاد می شود شامل چه مواردی است؟و باید افزود که این گزارش ،در مورد مراکز پیش دبستانی است .کودکانی که عمدتا سرود و بازی و موسیقی و درس اخلاق و نظافت و نقاشی و کاردستی و از این قبیل امور را می اموزند.ایا اینها "فرهنگ بهاییت " است؟در این صورت ایا " فرهنگ بهاییت "چیز بدی است؟

در خاتمه ذکر این نکته بسیار لازم و ضروری است که مشکلات اموزش و پرورش در ایران بسیار حاد و متعدد است و در همین گزارش هم به یکی از هزاران ،یعنی میزان مردودی دانش اموزان اشاره شده است با این تفاصیل باز هم مشاهده می شود که همه توجهات به مساله بهاییان و لزوم برخورد با انان معطوف می گردد.

نظر خود را بنویسید


مذمت سخنانتان

فاطمه
ارسال شده در : 1387/6/3

...وسلام نام خداست.
هموطنان فریب خورده امیدوارم روزی فرا برسد که شما دیدگان خود را به حقیقت بینا کنید و از این همه اخبار غلطی که خود ساخته است پشیمان شوید .زیرا خود میدانید که در بسیاری از مراکز اموزشی ایران تبلیغ این فرقه ی سیاسی شدت گرفته و من از این هوشیاری ان مسئول اگاه که در این رابطه هشدار داده خوشحالم . اگر این فرقه به حق و شایسته است نیازی نیست که گروند گان به ان این همه غلط گویی و در و غ به راه بیندازند و نام رهبر معظم انقلاب مان و نایب برحق صاحب الز مان را با این دروغ همراه کنند . وحتی ان نام را به شکل کامل ادا نکنند . اللهم عجل لولیک الفرج و العافیت والنصر و الرزقنا توفیق الشهادت تحت لوای ولیک.........