×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

ترشی ليته مهناز خانم
1387/06/08

وَهَمَّتْ كُلُّ أُمَّةٍ بِرَسُولِهِمْ لِيَأْخُذُوهُ وَجَادَلُوا بِالْبَاطِلِ لِيُدْحِضُوا بِهِ الْحَقَّ ( سوره غافر آیه 5 )

مصاحبه اخیر روزنامه ایران با خانم مهناز رئوفی فی الحقیقه مجموعه کاملی بود از سلسله مجادلاتی که در 160 سال گذشته توسط بهائی ستیزان مطرح شده است . چند ماهی بود که در روزنامه ایران اثری از مقالات بهائی ستیزان به چشم نمی خورد . گوئی مجددا " از ما بهتران" به سردبیر این مجموعه فرمان داده اند که دور جدید حملاتی بر علیه بهائیان را در روزنامه خود آغاز کند و آنها هم اطاعت نموده اند.

 این مطلب را در ابتدای سخنم آوردم تا به مسئولین محترم روزنامه ایران یادآوری کرده باشم که می دانم، و میدانم که می دانید ، بر شما خرده نمی گیرم - چون مامورید و معذور. به حکم فعالیتهایم با تعداد زیادی از اصحاب مطبوعات رفت و آمد دارم . سال گذشته در دفتر یکی از همین روزنامه ها نشسته بودیم . چند روز قبل مطالبی در روزنامه اش بر علیه جامعه بهائی منتشر کرده بود، از نوع همین لجن پراکنی هائی که امروزه نیز مشاهده می کنیم. من باب سابقه آشنائی و دوستی چندین ساله ، از سردبیر روزنامه گله می کردم و او هم طبق معمول سرش را پائین انداخته بود و سکوت کرده بود که ناگهان نامه رسان از در آمد و نامه " از ما بهتران" را بر روی میز جناب سر دبیر گذاشت. گل از گلش شکفت و نامه را باز کرد و سند بی گناهی خودش را به من نشان داد. می گفت ملاحظه بفرمائید این نامه محرمانه که به ما تکلیف می کنند چه مطلبی را در کجا بنویسیم. می فرمائید چکار کنم؟ بعد از چندین سال خون دل خوردن و قلم زدن در این روزنامه ، می خواهید از کار بیکار شوم؟ سرزنشش نکردم . پرسیدم که پس چرا پاسخهائی را که بهائیان در مقابل این اراجیف می نویسند منتشر نمی کنید؟ نگاه عجیبی به من کرد از نوع همان نگاههائی که می گوید: چو دانی و پرسی سوالت خطاست؟

 این را نوشتم تا مسئولین روزنامه ایران بدانند که سرزنششان نمی کنم. از متن مصاحبه هم پیداست که خواسته اند هرچه مطلب بر علیه بهائیان وجود دارد همه را یکجا در یک مصاحبه بیاورند و خیال خود را راحت کنند تا قال قضیه کنده بشود. مطالب هم هیچکدام چیز جدیدی نیست و در طول چند سال گذشته جوانان بهائی پاسخ یکایک آنها را نوشته اند و در اینترنت و گوشه و کنار پخش کرده اند . آدرس دو تا از سایتهائی را هم که این جوانان عزیز تهیه کرده اند در اینجا می آورم که هر کسی کوچکترین تردید و شکی دارد که یکی از مطالب مصاحبه مهناز خانم صحت دارد ، خودش برود و پاسخش را مطالعه کند.[i]

 اما نفس مطرح شدن چنین مصاحبه های فرمایشی چند سوال را برای خوانندگان روزنامه مطرح می کند. این سوال ها را اینجا می نویسم تا دوستان " از ما بهتران " درباره آن فکر کنند و دست از سر مهناز خانم بردارند و اینقدر بیچاره را عذاب ندهند.

1) بهائیان قران را یکی از کتب آسمانی و رسول اکرم را یکی از پیامبران خداوند می شمارند. هر فرد بهائی در کنار سایر کتب آسمانی ادیان عتیقه ، قران را نیز در خانه خود دارد و از معانی مندرج در آن بهره روحانی می برد. پس معنی مسلمان شدن خانم رئوفی چه چیز است ؟ آیا به این معنا است که از این پس ایشان مجبورند که قرآن را فقط به طریقی که به ایشان دیکته می شود قبول کنند و آزادی اندیشه و تفکر خود را در فهم قران از دست بدهند؟ آیا مسلمان شدن ایشان به معنی سر سپردگی به یک گروه خاص که خود را وکیل و وصی قران و اسلام می دانند نیست؟

2) آیا نتیجه و ثمره اینگونه مسلمان شدن خانم رئوفی در طول این ده سال چه بوده است؟ عشق به پیامبر اسلام و ائمه اطهار در قلب همه بهائیان موج می زند ، علاوه بر آن عشق و احترام به سایر انبیاء الهی مانند حضرت موسی و حضرت بودا و حضرت عیسی و سایر پیامبران. پس ثمره اینگونه مسلمان شدن خانم رئوفی چه چیزی است؟ پاسخ آن برای خوانندگان روزنامه روشن است. ثمره اش این شد که ایشان را شهر به شهر و روزنامه به روزنامه می چرخانند و وادار می کنند که بهائیان را تمسخر کند و لجن پراکنی های " از ما بهتران" را تکرار کند. آیا این ثمره و نتیجه ایمان است؟

3) در طول بیش از یک قرن و نیم از ظهور دیانت بهائی ، میلیونها نفر به این دین جدید ایمان آوردند و هزاران نفر تا پای جان دراین مسیر صبر و استقامت کردند. چند نفری هم مانند مهناز خانم مصداق این آیه شدند : يا ايها الذين آمنوا ان تطيعوا الذين كفروا يردوكم علي اعقابكم فتنقلبوا خاسرين ( آل عمران آیه 3 ) این چند نفر را بهائی ستیزان علم کردند و همانطور که می بینید ده سال است که این خانم مهناز رئوفی و شوهر مطلقه اش را می گردانند و نمایش می دهند.اگر چند نفر دیگری را هم پیدا می کردند، نمایش مفصل تر هم می شد . حال خوانندگان روزنامه از این دوستان سوال می کننند، آیا نتیجه اینهمه لجن پراکنی این شد که حتی چند نفر از بهائیان بیایند و با شما همکاری کنند؟ ( دقت فرمائید که نمی گویم مسلمان شوند زیرا بهائیان همه ادیان را قبول دارند ) اگر حتی یک نفر حاضر به همکاری میشد که الان او را نیز علم می نمودید و دور می چرخاندید و نمایش می دادید. آیا رواست که پول مالیات مردم را بگیرید و صرف اینگونه امور بی ارزش نمائید که کوچکترین نتیجه ای نه برای شما و نه برای هیچکس دیگری ندارد؟

امیدوارم که گردانندگان و چرخانندگان مهناز خانم چند لحظه ای در این سوالات تفکر کنند و دست از سر این بنده خدا بردارند.

[i] www.noghtenazar2.info

www.velvelehdarshahr31.info

www.aeenebahai20.info

منبع: سایت گویا

نظر خود را بنویسید


مقاله ی زیبایی ب

pegah
ارسال شده در : 1387/6/10

مقاله ی زیبایی بود و من هم مثل شما امید وارم که این گردانندگان و چرخانندگان مهناز خانم نصف وقتی رو که برای طرح این چرندیات می گذارند صرف فکر کردن به گفته های خود بکنند و ببینند آیا خودشون هم باور شون می شه !!!

درباره آیات قرآن

روزبه
ارسال شده در : 1387/6/10

آیات قرانی را که دوست عزیز مرتضی به آن اشاره کرده است در اینترنت جستجو کردم. برای کنترل صحت آن به این لینکها می توان مراجعه کرد:
//www.parsquran.com/data/show.php?ayat=1&lang=far&sura=40&user=far

//www.parsquran.com/data/show.php?quantity=&lang=far&sura=3&ayat=1…

آیه دوم صدو چهل و نهمین آیه از سوره آل عمران است.

آیه مورد نظرآیه 3

مرتضی
ارسال شده در : 1387/6/9

آیه مورد نظرآیه 3 سوره آل عمران نیست می توانید به قرآن نگاه کنید آیه ابتدای مقاله هم از نظر حرکت گذاری اشتباهات فاحشی دارد