×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

سروش دوست
1385/03/08

امیدواری، سایه ای است که پیوسته ما را تعقیب میکند. اما انسان بودن آن چیزی است که مدام میتواند با ما باشد و خود ما باشد.

آن روز، عاقبت فرا خواهد رسید: روزی که ریشه های نفرت خشگ میشود وبجای گریز ازحقیقت، شجاعت رویاروئی با آن در وجود انسانها ایجاد میگردد ، جوانه های دوستی و محبت بر شاخه های تازه بهاری جوانه میزند و میروید.

شبنم صبحگاهی بر گلبرگ های لطیف مهر و آشتی بوسه میزند و همراه با وزشِ نسیمِ ملایمت و  بخشش و گذشت و انصاف، گرد و غبار تیرگی های کهنه را میزداید.

آتش جاودان هستی در ستیز با اهریمن خود خواهی پیروز میشود و عاقبت رنگین کمان الفت بر پهنه آسمان و در کناره افق گیتی پدیدار میگردد و نوید میدهد که پایان کارزار است و آغاز جلوه و نمود تفاهم و همکاری و اتحاد فرا رسیده است.

طالب "ملایمت بودن" بزرگترین شجاعت است. به زبان دیگر ، بزرگترین شجاعت آنست که طالب ملایمت باشیم نه خشونت. و ملایمت عبارت از محبت به کسانی است که ما را دوست نمی دارند و نمی پسندند.

گاندی روزی گفت : "کسانی که میخواهند نیکوکار باشند هرگز خود خواه نیستند". این گفته را میتوان به عنوان میزانی برای درک واقعیت  نمایش های "انسان دوستانه" امروزی دانست و  با چنین تراوزئی آن ها را سنجید.

نظر خود را بنویسید