×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

اصلاح عا لم
1387/07/11

ما جز اصلاح عا لم و تهذیب امم مقصدی نداریم با وجود این آنچه در شأن گناهکاران و مقصرین بوده در حق ما روا داشتند." (جامعه بین المللی بهائی ، حضرت بهاءالله ،ص 73)

حملات اخیر که بر پیکر پویای آیین نازنین بهائی وارد از دستگیری جوانان بهائی در شهر شیراز آغاز و به دستگیری رهبران جامعه بهائی در شهر طهران ، سه تن از مسئولین جامعه محلی بهائی در شهرهای قائم شهر و اصفهان و یک تن ار مسئولین جامعه محلی بهائی در شهر ساری منتهی شده است. هدف و مقصد اصلی آنها، سرکوبی و محو و اضمحلال جامعه نازنین بهائی در ایران و اطفاء نور الهی به طور کلی در سراسر کره ارض است. منبع و مصدر این روند سیستماتیک تعصبات شدید مذهبی و جاه طلبی است. این جریان فشار تضییقات برجامعه مظلوم و ستمدیده بهائی را بیشتر کرده است. جوانان بهائی از موهبت تحصیل در دانشگاههای دولتی محروم اند . از اشتغال آنان به همراه بزرگسالان بهائی در ادارات و مراکز دولتی ممانعت می گردد . 

همانند دوران اولیه انقلاب اسلامی، اماکن متبرکه وگلستان های جاویدشان در شهرهای مختلف تخریب و به اصول و تعالیم اعتقادی شان بی احترامی می شود. فعالیت های بشردوستانه و صلح آمیز توسعه اجتماعی و افتصادی شان در سازمان های غیر دولتی در راستای خدمت به همنوعانشان با تهمت و افترا مواجه است. عده ای به عناوین مختلف می خواهند بهائیان را نابود کنند و رعب و وحشت در دل هموطنان عزیز بیندازند تا با آنا ن معاشرت ننمایند و از حقیقت امر اطلاع حاصل نکنند.

البته جای تعجب نیست .  از ابتدای ظهور و پیدایش امر بهائی، حضرت بهاءالله ،موسس این آیین جدید " مدت چهل سال در زندان و تفی به سر بردند و تا به حال نیز  پیروانشان همواره تحت ظلم و ستم و شکنجه های گوناگون قرار گرفته اند و فرصت طلبان با نهایت بی عدالتی و بی انصافی آن گونه که می خواستند بر قلع و قمع آنان کمر همت بستند و هنوز هم می بندند . ولیکن ، گویی این بلایا و رزایا همچون باران رحمت الهی است . هر چه خصومت شان شدید تر ، آیین نازنین بهائی بیشتر شکوفا می گردد و رشد و اعتلاء بیشتری می یابد. 

فی الحقیقه ، رفتار و اعمال مبغوضانه و کینه توزانه این افراد و گروهها و احکام غیر منصفانه و غیرعادلانه صادره از طرف مراجع قضائی برای عزیزان مسجون در دوره کنونی ، بار دیگر تاریخ را برای جامعه بهائی در ایران تکرار می کند و تعمق درعمده تعالیم امر بهایی به صورت بسیار مختصر نیز، آرمان های صلح آمیز جامعه بهائی را نه تنها در کشور مقدس ایران بلکه در سراسر عالم روشن و آشکار می سازد. اقدامات بهائیان دستگیر شده اخیر ،بر اساس بیانات سخنگوی دولت جمهوری اسلامی مغایر"مصالح کشورو امنیت ملی نظام جمهوری اسلامی " اعلان شده که جای بحث بسیار دارد. اولا هدف از فعالیت خالصانه آنها کمک و مساعدت ، حفظ و صیانت و هدایت جامعه بهائی به سوی وحدت ،محبت ، خدمت و صلح و سلام با جمیع همنوعانشا ن در راستای احیاء کشور مقدس ایران صورت گرفته است و حکومت جمهوری اسلامی کاملا از فعالیت های آنان مطلع و آگاه بوده اند. . بنا بر اظهارات خانم دیان اعلائی ،نماینده جامعه جهانی بهائی، تنها دلیل این گونه رفتارهای خشونت آمیز دولت جمهوری اسلامی اعتقاد بهائیان به ظهور پیامبر دیگری پس از حضرت محمد است. خانم بانی دوگال ،نماینده ارشد جامعه جهانی بهائی در سازمان ملل نیز علت دستگیری ها را صرفا به جهت اعتقادات مذهبی عنوان می کند. ثانیا ، لفظ "امنیت ملی " بسیار مبهم و نامفهوم است. اگر مقصود براندازی نظام جمهوری اسلامی است ، بهائیان در هر مملکتی ساکن باشند صرف نظر از اعتقادات قلبی خویش ، در جمیع احوال مطیع حکومت وقت می باشند و ابدا در امور سیاسی دخالت نمی کنند.

ثالثا ، اگر منظور جاسوسی برای اسرائیل و آمریکا و انگلیس است تا با همکاری آنان نظام جمهوری اسلامی را بر اندازند که این تهمت های بی اساس قدیمی از سی سال پیش بر آنان روا داشته شده و نتیجه و ثمرش ریختن خون حدود 200 نفس در کمال مظلومیت ، استقامت ، شهامت و جسارت گشته است. آنها با قوه ایمان که در قلبشان شعله ور شده بود،دین را سبب الفت و محبت می دانستند و همه را بار یک دار و برگ یک شاخسار می شمردند و تعصبات را هادم بنیان انسانی می دانستند. جان عزیز خویش را برای اثبات حقانیت امر الهی ایثارو انفاق نمودند و هموطنان خویش را از مقصد اصلی خلقت که همانا اتحاد و اتفاق است آگاه ساختند تا بیگانگی نماند و یگانگی رخ بگشاید .

رابعا ، اگر منظور از تبلیغ رساندن پیام الهی به گوش هموطنان ایرانی است که این فریضه وجدانی و فردی هر بهائی است . پیروان هر یک از ادیان و عقیده ای در سراسر دنیا هم پیام خود را به نفوس انسانی ابلاغ می کنند. آیین بهائی تحری و جستجوی حقیقت را وظیفه همه ابناء انسان می داند. هر فردی آزاد است شخصا درمورد عقیده و ایمان خویش تصمیم بگیرد. علاوه بر این ، هنگامی که رسانه ها اهداف ومقاصد بهائیان را برعکس جلوه می دهند و سوءتفاهماتی را در اذهان هموطنان ایرانی ایجاد می کنند، بهائیان موظف هستند در رفع شبهات ایجاد شده بکوشند تا صدق از کذب تمیز داده شود.

ایرانیان عزیز باید بدانند که دیانت بهائی هدف اصلیش ایجاد صلح ووحدت با جمیع نوع انسان، صرف نظر از پیشینه های مذهبی ،ملیتی،نزادی وجنسیتی و خدمت به جمیع اهل عالم می باشد و تلاش خستگی ناپذیرش در جهت پیوند دادن جمیع انسان ها و زدودن زنگار تعصبات از قلوب آنان است . امر بهائی "ضری را اعظم از فساد و جدال و کدورت و برودت" نمی داند .

خامسا ، چگونه پیروان دیانتی که به فرموده حضرت بهاءالله باید با "اعمال طیبه طاهره و اخلاق راضیه مرضیه " یه اصلاح عا لم بپردازند و به فرموده حضرت عبدالبهاء، جانشین حضرت بهاءالله ، "فکر جنگ را با فکر قویتر صلح و فکر نفرت را با فکر قویتر عشق" باید مقابله نمایند ، بر ضد حکومت جمهوری اسلامی قیام خواهند کرد؟ عقل سلیم و قلب منقطع از اغراض و شهوات نفسانیه هرگز قبول نخواهد کرد. متأسفانه نفوسی که دست به این اقدامات غیر منطقی زده اند و می زنند غافلند که "فکر جنگ هماهنگی و آسایش و خشنودی را زائل می کند ."

عا لم در جرکت است و تغییر از لوازم ضروریه در هر عصر. انشاءالله اولیای امور و مراجع قضائی ،با دیده انصاف که به فرموده حضرت بهاءالله " نیکو ترین چیزهاست " ، بر جامعه بهائی نظر کنند و به حقیقت این امر پی برند که این جامعه مقصدی به جز صلح و آشتی با اهل عا لم ندارد و می خواهد نقشی موثر در تحول و پیشرفت جامعه در کشور مقدس ایران و وحدت عا لم انسا نی در سراسر گیتی داشته باشد و این مشروط و منوط به اجرا و رعایت عدالت و انصاف از جانب امرا و علما در جمیع امور است . مسک الخطاب را بیانی از حضرت بهاءالله قرار می دهیم که می فرمایند : "سراج عباد داد است آن را به بادهای مخالف ظلم و اعتساف خاموش منمائید و مقصود از آن ظهور اتحاد است ما بین عباد..."(جامعه بین المللی بهائی ، حضرت بهاءالله ،ص 43).

مراجع

· بارسقیان سرگه ، قطعه هاي جديد پازل اطلاعاتي شبكه بمب گذاري در ايران؛ ورود بهائيان و كانادا به پرونده انفجارهاي شيراز ، //www.magiran.com/npview.asp?ID=1625707

· بهائیان زندانی در شیراز به نوجوانان و کودکان تهی‌دست کمک می‌کردند، نه «تبلیغعلیه نظام ، //negahsite.org/index.php?Itemid=15&id=709&option=com_content&task=view

· بیان مبارک حضرت بهاءالله ،ظهور عدل الهی ،ص 53

· ترجمه بیان حضرت عبدالبهاء

· حضرت عبدالبهاء ،خطابه مبارکه در پاریس

· جامعه بین المللی بهائی ، حضرت بهاءالله ،ص 43 &73 ) 

· خبرگزاری گویا ، //news.gooya.com/politics/archives/048455.php

· رهبران بازداشت شده بهايی، از حق داشتن وکيل محرومند ، //www.if-id.de/New/index.php?option=com_content&task=view&id=1738&Itemid=52

· عدم امكان ارتباط با رهبران دستگير شدۀ جامعۀ بهائيان ايران نگرانى در بارۀ سرنوشت آنها را تشديد كرده است، //www.bahai.org/persian/persecution/newsreleases/27-05-08

· منتخبانی از آثار مبارکه حضرت بهاءالله ،شماره 5 ، ص 14

نظر خود را بنویسید


So Nice

مهین
ارسال شده در : 1387/7/17

حکومت اسلامی ایران با این فشارها و حبس و ارعاب و تهدیدبرای جامعه عزیز بهایی ایران جز پیشرفت امر بهایی و همدلی هزاران نفر هموطن ایرانی در کشور مقدس ایران و بیداری نفوس روشنفکر غیر بهایی از طرفی و نیز رسوایی و دروغگویی اظهارات سران حکومتی برای ملت شریف و آگاه ایران از سوی دیگر، برای خود باری به ارمغان نیاورد.
عشق و اتحاد شدید احبای نازنین ایران نسبت بهم و هموطنان خود ، شور خدمت واقدامات رشد و توسعه برای احیای ایران عزیزدر قلوب جوانان بهایی قابل ستایش و تحسین بی منتهاست هر چند پدران و مادران روحانی آنان در زندان اسیرند اما اعتقاد و مهر آنان در قلوب و اقدامات جلیله فرزندانشان به تمام قوا و شدت در جریان و شریان است و لحظه ای سکون و قرار ی ندارند.

پس ، امیدواریم حکومت اسلامی ایران بیشتر از این خود را رسوا نسازد و بیاید و دست یگانگی و صلح و دوستی با هموطنان بهایی خود دراز نماید و به جای حرف و ادعای صلح و برادری عمل نماید. انشا الله.
ممنونم از مقاله خوبتان