×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

مردم ایران از خبرگزاری فارس می پرسند
1387/07/16

خبرگزاری فارس در یادداشت اخیر خود با عنوان " مردم ایران خواستار انحلال تشکیلات بهائیت شدند" به قلم مهدی نائینی ادعاهائی را مطرح نموده و آنرا به مردم ایران نسبت داده است. نویسنده این مقاله به خود اجازه داده است که بی پروا خود را سخنگوی همه مردم ایران بشمار آورد و عقاید و احساسات سایر ایرانیان را به هیچ انگارد. ادعاهای خبرگزاری فارس سرشار از کینه و کذب است . مردم ایران نیز سالهاست که به این تحرکات بهائی ستیزانه پشت کرده اند و در عمل نشان داده اند که این جریانات جائی در بین ایرانیان ندارد. نگاهی به وقایع چند ساله اخیر نشان می دهد که تمامی تلاشهای بهائی ستیزان با صرف بودجه عظیمی که از آنان حمایت می کرد ، نقش بر آب شده و حتی تعداد قلیلی نیز از این جریان حمایت نمی کنند. ادعاهای خبرگزاری فارس چنان بی پایه و اساس و سرشار از تناقضات است که حتی کسی را  که کمترین آشنائی با دیانت بهائی و جامعه بهائی داشته باشد، در شگفتی فرو می برد .

مردم ایران از خبرگزاری فارس و نویسنده گمنام آن مهدی نائینی می پرسند که مگر در این چند ساله چقدر به تلاش بهائی ستیزان وقع نهادیم که بخود جرات دادید و خود را سخنگوی ما دانستید؟ مگر جلسات کانون بهائی ستیزی ره پویان وصال با آنهمه تبلیغات و جار و جنجال در شهر بزرگی مانند شیراز توانست حتی درصد ناچیزی از مردم این شهر را به خود جذب نماید؟ آیا مسئولین امور و نهادهای انقلابی و حتی بهائی ستیزان کار کشته حاضر شدند با دروغ پراکنی های رهپویان همگام و همراه شوند ؟ آیا جنجالی که از  بمب گذاری در مرکز کانون برپا شد، بر خلاف انتظار رهبران کانون، احدی از مردم ایران را واداشت که به اتهامات بی اساس آنان توجهی کند؟ آیا در جریان سخنرانی آیت الله علم الهدی در مشهد که بی پروا بهائیان را به جاسوسی برای اسرائیل متهم کرد، احدی از مردم فهیم و مهربان مشهد با وی همصدا شدند و یا سایر ائمه جمعه و جماعات از اظهارات وی پشتیبانی کردند؟ مردم ایران از فارس می پرسندکه چگونه ممکن است سیصد هزار نفر جاسوس در این کشور آزادانه راه بروند و تنها امام جمعه مشهد این خطر را احساس کند و بقیه دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی در خواب باشند؟

مردم ایران می پرسند که مگر به اظهارات حمیدرضا ترقی از حزب موتلفه بی اعتنائی نکردیم و حتی یک نفر از اعضاء موتلفه نیز حاضر نشد اتهامات وی را مبنی بر جاسوس بودن و صهیونیست بودن بهائیان را تائید کند ؟ آیا جریان باصطلاح مردمی مبارزه با بهائیت که در اینترنت براه انداختید بعد از پنج ماه فعالیت همه جانبه با ورشکستگی مواجه نشد؟ آیا اظهارات باصطلاح کارشناس تاریخ معاصر مبنی بر بمب گزاری بهائیان در نمایشگاه بین المللی تهران اسباب تمسخر و تفریح خاطر خوانندگان نشد؟  آیا این حرکت اخیر بعنوان طومار سازی بر علیه بهائیان با بی اعتنائی صدا و سیما و ائمه جمعه به سکوت برگزار نشد؟ چطور می شودکه پیدا شدن یک جاسوس در گوشه ای از کشور چند هفته جنجال تبلیغاتی در رسانه های ایران ایجاد کند و سی سال جاسوسی برای صهیونیست (به ادعای شما) از طرف بهائیان در بیش از چهل شهر ایران توجه هیچیک از رسانه های ایران را به خود جلب نکند؟ چگونه است که در این سی سال هیچیک از دستگاههای اطلاعاتی حتی یک برگ سند بر علیه یک فرد بهائی مبنی بر جاسوسی ارائه نکرده اند؟

مردم ایران از خبرگزاری فارس می پرسند که به ادعای شما بهائیان حرکت وسیعی را برای نفوذ در دستگاههای دولتی و غیر دولتی براه انداخته اند ، آیا کسی که می خواهد در اداره ای نفوذ کند در هنگام پرکردن فرم استخدام مذهب خود را بهائی اعلام می کند تا در همان قدم اول از پذیرش وی امتناع شود؟ آیا جوانان بهائی داوطلب کنکور که صادقانه ایمان خود را به آئین بهائی در سی سال گذشته اعلام داشته اند و به همین دلیل از ثبت نام در دانشگاه محروم شده اند قصد نفوذ در دانشگاه و جاسوسی داشته اند؟ آیا همه دستگاههای اطلاعاتی خوابند و خبرگزاری فارس بیدار ؟

مردم ایران از خبرگزاری فارس می پرسند که بقول شما بهائیان در سی سال گذشته در ایران فعالیت تشکیلاتی داشته اند، آیا از این فعالیت تشکیلاتی وسیع بهائیان چه ضرری متوجه ایران و ایرانیان شد؟ آیا بهائیان بجز ترویج نوعدوستی و اخلاق حسنه و بردباری مذهبی و رعایت حقوق سایر انسانها عمل دیگری انجام دادند؟ آیا کلاسهای بهائی محل ترویج صدق و صفا و امانت و دیانت نیست ؟ آیا جلسات دعای بهائیان ، ستایش و نیایش پروردگار یکتا نمی باشد ؟ آیا انجام فرائض مذهبی توسط بهائیان ضرری و آسیبی به کسی رسانده است ؟ اگر فعالیت بهائیان در سی سال گذشته کوچکترین ضرری برای مردم ایران و کوچکترین آسیبی برای نظام جمهوری اسلامی نداشته است، پس در آینده نیز نخواهد داشت.

مردم ایران در خبر خبر گزاری  فارس می خوانند که فعالیت تشکیلاتی و مذهبی بهائیان در ایران با فعالیت آنان در سایر کشورها همسو شده است. مردم ایران از خبرگزاری فارس می پرسند که آیا بهائیان در همه جا فعالیت می کنند؟ و در همان خبر پاسخ خود را می یابند که بله بهائیان فعالیت وسیع تبلیغی در همه نقاط دنیا دارند. حال مردم ایران  از خبرگزاری فارس می پرسند که مگر سایر کشورهای دنیا فعالیت بهائیان را خطرناک تشخیص داده اندکه شما نیز آنرا خطر ناک می پندارید؟ بهائیان در بیش از یکصد و هشتاد کشور جهان جوامع دینی خود را تشکیل داده اند و با شور و شوق فراوان به ترویج آئین خود مشغولند ، اما هیچ کشوری در این فعالیتها مطلبی که مغایر با انسانیت و مضر به مصالح مملکت باشد نیافته است – چنانکه مسئولین جمهوری اسلامی هم نیافته اند. بهائیان در شمال و جنوب و شرق و غرب در ایسلند ، نروژ ، برزیل ، اوگاندا، بورکینا فاسو ، چین ، هندوستان ، روسیه ، استرالیا، ساحل عاج ، و همه کشورهای جهان وجود دارند و فعالیت می کنند و هیچ کشوری فعالیتهای آنان را خطرناک تشخیص نداده است.

مردم ایران از خبرگزاری فارس و آقای مهدی نائینی می پرسند که آیا به ادعای شما جامعه بهائی تنها سازمان غیر دولتی عضو ملل متحد است؟ آیا جامعه بهائی از ابتدای تاسیس سازمان ملل در مسیر اتحاد همه ملل دنیا مجدانه فعالیت کرده است؟ آیا جامعه بین المللی بهائی صدها بیانیه در جهت اتحاد گروهها و ملل و اقوام مختلف و رفع تبعیض بر علیه زنان و کودکان و اقلیتهای مذهبی صادر نموده است؟ آیا نمایندگان همه ملل دنیا بهائیان را با احترام و علاقه پذیرا هستند؟  آیا اینکه همه ملل دنیا از جامعه ی بین المللی بهائی حمایت می کنند نشانه توطئه می باشد؟ آیا این نشانه آن نیست که جامعه ای در بیش از یکصد سال تاریخ خود چنان با صدق و صفا و امانت و دیانت به خدمت همنوعانش پرداخته که اطمینان و اعتماد همه مردم دنیا  را بخود جلب نموده است؟ آیا در ایران سالها حملات کینه توزانه و اتهامات بی اساسی که در تعدادی از نشریات  بر علیه بهائیان پراکنده شد توانست اعتماد و اطمینان مردم ایران به بهائیان را سلب کند؟ آیا نشر این اتهامات در مجامع بین المللی توانست چهره بهائیان را مخدوش نماید؟ آیا می توان خورشید را با گلپاره پوشاند؟

مردم ایران از خبرگزاری فارس انتظار پاسخ ندارند.

منبع:  سایت گویا

نظر خود را بنویسید


tashakor

zahra
ارسال شده در : 1387/8/4

ba tashakor az pasokhe shoma be khbar gozari fars , omidvaram shahed inchenin pasokhha be in zaleman bashaim.