×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

تهدید تازه بهاییان در ایران
1387/07/19

منبع: عصر نور

در نمازهای جمعه و جاهای بسیاری دیگر رژیم جمهوری اسلامی تدارک جمع آوری امضا علیه بهاییان را دیده است. این طومارهای نیمه دولتی خواهان "انحلال" تشکیلات ـ که لابد منظورشان دین بهایی است ـ شده اند.
اقدامهای نسنجیده ای مانند طومار جمع کنی های اخیر رژیم در نمازهای جمعه و مراکز دیگر، خانواده های بهایی ایران را تهدید خواهد کرد.
در سرزمینی که پیروان دینی که از همان آب و خاک برآمده است، حق دانشگاه رفتن و درس خواندن ندارند، تحریکات این چنینی نتیجه ای غیر از تشویق متعصبان مذهبی و مزدوران حکومتی به آزار بیشتر بهاییان نخواهد داشت و این در حالی ست که بهاییان نیز حق دروغ گفتن را ندارند.
گفتم دروغ نگفتن، زیرا بهاییان را برخی از مراکز رژیم تشویق می کنند که در فرم های درخواست کار، یا تحصیل و یا هر موضوع دیگری در بخش دین ننویسند بهایی تا از آنچه متقاضی آن هستند محروم نشوند، اما هموطنان بهایی ما که در تعالیمشان دروغ گویی عملی سخت نکوهیده است، با راست گویی از مطالبات به حق خود میگذرند و مشکلات بر سر راهشان افزوده می شود.

از سوی دیگر از کی قرار بر این شده است که برای حذف و انحلال به قول آقایان مذهبی، از مردم کوچه و بازار امضا جمع کنند؟ اگر قرار به این شیوه باشد در هر جا که پیروان مذهبی از اکثریت بهره مند باشند لابد رای به حذف و نفی مذاهب دیگر خواهند داد.
به دلیل تحریک های سی ساله ی رژیم علیه بهاییان ـ که همیشه و در همه جای جهان خود را ایرانی دانسته و مشوق فرهنگ و زبان و سنن ایرانی بوده اند ـ تعدادی از مردم فریب تبلیغات دروغین حکومت علیه هموطنان بهایی خویش را خورده اند، و بهاییان که در میان ایرانیان مانند پیروان مذاهب دیگر در امن و امان می زیستند، حالا نه به لحاظ جانی، نه مالی و نه شغلی امنیت ندارند.
آنها نه تنها چون دیگر مردم ایران زیر سرکوب و ستم رژیم قرار دارند که ستمی چندگانه را به خاطر اعتقاداتشان تحمل می کنند. تصور کنید دختری بهایی که در کنکور امتیاز خوبی گرفته اگر از سدهای سهمیه بندی جنسیتی و بومی گزینی هم بتواند بگذرد، از سد گزینش مذهبی اش نمیتواند رها شود و علیرغم تمام شایستگی ها باید به کنج خانه رود و محرومیت او از تحصیل در تناقض آشکار با بند 26 اعلامیه‌جهانی حقوق بشر است: "هر کس حق دارد که از آموزش و پرورش بهره‌مند شود ... آموزش عالی باید با شرایط مساوی بر روی همه باز باشد." و ایران از امضاکنندگان این اعلامیه است!
باید هموطنان ما در ایران هوشیار باشند و فریب تحریکات نادانانه ی رژیم را نخورند و بدانند که بهاییان هموطنان عزیز ما هستند و حق دارند که به دین و آیین و باور خویش روزگار بگذرانند.
متاسفانه ایرانیان درون کشور به دلیل جو دروغینی که رژیم جمهوری اسلامی علیه بهاییان به وجود آورده امکان حمایت از این گروه از هموطنان خود را ندارند، اما بر ما ایرانیان خارج از کشور و دیگر ملیت هاست که فریاد در گلو خاموش شده ی بهاییان ایران را به گوش جهانیان برسانیم و اجازه ندهیم رژیمی متعصب و مذهب محور، چهره ی ایرانیان را در منظر جهانیان بیش از این مخدوش و منفور نشان دهد.
از رژیمی که سنی ها را که جمعیت شان در جهان اسلامی چندین برابر شیعیان است آنچنان تحقیر و توهین می کند که گویی از بیخ و بن مسلمان نیستند، کی می شود انتظار داشت که با مذاهب دیگر رفتاری در شأن ایرانیان داشته باشد. بنابر این وظیفه ی ما ایرانیان در سراسر جهان است که با حمایت همه جانبه از هموطنان بهایی و یا پیروان هر کدام از مذاهب دیگر که مورد بی حرمتی رژیم ایران قرار دارند، به جهانیان نشان دهیم که رفتارهای ارتجاعی حاکمان ایران ارتباطی به ایرانیان که سرزمین شان سرزمین ملیت ها و مذاهب و فرهنگ ها و زبانهای گوناگون است، ندارد. نگذاریم بهاییان ایران همچنان در ترس و وحشت و ناامیدی در میهن خود روزگار بگذرانند. از حق شهروندی و انسانی آنان و همه ی دگراندیشان ایرانی چه به لحاظ دینی و چه از منظر سیاسی دفاع کنیم.

نظر خود را بنویسید


سحر! در اصول کافی است که "من

جمشید
ارسال شده در : 1387/10/30

سحر! در اصول کافی است که "من لا حیاء له لا ایمان له"! هرکه حیا ندارد ایمان ندارد. چگونه چنین توهین آمیز نوشته ای؟! چگونه مسؤولین سایت چنین توهینی را منعکس کرده اند؟! مطمئن باش که مسلمان هم نیستی! چون مخالف قرانی که ادعایش را داری فحش و توهین نوشته ای. لا تسبوا الذین ...الخ!

bara inkeh din e bahai ye

sahar
ارسال شده در : 1387/10/29

bara inkeh din e bahai ye dorgheh mahzeh ke chizeh jadidi bara goftan adareh ageh rast migeh in baha ye ayeh mesleh ghoran miuovord na inkeh hamash shero dari vari begeh ,ageh rast migeh ye ayeh mesleh ghoran ke ayande ro pishbini koneh va khilii chizayeh digeh na ye mosht dari vari va az royeh dineh eslam copy bardashtan

علي عزيز، حقيقت اين است كه

جلال
ارسال شده در : 1387/8/3

علي عزيز، حقيقت اين است كه يكي از علل آن اين است كه اديان ديگر قبل از اسلام هستند، اما دين بهائي پس از آن آمده است. بنابر اين طبق سنتي تاريخي كه سنتي نادرست است،چنان كه بعضي پيروان دين قبل، دين جديد بعد از خود را نمي پذيرفتند، حال نيز بعضي دين بهائي را نمي پذيرند و به پيروانش ستم مي كنند!بنده هر وقت فيلم محمد رسول الله و عيسي مسيح و يا فيلم هاي ديگري كه راجع به انبياست مي بينم، حقيقت مذكور را بيشتر درك وحس مي كنم.بارها با ديدن فيلم هاي مزبور گريسته ام.
همچنين، علاوه بر حقيقت فوق بايد اشاره كرد متأسفانه پيروان اديان ديگر هم در ايران دچار محدوديت اند، اگر چه از بهائيان كمتر!
با تشكر

سلامآیا این سوا

ali
ارسال شده در : 1387/7/21

سلام
آیا این سوال را از خود پرسیده اید که چرا این محدودیت ها در ایران برای پیروان دیگر ادیان ایجاد نمی شود؟

بسیار خوب

مهین
ارسال شده در : 1387/7/19

جو ایران کشور مقدسمان بسیار خفقان آمیز و ارعاب و ترس شدید است این جو ما را بیاد جو زمان هیتلر می اندازد . همه هموطنان عزیز ما در ایران از هر قوم و بومی و اقلیت مذهبی دچار این تضییقات شدیده هستند علی الخصوص بهاییان مظلوم و زجر کشیده ایران . بلی همانطور که اشاره فرمودید باید همه آزدیخواهان و دوستداران صلح و امنیت برای این مظلومان و اسیران در بند ظلم وستم بی امان اقدام مجدانه و پیگیرانه نمایند.البته که معتقد به تاییدات لا ریبیه الهیه کل احبای ایران هستند و بخاطر عشق به حضرت دوست در کمال استقامت و حب و وفا آماده هر گونه جانفشانی و خدمت برای نوع بشر میباشند و حتی برای دولتمردان متعصب و کینه ورز خود دعا میخوانند ان شاالله بیدار و هوشیار شوند.
از توجه و همدلی صاحب این اثر قلبا تشکر مینمایم.
با ارادت !مهین