×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

پاسخ به سایت جهان نیوز پیرامون دستگیری گسترده جاسوسان بهایی در ایران
1387/07/28

نامه زیر پاسخ به سایت جهان نیوز فرستاده شد، اما به علت چاپ نشدن در سایت در اینجا منتشر می کنیم.

خبرگزاری محترم جهان نيوز

آن خبرگزاری، مورخ 23 شهریور 1387 ، به شمارهء 32898 ، خبری را با عنوان "دستگیری گسترده جاسوسان بهایی در ایران" منتشر كرده اید[i] كه نه تنها موجب تعجّب بهائیان شده است، بلكه باید علت حیرت وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران نیز شده باشد! اگر چنین نباشد و وزارت اطلاعات مانند بهائیان از دروغ های بعضاً مضحك منتشر شدهء شما حیرت نكرده باشد، هم ایشان و هم شما شدیداً زیر سؤال خواهید رفت!

ازجمله مواردی كه موجب تعجّب و حیرت مزبور است عبارتند از:

1- منبع اخبار خود را ذكر نكرده اید و بجای آن نوشته اید: "گفتنی است..."، "شنیده ها...حاكی از آن دارد..."،...! البته برای حفظ اعتبار آن خبرگزاری بد نیست اشاره شود "حاكی از آن دارد" تركیبی اشتباه است!

2- قبل از اظهار نظر رسمی و مستدل مقامات مسؤول كشور مطالبی را دربارهء متهمین نوشته اید كه هم دروغ است و هم مضحك و در شأن یك خبرگزاری نیست!

3- ازجمله خبر از دستگیری 300 نفر از بهائیان علاوه بر هفت نفر مدیران جامعهء بهائیان ایران داده اید كه دروغ است.

4- مدعی اعتراف ایشان به جاسوسی برای دو كشور بیگانه شده اید، ولی نه دلیلی ارائه  كرده اید و نه نام دو كشور را برده اید.

5- مدعی كشف 350 سكه طلا از بازداشت شدگان شده اید، ولی معلوم نیست بر فرض صحّت ادعا، چه كسی پرونده های بازجویی را دراختیارتان قرار داده است!

6-   نوشته اید: "هزینه های خود را از طریق فریب خوردگان این فرقه تامین می کردند به نحوی که در قبال دریافت وجوهاتی از قبیل طلا و جواهر و یا پول نقد به آنها اعلام می شد که گناهانشان بخشیده شده است." حال آن كه هنوز متوجه نشده اید آئین بهائی دین است و نه فرقه، و طلب بخشش در آئین بهائی نزد احدی جز خود خداوند مجاز نیست! شاید سردبیر و خبرنگاران فاضل و فرهیختهء آن خبرگزاری دین بهائی را با مسیحیت كاتولیك اشتباه گرفته اید!

7- نوشته اید: "شنیده های خبرنگار "جهان" حاکی از آن دارد که قرار است یک قاضی معروف که به مانورهای تبلیغاتی مشهور شده، بزودی از طریق صدا و سیما جزئیات بیشتری از این پرونده را به اطلاع مردم برساند." از این كه متولی تبلیغات برنامه های قوهء قضائی در صدا و سیما هم شده اید گذشته، متوجه نشدیم منظورتان از "یك قاضی معروف كه به مانورهای تبلیغاتی مشهور شده" و تأكیدتان بر شهرت ایشان در مانورهای مزبور چیست!

    باری اگر چه امیدی به توجه شما به حقیقت و ترس از خدا و پرهیز از رسوائی در برابر افكار عمومی هموطنان عزیز و جهانیان نیست، این مختصر تقدیم شد تا بدانید بهائیان بیدارند؛ تا گمان نكنید بهائیان متوجه جوّسازی های از روی استیصال شما نیستند؛ تا بدانید نام و نشان بیش از 300000 بهائی ایرانی، و نه 300 نفری كه اشاره كرده اید، نزد وزارت اطلاعات آشكار و هویداست و اگر جاسوس بودند، چنین مشهور و معروف نزد خاص و عام نبودند؛ تا بدانید بهائیان هزینهء ادارهء امورجامعهء خود را خود تأمین می كنند و دست نیازشان جز به سوی خدا نیست و حدود یك قرن و نیم است كه از همان تبرعات در راه خدمت به ایران عزیز نیز صرف می كنند؛ تا بدانید كه علاوه بر ایرانیان بهائی، اینك سایر هموطنان نیز دانسته اند كه تلاش های این چنینی امثال شما و سایر بهائی ستیزان به این خاطر است كه هموطنان عزیز بسی بیش از پیش متوجه دیانت بهائی شده اند و علت اكاذیب و شایعات و جوسازی های شما را دربارهء آن دانسته اند؛ و بالاخره تا بدانید كه با همهء بی انصافی و نامردمی كه در اقوال و اعمال و افكار و نیّات امثال شما مشهود است، بهائیان دوستتان دارند و برای نجات شما از بدی ها و روی آوردنتان به خوبی ها، با چشمی اشكبار به درگاه حضرت كردگار چنین دعا  می كنند كه[ii]:

هوالله

 ای خدای یگانه، غافلان، آشنا را بیگانه شمرند و یار را اغیار پندارند؛ صبح هدایت را شام ظلمت تصوّر كنند و عین تسنیم را ماءِ حَمیم شمرند و بر یاران تو ظلم و ستم نمایند؛ دریاق را سمِّ لا یطاق دانند و شهد جانپرور را تلخ تر از زهر پندارند. خدایا تو رها بخش و آگاه كن؛ بیدار نما و هشیار فرما؛ از ظلمت نجات ده و به مركز انوار هدایت فرما و اَخرِجهُم مِنَ الظّلماتِ اِلی النّورِ وَاهدِهِم اِلی الصّراطِ المدودِ واَدخِلهم اِلی المَقام المَحمود وَ ظلِّل عَلیهِم اللّواءَ المَعقود بِاَنامِلِ قُدرَتِكَ فی هذا العَصرِ المَوعود. اِنكَ انتَ العَزیزُ الوَدود.         ع ع   

 

نظر خود را بنویسید


ايها الاحمد

محمد
ارسال شده در : 1387/8/1

كيف علمتَ انّ خبرَ كشفِ الذهب صحيحٌ؟؟؟؟!!!!
هل يمكن لك اَن تقول لماذا ما انتشر الجهان نيوز جواب البهائيين؟!
مع السلامة؛ في امان الله.

سکوت محکوم است

سارا فرزان
ارسال شده در : 1387/7/30

سردبیر محترم
با ما گفته بودند آن کلام مقدس را با شما خواهيم آموخت
لاکن به خاطر آن شقاوتي عظيم را
تحمل مي بايدتان کرد
عقوبت عظيم را چندان تاب آورديم
آري
که کلام مقدسمان از خاطر گريخت

حکومت ايران مي کشد تا بترساند
مي ترساند تا بماند
اين ماشين هراس را بايد از کار انداخت
تا زماني که ما نقش بره را در رويارويي با گرگ هاي اسلامي بازي کنيم
بي ترديد گرگ ها به خودشان اجازه مي دهند که ما را بدرانن

ابها سردبیر عزی

ahmad
ارسال شده در : 1387/7/30

ابها سردبیر عزیز
چقدر از فرقه یا به قول شماآیین بهائی میدونی ؟؟؟؟
اگر کمی حکم میخوندی میدونستی چرا اید اونهمه طلا پیدا میکردن

مثل همیشه زیبا و جذاب !

مهین
ارسال شده در : 1387/7/30

با سپاس فراوان از سردبیر محترم و گرانقدر سایت نقطه نظر ! دلم میخواهد از این مجال استفاده نمایم در ادامه بیان شیرین شما به آن نفوس بگویم :
اگر میدانستید بهاییان بدون هیچ چشمداشتی به کل بشر و حتی به خود شما ها احترام میگذارند و از صمیم قلب آرزوی سعادت شما و خانواده های محترم شما را دارند ، و یا اگر میدانستید به شهادت حضرت بها الله علت چهل سال تحمل رنج و بلا و تهمت و سرگونی و تبعید ، بی احترامی و تحمل غل و زنجیر به خاطر رهایی بندگان از زنجیر و بندهای ظنون و اوهام بود و رهایی از هجوم نفوس اماره و اینکه بدانید در آنزمان که این اعلان را حضرت بهاالله فرمودند تعداد مومنینشان مثل الان که زیاد نبود پس چرا فرمودند برای شما انسانها ؟ چون حضرتشان شما ها را برای خاطر خودتان دوست دارند نه اینکه احتیاجی داشته باشند به شما و ایمان شما.در کلمات مکنونه فارسی از آثار مبارکه ایشان دقیقا به این موضوع اشاره فرمودند که قوله الاحلی : " .... دوستان ظاهر نظر به مصلحت خود یکدیگر را دوست داشته و دارند ولکن دوست معنوی ، شما را لاجل شما دوست داشته و دارد ، بلکه مخصوص هدایت شما بلایای لا تحصی قبول فرموده . به چنین دوست جفا نکنید و به کویش بشتابید. اینست شمس کلمه صدق و وفا که از افق اصبع مالک اسمائ اشراق فرموده.افتحوا آذانکم لاصغائ کلمه الله المهیمن القیوم . "

امید واریم و از خداوند میطلبیم کل را به زیور ادب و عرفان حقیقی و اتحاد و یگانگی و دوستی خالص و پاک موید و موفق فرماید . آمین یا رب العالمین!