×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

جواب ميدهم پس هستم
1387/09/25

درحالي كه صدور قطع نامه هاي مختلف در محكوميت رژيم ايران به نقض حقوق بشر همچنان ادامه دارد ، دولت تهران بي توجه به خواست جهانيان روز به روز بر اعمال ضد بشري خود مي افزايد . در اين بين برخورد خصمانه دولت تهران با اقليت هاي مذهبي علي الخصوص بهائيان بعنوان يكي از سياستهاي اصلي دولت همچنان ادامه دارد و هر روز بر وسعت آن افزوده مي شود .

در تازه ترين مورد ، در يكي از دبيرستانهاي دخترانه شيراز ، دانش آموزي بهائي بعلت اعتقاد به ديانت بهائي و آنچه كه تبليغ و توهين به مقدسات از طرف اولياي مدرسه ناميده مي شود در آستانه اخراج از دبيرستان قرار دارد .

ماجرا از وقتي شروع شد كه همشاگردي هاي جوان بهائي در راه مدرسه ، درون سرويس ، و با توجه به حس كنجكاويشان ، جزوه معلم بهائي ستيز خود را در آورده و سعي در سنجيدن محتويات آن داشتند ، پرسش و پاسخ ها شروع مي شود و جوان بهائي موردهايي را كه درست بوده تائيد مي كند و موارد اشتباه و تهمت ها را با ذكر دليل و برهان آشكار مي سازد . گويا عمل شفاف سازي ، كه بنابر درخواست خود بچه ها صورت گرفته بود ، به مذاق ناظم خوش نيامده است . آثار خشم ناظم را در ساعات پاياني مدرسه آشكار مي شود ، هنگامي كه بلندگوي دبيرستان نام جوان را صدا مي زند . ناظم غضب ناك ، در جلوي چشمان بهت زنده جوان بهائي ، معلمان و چند تن از اوليا با صداي بلند نعره مي زند : يكبار ديگر از اين غلطهايي كه امروز كردي بكني ، آنچنان كتك مي خوري كه حالت جا بيايد !! فكر كرديد دين هستيد كه تبليغ هم مي كني ؟ من آدمت مي كنم و از حراست هم نمي ترسم . شما ها ساخته دست انگليس هستيد و از آنها پول مي گيريد . شما ها نجسيد و مشتي كثافت هستيد ... ناظم تا مي توانست فحش مي داد و بد وبيراه مي گفت ، از صداي بلند او همه دور دفتر جمع شده بودند و نگاه مي كردند كه آخر اين جوان آرام و منظبت چه كار اشتباهي كرده كه چنين آماج حملات ناظم واقع شده است .

متاسفانه اولياي امور راههاي چندان خوشايندي را پيش روي اين جوان قرار نداده اند ، اين جوان يا بايد ساكت بماند و در مقابل توهين ها و تحقير ها چيزي نگويد ، كه اين خود به نوعي تائيد تهمت هاست و اين همان چيزي است كه آنها مي خواهند ، يا اينكه بايد از تحصيل محروم بماند.

در يكي ديگر از اين قبل تحريكات در هفته ي گذشت در يكي ديگر از هنرستانهاي دخترانه شيراز ، در ساعات تفريح دانش آموزان و هنگامي كه آنان در حياط هنرستان مشغول تفريح و بازي بوده اند ، از بلند گوي دبيرستان مطالبي عليه ديانت بهائي مرتبا پخش مي شود . كه حتي اعتراض عده اي از هنرجويان مسلمان را نيز در پي داشته است .

مدرسه مكاني كه مانند خانه دوم دانش آموزان مي باشد ، تبديل به مكاني براي فعاليتهاي انحرافي گشته و مكاني براي برآورده كردن نيّات عده اي معلوم الحال شده است كه با دست آويز قرار دادن عواطف و احساسات پاك و كودكانه سعي در برآورده كردن مقاصد شيطاني خود دارند . جالب تر آن است كه همه اينها در مملكتي اتفاق مي افتد كه رئيس جمهور آن با افتخار، آن را آزاد ترين مملكت دنيا اعلام مي دارد . سال گذشته در اين دو مدرسه تعداد بيشتري دانش آموز بهائي درس مي خواندند كه اكنون تعداد آنها در هر دو مدرسه به يك نفر رسيده است. گويا مسئولين اين دو دبيرستان حتي تحمل همين يك بهائي مظلوم را نيز ندارند و در صدند ، به هر صورت ممكن آنها را از مدرسه اخراج كنند .

البته اخراج دانش آموزان بهائي موضوع جديدي نيست ، اما اين موضوع ناشكيبايي مذهبي عده اي خاص و همچنين رسوخ و احياء عقايد حجتيه را بيش از پيش نمايان مي سازد . جواب معاون دبيرستان به اولياي اين جوان كه گفته است من كتاب اقدس شما را در چهار سالگي هنگامي كه در كلاس هاي ضدبهائي شركت مي كردم خوانده ام !! خود ، به تنهايي گوياي تمام مطلب مي باشد و نشان ازعمق بغض و كينه اين اشخاص نسبت به آئين بهائي و صد البته پيروان مظلوم آن در كشور ايران دارد .

احبا ايران سالهاست كه اين رزايا را بجان خريده اند و شاكر آن نيز هستند ، براي مثال در ماجراي ذكر شده قبل از توهين هاي معاون و موضوع اخراج تنها عده اي از همكلاسان اين داشن آموز از ديانت وي اطلاع داشتند اما بلوايي كه معاون مدرسه براه انداخت باعث تبليغ آئين بهائي در بين 400 نفر از دانش آموزان ديگر دبيرستان گرديد . كاري كه جوان بهائي در مدت سه سال تحصيل نتوانسته بود انجام بدهد معاون مدرسه در كمتراز سه ساعت انجام داد و اين خود بزرگي امرالله را مي رساند كه چگونه اعدا و دشمنان خود منادي امر مي شوند و نسبت به گسترش آن اقدام مي كنند .

موضوع ديگر ناشكيبايي و عدم مدارا و خويشتن داري اين اشخاص مي باشد . اين معاون در هنگام روبرويي با ولي اين جوان آيه معروف اشدا علي الكفار را بر زبان آورده و مدعي شده اند كه در بين خودشان ( مسلمانان) و در ميان همديگر بسيار رئوف هستند اما نسبت به كفار بسيار سختگير و بي رحم !! اين موضوع جاي بحث بسيار دارد . با يادآوري ظلمهايي كه در حق اهل سنت سيستان و بلوچستان و خراب كردن مسجد سني ها و همچنين بازداشتهاي مكرر مفتي هاي كردستان مي شود نميتوان سخن معاون را چندان جدي گرفت ، همچنين ياد آوري اين نكته ضروري است كه بهائيان را به سبب اعتقادشان به خداوند عزوجل نميتوان كافر ناميد.

همه مي دانيم كه افراد با منطق كه حرفي براي گفتن دارند ، احتياجي به پرخاش و توهين به طرف مقابل ندارند ، اما شخصي كه حرفي براي ارائه نداشته باشد سعي مي كند با هوچي گري و داد و بيداد نقائص خود و منطقش را بپوشاند . اين معاون و امثال ايشان از همان دسته دوم هستند كه در مقابل يك جوان 17ساله چنان در بحث و گفتگو كم آورده و خوار و زبون شده اند كه با تمام امكانات خود به جنگ با وي رفته در اين راه از توهين و تهمت و حتي بي آبرو كردن وي در حضور تمام دانش آموزان و اوليا نيز ترسي ندارند .

در آخر بايد از مسئولين نظام و آموزش و پرورش پرسيد ، كه آيا مدرسه جايي براي تعليم و تربيت دانش آموزان است و يا جايي است براي اعمال سلايق شخصي عده اي خاص ؟ دوم آنكه دليل برگزاري كلاس هاي بهائي ستيزي و يا اعلام مشتي تحريفات و كذبيات از بلندگوي مدرسه چيست ؟ آيا چيزي جز شستشوي مغزي مي باشد ؟ آيا اگر اين حركت در يك كشور اروپايي و بر ضد ديانت اسلام انجام شود شما آن را محكوم و فورا به مجامع بين المللي شكايت نمي كنيد ؟ پس سبب چيست كه به گفته معاون پرورشي مدرسه مرتبا در اين مورد و براي مبارزه با جوانان محصل بهائي انواع بخش نامه ها را براي مدارس ارسال مي داريد ؟ جناب رئيس جمهور و وزير محترم آموزش و پرورش ، چگونه است در مملكتي كه بقول مسئولين آن رافت اسلامي در آن موج ميزند و آزاد ترين مملكت دنيا هم هست ! چنين توهين ها و اهانت هايي آن هم از طرف اشخاصي تحصيل كرده و فرهنگي به يك دانش آموز مي شود ؟ بايد پرسيد چگونه ادعاي پيروي از علي (ع) و حسين(ع) را داريد اما اين چنين بيرحمانه پرده هاي آبروي يك جوان را مي دريد ؟ آيا براستي اينها ، آموزهاي علي (ع) و حسين(ع) هستند ؟ پس اگر دين نداريد لااقل آزاده مرد باشيد . گويا تبعيض عليه بهائيان در مورد ورود به دانشگاه شما را قانع نكرده است كه مي خواهيد همين تحصيلات ابتدايي را نيز سلب كنيد .

انتشار: //news.gooya.com/politics/archives/2008/12/080877.php

نظر خود را بنویسید


نبوت ختم شد حق با رایت اقتدار از مشرق امر ظاهر و مشرق

شیوا
ارسال شده در : 1387/12/7

هو الابهی
با سلام و تکبیر به نظر من کسانی که مخالف این امرند امر به وسیله ی همینها با توجه به رفتار اهل بها منتشر میشود و به زودی به شما قول میدهم (تا یکسال دیگر )شر اینها از جامعه کم شود و عذاب شدیدی را در پی دارند.

حق عیان چون شمس تابان امده حیف حیف کاندر شهر کوران امده

لیلا
ارسال شده در : 1387/12/7

الله ابهی
به عقیده ی من ان بی ادبی ها و فحشها تمام به خاطر عدم ترس از خدا و تقوا است اگر این افرادی که جسارت این سخن ها را به خود میدهند به جای این حرفها بدون تعصب جاهلانه قران را میخواندند دهن خود را میبستند.با تشکر

بهائیت دین نیست بلکه فرقه

مسلمان
ارسال شده در : 1387/10/10

بهائیت دین نیست بلکه فرقه ضاله و بی اصل و اساسی است که در 130 سال پیش توسط فردی لاابالی به تحریک سفارتخانه های خارجی بنیان نهاده شد و فرد مزبور همواره در ارتباط با بیگانان بود . چگونه است که قبله بهائیت در جائی است که مظهر ظلم و ستم و نسل کشی مردم بی دفاع فلسطین می باشد و این فرقه ضاله همواره از حمایت های سران آن رژیم ( اسرائیل ) بهره مند بوده اند

سلام به شما عزیزان حقیقت

رضا ربیعی
ارسال شده در : 1387/10/9

سلام به شما عزیزان حقیقت جو
شما خوانندگان عزیز ا گر میخواهید به حقانیت 100 درصد دین بهایی پی ببرید به من من ایمیل بزنید تا مقالاتی اثبات میکند دین بهایی با دیگر ادیان قابل مقایسه نیست به شما ارسال کنم
با تشکر از همگی
رضا ربیعی

شما یاد اور منای 17ساله ای

سعادت
ارسال شده در : 1387/10/7

شما یاد اور منای 17ساله ای هستی که در سالهای اولین انقلاب در شهر شیراز جان خود را نثار جانان نمود وطناب دار را بوسید وبگردن انداخت واینگونه به همنوعان خود نشان دادکه همه بهائیان در جان فشانی و مظلومیت شهره افاقند امیدوارم هموطنانم این مطلب را گرفته باشند که جوان تواند عالمی را به حرکت اورد .به امید ان روزی که در کشور مقدس ایران وتمام جهان هیچگونه تبعیضی را به هیچ قوم وملیتی از هر دین وائینی را مشاهده نکنیم .جانتان خوش باد

آنتی وار عزیز، ایستادگی

سلمان
ارسال شده در : 1387/9/28

آنتی وار عزیز، ایستادگی مظلومانه و بدون مقابله به مثل کردن بهائیان، درس جدیدی برای بشریت شده است. مسلمانان منصف روزی آشکارا به استقامت شما افتخار خواهند کرد، زیرا استقامت شما مستقیم وغیر مستقیم در رشد حقوق بشر در ایران عزیز مؤثر است. قربان شما

می آید آن روز...

Mahsa
ارسال شده در : 1387/9/25

به امید روزی که دیگر کسی به جرم عقیده اش دستخوش ناملایمات نشود. ممنون