×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

دل سوخته ، وجدان بيدار
1387/10/10

ديانت بهائي از آغاز پيدايش و ظهورش ، ديانتي بديع و منحصربفرد بوده و همواره اخبار فعاليتهاي اجتماعي و خدمات بهائيان به عالم انساني نقل محافل خبري بوده و هست ( البته محافل خبري اي كه از گزند سانسور و اختناق در امان باشند !) . در ايران ، خواستگاه ديانت بهائي ، وضع كمي متفاوت است . وجود دولتي ديني ، باعث سخت گيري هايي بر پيروان اين آئين شده است . داستان محروميت از تحصيل ، اشتغال و انواع و اقسام محروميت ها چيزي است كه بارها و بارها تكرار شده و بازگو كردن آن در اين مقال تكرار مكررات است .

هميشه اين تفكر وجود دارد كه ، اقليتي كه تحت ظلم و ستم زندگي مي كنند و ساليان سال با انواع و اقسام تبعيض ها مبارزه مي كنند ، قطعا نسبت به اكثريت كينه دارند و در صدد فرصتي براي انتقام هستند . اين طرز تفكر دقيقا نقطه ثقل معادلات بهائي ستيزان است ، كه سعي مي كنند با وانمود كردن اينكه بهائيان نسبت به مسلمانان كينه دارند و در صدد ضربه به اسلام هستنداعمال شرورانه خود و هم مسلكانشان را توجيح كنند .

اين نكته ، قلب واقعيت و وارانه جلوه دادند نگرش بهائيان به اسلام ، موضوعي است كه قلب بهائيان را نيز متاثر مي سازد . درد و رنج بهائيان از ايذا و اذيت توسط عده اي متحجر خود كم نيست كه حال بايد اين تهمت را نيز تحمل كرده و براي هم ميهنان مسلمانشان توضيح بدهند كه اينگونه نيست و اين ها مشتي اكاذيب است .

اما در واقعيت داستان چيز ديگري است ، ملت آگاه و فهيم ايران به تهمت هاي عده اي خاص عليه بهائيان توجه ندارند. آنان بهائيان را دوست دارند و به آنان چون يك ايراني و يك برادر احترام مي گذارند . مردم ايران براستي آن چيزي نيستند كه آنان از آن دم مي زنند . براي نگارنده ، بارها پيش آمده است كه از انجام كاري هراس داشته ام و علت آن هم بهائي بودنم بوده ، شايد بتوان گفت خودمان نيز بنوعي تبعيض را قبول كرده ايم ، اما در كمال ناباوري دوستان مسلمانم مرا به آن كار تشويق كرده و در كنارم ايستاده اند .

اين مسئله و مسائلي از اين دست بسيار براي بنده و بهائيان ديگر اتفاق افتاده است . هنگامي كه با اين مسائل برخورد مي كنيم سردرگم و حيران مي شويم و البته دل شكسته . حيران مي شويم كه نظم نويني كه شارع ديانت بهائي وعده آن را داده در حال تكميل است ، نظمي كه سالها قبل مسيح بشارت آن را داده بود ، مسرور مي شوم كه همهء ما از يك چشمه آب مي خوريم و البته محزون ميشوم كه چرا عده اي با توسل به زور به نام دين و خفقان و وحشت بجاي مقدسات سعي در دور نگاه داشتن اين مردم از حقيقت دارند .

اشتباه نكنيد ! هيچكدام از آن دوستان مسلماني كه ذكر خيرشان رفت تابحال از بنده درخواست كتاب نكرده اند ، تابحال نخواسته اند كه در جلسات بهائي شركت كنند و تا بحال نخواسته اند كه بهائي بشوند ، اما ازاينكه عده اي از هموطنان خود را كه خوب مي شناسند و به خوبي و صداقتشان ايمان دارند را دربند ظلم ظالمان مي بينند نگرانند و ناراحت . آنها نمي خواهند بهائي باشند ، اما مي خواهند كه بهائيان آزاد باشند . آنان براستي معناي بار يك دار بودن را دريافته اند زيرا كه تمام سيبهاي يك درخت به يك كيفيت ، يك طعم و مزه نيستند ، و ما همان سيب ها هستيم .

به اميدروزي كه ظالمان عالم دست از ظلم خود بكشند و سلطنت خداوند جايگزين سلطنت آنان شود .

به اميدصلح

منبع: //www.iranglobal.info/I-G.php?mid=19&news-id=377

نظر خود را بنویسید


قلب دلسوخته تو عالمی را روشن

مهین
ارسال شده در : 1387/10/11

قلب دلسوخته تو عالمی را روشن خواهد کرد !

خاصیت شمع سوختن است و از آن سوختن ناری افروخته میشود که تاریکیها و ظلمتها را زایل میکند و روشنی میبخشد و شادی عطا مینماید .

شکر خداوند یکتا که در محفل بشریت در هر دوری و زمانی شمعهای هدایت خود را از مشرق عنایت و رحمت خود بر افروخت تا دنیای انسانیت روشن و منیر گردد و راه درست را بیابند و به سر منزل سعادت و خوشبختی راه یابند. این شمعهای الهی همانا انبیای مقدسه الهیه میباشند که چون شمع سوختند و رنج بردند و سختیهای بی پایان کشیدند تا انسانها به علت و هدف آفرینش پی برند و صفت حمد الهی گویند و راز صلح و صفا گویند و طریق مهر و وفا پویند. البته به تبعیت از آن نفوس الهیه مومنین و پیروان پر وفای شان نیز چون شمع سوختند و رنج بیکرا ن بردند تا عالم را به روشنایی بیداری و هوشیاری از اراده پروردگار برسانند و البته همواره موفق شدند و گوی سبقت را از میدان عبودیت ربودند. علیرغم حملات وارده از خفاشان و جغدان جفا که تحمل دیدن روشنایی پرواز شهبازان وفا و بلبلان معنوی را ندارند.

پس ، غمین نباش و دلگیر نشو بلکه شاد و مستبشر باش ! که قلوب هزاران نفر هموطن مسلمان حقیقی تو همدل و همراه تواند و آنان نیز از تازیانه ظلم بظاهر همدینان خود بی نصیب نمانده اند و و خداوند شاهدی است نیکو!

جمیع ما اعم از بهایی و مسلمان و مسیحی و ... شمع های امید الهی در قلوبمان در کمال قوت و سطوع بازغ و روشن است و مطمین به وعود حتمیه الهیه بوده و هستیم از اینرو همواره شاد و مسروریم و دل به مشیت الهی بسته ایم و از ما سوی الله چشم و دل هر دو دوخته ایم.

" زنده دل باید در این ره صد هزا ر تا کند در هر نفس صد جان فدا "