×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

بازداشت شش بهائى دیگر در ايران؛ يکى از اين افراد در نهادهاى حقوقى خانم عبادى کار مى کرده است
1387/10/25

ژنو
۲۶ دی ۱۳۸٧ برابر با ۱۵ ژانویه ۲۰۰۹
سرويس خبرى جامعۀ جهانى بهائى

روز گذشته حداقل شش بهائى، از جمله يکى از کارمندان نهادهاى حقوق بشر وابسته به خانم شيرين عبادى، برندۀ جايزه نوبل، در ايران دستگير شدند.

بنا به گزارش‌هاى رسيده از ايران، اين افراد پس از حمله مأموران امنيتى به خانه‌هاى حداقل يازده بهائى بازداشت شده اند. در اين يورش ها مأموران کتاب‌ها و اموال ديگرى از جمله کامپيوترها و عکس‌هاى موجود در اين خانه ها را نيز ضبط کردند.

يکى از بازداشت‌ شدگان، ژينوس سبحانى بود که به عنوان دستيار در نهادهاى دفاع از قربانيان مين و مرکز مدافعان حقوق بشر کار مى‌کرده است. هر دو نهاد را خانم عبادى تأسيس کرده بود.

خانم عبادى امروز، در گفتگوئى با شبکه خبرى سى ان ان، گفت خانم سبحانى پس از حمله به دفاتر او و بسته شدن اين دو مرکز دراوایل دی ‌ماه ( ماه دسامبر)، از کار برکنار شده بود.

هرچند بنا به برخى گزارش‌ها تعداد بازداشت شدگان ديروز در تهران بيش از شش نفر بوده است اما کسانى که تا به حال خبر دستگيرى آنها تأييد شده اين افراد هستند: خانم ژینوس سبحانى، آقاى شاهرخ طائف، آقاى ديدار رئوفى، آقاى پيام اغصانى و آقاى عزيز سمندرى.

آقاى گلشن سبحانى نيز در ميان بازداشت شدگان بوده اما چند ساعت بعد آزاد شده است. از نسبت احتمالى آقاى سبحانى با خانم سبحانى اطلاعى در دست نيست.

ديان علائى، يکى از نمايندگان جامعۀ جهانى بهائى در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو، مى گويد: «بازداشت اين افراد نه تنها نمايانگر موقعيت خطير بهائيان در ايران بلکه نشان دهنده وضعيت کلى حقوق بشر در اين کشور است.»

خانم علائى افزود: «تا آنجا که ما اطلاع داريم تنها دليل دستگيرى اين افراد بهائى بودن آنهاست.» اما وى تأييد کرد که خانم سبحانى براى نهادهاى وابسته به خانم عبادى کار مى کرده است.

به گفته خانم علائى: «ارتباط بازداشت خانم سبحانى با کار نهادهاى تحت نظارت خانم عبادى حاکى از وخامت اوضاع در ايران است. ظاهرا به نظر مى رسد حکومت مصمم شده است هرنوع اشاره به اهميت حقوق بشر و آزادى اديان در کشور را سرکوب کند.»

در اوایل دی ‌ماه (ماه دسامبر)، جامعۀ جهانى بهائى، بستن مرکز مدافعان حقوق بشر در تهران را محکوم کرد و خواستار بازگشائى آن شد.

منبع: //news.persian-bahai.org/deyarrests

نظر خود را بنویسید


" ناله عدل بلند است و حنین

شمع وفا
ارسال شده در : 1387/10/28

" ناله عدل بلند است و حنین انصاف مرتفع ..."

نه تنها جامعه مظلوم بهاییان ایران مورد حملات بیرحمانه دولت به ظاهر اسلامی ایران واقع شده اند ، بلکه اقشار گوناگون هموطنان عزیز و مظلوم ایران نیز مورد حملات موشکباران ظلم و اعتساف ، خشونت علیه زنان و کودکان ، معتاد نمودن جوانان به مواد مخدر ، سبک دانستن مقام علمی و اغفال نمودن دانشجویان ، بهره کشی از نیروهای انسانی برای اهداف اقتصادی و سیاسی بدون توجه به اصول کرامت انسانی و ..... همه مظاهر جور و طغیان و بیرحمی نسبت به تمام مردم عزیز ایران است.

ملت ایران لحظه به لحظه مورد آماج موشکباران و بمباران ددمنشانه حکومت ترس و و حشت مرتجعترین و مخوفترین و متعصبترین حکومات دنیا هستند . امیدوارم خداوند نجات بخش انسانهای بیگناه از دست این نفوس بی ایمان و خدانترس باشد. " ...الی متی هذا الظلم و الطغیان الی متی هذا الجور و العدوان ...."

حکومت ایران نقشه های شومی برای آینده ملت ایران اعم از مسلمان و غیر مسلمان بلکه دنیا در سر دارد . از این رو ، هر گروهی که سد راه اجرای آن نقشه ها باشد بر میدارد حالا فرق ندارد کی باشد. البته که تمامی نقشه های آن ظالمان سرانجامی جز شکست ندارد . چون نیروی الهی در کار است.

" جغدان جفا بر شهبازان وفا ستم و ظلم مینمایند که چرا از گلشن سرای روحانی یاد مینمایید ..... "

" ای ظالمان ارض ، دست خود را از ظلم کوتاه نمایید که قسم یاد نمودم از ظلم احدی دست بر ندارم . "