×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

خدا احدی را به بیماری ایشان دچار نکند!
1387/11/11

اخبار ساعت 8:30 کانال 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران مورخ سه شنبه شب 8/11/1387 ضمن خبری طعنه آمیز گفت که خانم برندهء جایزهء نوبل، شیرین عبادی، گفته است وکالت بهائیان را به عهده گرفته و از دفاع از فرقهء ضالّهء بهائیت دست بر نمی دارد.

البته این خبر جدید نیست و در سایت های آنچنانی که وصفشان را دانم و دانی مکرر منعکس شده است. اما پخش این خبر با عبارات و لحن طعنه آمیز از سیمای جمهوری اسلامی، آن هم خبر 8:30، حکایتی دیگر دارد. حکایت، حکایت رسوایی و درماندگی روزافزون مخالفان بی انصافان نامهربان بهائیان است .

چه رسوایی بالاتر از این برای بی انصافان می توان تصور کرد که پس از 30 سال ستم مداوم به بهائیان، به جای این که ایرانیان عزیز از ایشان بترسند و حتی جرأت همدردی با هم میهنان بهائی خود نداشته باشند، بمراتب بیش از گذشته حتی به دفاع از بهائیان برخاسته اند؟! جمع آوری طومار در نماز جمعهء قم وطهران به کجا انجامید؟! چه کسی تره برای اتهام بمب گذاری حسینیهء رهپویان وصال شیراز و نمایشگاه بین المللی طهران توسط بهائیان خرد کرد؟! این همه اکاذیب و تهمت های کیهان و ویژه نامه های جام جم و فصل نامه و زمانه و اقدامات اخیر سازمان تبلیغات اسلامی و اکاذیب سایت های معلوم الحال دولتی وغیر دولتی ضد بهائی چه ثمر داشت؟!

اشتباه ایشان این است که فکر می کنند فقط خانم عبادی هستند که به دفاع از مظلومین بهائی برخاسته اند! نمی دانند که بهائیان هزاران فامیل و بستگان و همسایگان و همکاران شیعه نیز دارند که از اقدامات مخالفان بی انصاف بهائیان انگشت حیرت به دندان می گزند! آیا واقعاً نمی فهمند چرا سی سال اشاعهء دروغ وافترا در بارهء بهائیان نتیجهء عکس داده است؟!

به نظر نمی آید که نفهمیده باشند! چه که همین کشانده شدن بمراتب بیشتر مسألهء بهائیان از چند روزنامه و کاغذ پاره های ضد بهائی به صدا وسیمای جمهوری اسلامی، دلیلی واضح بر این است که فهمیده اند ملت شریف ایران نسبت به صداقت و راستی بهائیان آگاه اند و فریب نمی خورند.

علاوه برغوغای ارائهء اکاذیب وافترا علیه بهائیان در روزنامه ها و سایت ها و صدا وسیما، محروم نمودن همزمان بهائیان از حقوق شهروندی، از جمله ممنوعیت شغلی و تحصیلی و بازداشت های روز افزون ده ها بهائی در شهرهای مختلف در ماه های اخیر و حتی تخریب قبرستان های بهائی (گلستان جاوید) نیز شاهد دیگری براین حقیقت است که بی انصافان به اوج درماندگی خود رسیده اند. حتی آنقدر درمانده شده اند و به بی ثمر بودن تبلیغات منفی علیه بهائیان پی برده اند که جدیداً همان اکاذیب را در قالب برنامه های تلویزیونی وسریال های خنک و تکراری در دههء زودرس فجر امسال ارائه می نمایند. ( به عنوان نمونه «بازیگران دیکتاتور» و «عمارت فرنگی»)

علاوه بر همهء اینها، اقدام هفتهء اخیر ایشان در فیلتر کردن چندین سایت بهائی نیز هیچ شکی باقی نمی گذارد که بی انصافان، نه فقط درمانده شده اند، بلکه بیماری تعصّب و کینه توزی و حسد ایشان، تشدید شده است!

با آنچه ذکر شد، باید گفت صدا وسیما نیز همچون دیگر رسانه ها نمی تواند با این تبلیغات سوء و جوّسازی علیه بهائیان وخانم عبادی حقیقت را پنهان دارد. هر چه بیشتر سعی در فریب افکار عمومی نمایند و هموطنان را از تحقیق حقایق منع کنند، هم میهنان عزیز کنجکاوتر می شوند که این بهائیان و خانم عبادی مگر چه می گویند که چنین مورد هجوم بی امان تبلیغاتی و تهدید و حبس قرار گرفته اند!

تشدید عملیات فراگیر نامهربانان بی انصاف علیه بهائیان و علیه هر غیر بهائی که به دفاع از ایشان پردازد، خود به تنهایی گویای یأس و درماندگی و رسوایی آنان است. چه که اگر بهائیان و خانم عبادی حقیقتی در آراء و افکار و اعتقاداتشان نداشتند، خود بی انصافان به مصداق «یموت الباطل بترک ذکره»(باطل به ترک ذکرش از بین رفتنی است)، در برابر ایشان سکوت می کردند تا خود به خود ندای حق طلبیشان خاموش گردد؛ نه آن که شب و روز ناجوانمردانه علیه ایشان توطئه چینند و با فریب و دروغ و افترا خود را رسوای عام و خاص کنند!

نظر خود را بنویسید


خدا احدی را به بیماری ایشان دچار نکند !

مهین
ارسال شده در : 1387/11/13

حامد بسیار عزیز و نازنین ، ممنون از بیان حقایق انکار ناپذیرتان ، در ادامه آن بیانات شیرین و دقیق شما باید اضافه نمایم :

انزجار شدید هموطنان مسلمان ما از اعمال ستمکارانه این حکومت منحرف به حدی رسید که خیلی از مسلمانانی که چندان با بهاییان خوب نبودند بعد از تخریب قبرستانهای بهایی در تخریب های اخیر ،اظهار داشتند : " ما چندان با شما بهاییان میانه خوبی نداشتیم اما با این تخریب گورستانهای شما و بی احترامی به اجساد مردگان که بر خلاف دستورات شریعت محمدی است ما دیگر نه تنها به ولایت فقیهی که این حکومت داعیه آنرا دارد اعتقاد و اعتنایی نخواهیم نمود بلکه بطور کل از ولایت فقیه منزجر شدیم چون ولایت فقیهی که اجازه چنین اعمال مورد نفرت رسول الله اکرم را میدهد ، ولایت فقیه حقیقی نیست بلکه اینان شبیه همان کاهنان معبد عامون هستند که فتنه مینمایند ، ما الان برای تحقیق روی عقیده بهاییت آماده شدیم چون از این به بعد باید در بسیاری از اعتقاداتمان تجدید نظر کنیم و گول این کاهنان ولایت فقیه قلابی را نخوریم . ...... " من هم آدرس سایتهای بهایی را به آنان دادم تا حقیقت را از سرچشمه اش جویا شوند. خداوند همواره حامی همه مظلومان و بیگناهان است .
نفوس مکار و حیله گر بالاخره روزی میآید که با دستان فریب خود طبل رسوایی و دروغ و خیانت و جنایت خود را خواهند کوفت.

پس غم مخور حامد گرانقدر و عزیز مان ، تمام دردها و رنجهای اولیای الهی بی دلیل و حکمت نیست . فدای شما

" ای بنده خموش باش که در کار الهی
جای سخن و دم زدن و چون و چرا نیست

گر شهد به اعدا دهد و زهر به احباب
باشد همه از حکمت و مویی به خطا نیست "
"از بیانات حضرت عبدالبها ارواحنا له الفدا"

جمع آوری طومار در نماز جمعهء

Ali
ارسال شده در : 1387/11/13

جمع آوری طومار در نماز جمعهء قم وطهران به کجا انجامید؟! چه کسی تره برای اتهام بمب گذاری حسینیهء رهپویان وصال شیراز و نمایشگاه بین المللی طهران توسط بهائیان خرد کرد؟! این همه اکاذیب و تهمت های کیهان و ویژه نامه های جام جم و فصل نامه و زمانه و اقدامات اخیر سازمان تبلیغات اسلامی و اکاذیب سایت های معلوم الحال دولتی وغیر دولتی ضد بهائی چه ثمر داشت؟!

شیوا، صریح، رسا و محکم بود.

ورقا
ارسال شده در : 1387/11/12

شیوا، صریح، رسا و محکم بود. ممنون