×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

پایان نامه های فرمایشی سفارشی، جنگلهای بی زمین
1387/11/18

یادم است که سالها پیش خبرنگاری ضمن تهیه گزارشی ،از یکی از مردم پرسید که:

در این برهه حساس،که امریکای جنایتکار ،خونخوار و جهانخوار،دشمن اسلام و ایران و مسوول کشتار مردم فلسطین،که عراق را به جنگ علیه ما واداشت و قبلا هم سالها از رژیم منفور سلطنتی حمایت می کرد،وارد ابهای خلیج فارس شده و هواپیمای ایر باس را سرنگون کرده است، وظیفه ملی و مذهبی ما این است که با تمام قوی ،مشت محکمی بر دهان او بکوبیم.خوب حالانظر شما در باره این موجود نفرت انگیز چیست؟ می توان پاسخ را حدس زد.خبرنگار، انچنان با شور صحبت کرد که جای هیچ شعوری باقی نماند و مصاحبه شونده هم تمام حرفهای او را تایید و تشدید و تاکید کرد.و دقیقا در همین رابطه در خبرها خواندم که اقای حسینعلی علیخانی،مدیر کل شاهد و ایثار گر وزارت علوم و تحقیقات و فناوری گفته است:

«از سال اینده تحصیلی،پایان نامه ها ئی که با موضوع بررسی وهابیت و بهاییت تهیه و تدوین شوند،500 هزار تومان کمک بلا عوض دریافت می کنند.دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های سراسری،باید موضوعاتی را انتخاب و بررسی کنند که تمام جوانب فرقه های بهاییت و وهابیت را اشکار کنند. دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاههاي سراسري بايد موضوعاتي را انتخاب و بررسي کنند که تمام جوانب فرقه هاي ضاله بهائيت و وهابيت را آشکار کند.»(1)

کمک بلا عوض،یعنی کمکی که کمک کننده انتظار برگشت ان را ندارد.اما دانشگاه شاهد،کمک بلا عوض نمی کند.او در قبال ان،انتظار بزرگی از دانشجویان خود دارد.انها باید در باره دیانت بهایی پایان نامه بنویسند.انهم در باره تمام جوانب ان.در عرف دانشگاه،پایان نامه یعنی حاصل تحقیق دانشجو که منصفانه و با بررسی مدارک و شواهد و مستندات کافی،نگاشته می گردد.اما او چنین چیزی را نمی خواهد.حداقل در این موضوع خاص ،به دنبال امر دیگری است.دانشجویان باید روح وانسانیت وانصاف خود را به رایگان بفروشند.از همین الان می توان حدس زد که استاد راهنما ،در اولین جلسه راهنمایی،به انها خواهد گفت انچه را که ان خبرنگار گفت.مهم نیست که حرفهای خبرنگار درست بود یا نادرست.این به خودش و نظرش مربوط می شود.سوال این است که با این حساب ،دیگر نظرخواهی چه مفهومی دارد؟وقتی در متن خبر دانشگاه شاهد،ذکر " فرقه ضاله بهاییت "می شود،دیگر باید فاتحه تحقیق و پایان نامه را خواند." ضاله "نامیدن دیانت بهایی یعنی نتیجه تحقیق را از پیش مشخص کردن.یعنی پایان نامه سفارشی و فرمایشی.یعنی فاجعه ای برای تحقیق . حتی نخواسته و یا نتوانسته اند که حداقل ،ظاهر قضیه را حفظ کنند.

متاسفانه ،پایان نامه نویسی در ایران،حال و روز خوشی ندارد.هستند و کم نیستند کسانی که به صورت حرفه ای،پایان نامه می نویسند و به دانشجویان می فروشند.وجود و وفور پایان نامه های شبیه عینا،سفارشی وکم محتوی،یکی از دلایلی است که دانشگاههای ایران را از لحاظ علمی،در سطح جهانی بی اعتبار ساخته است.تازه برای همینها هم دانشجویان باید پولی پرداخت کنند.اما تصور کنید ( و چندان بعید هم ندانید ) که گروهی مامور شده و تمام جوانب!دیانت بهایی را بررسی کرده و پایان نامه ! های متعددی را از قبل نوشته باشند و تنها منتظر اشخاصی باشند که با تلاشی مختصر (برای خالی نبودن عریضه)،،نام خود را به عنوان دانشجوی پایان نامه نویس بر ذیل ان حک کنند و از این بابت نه تنها پولی ندهند که پولی هم بگیرند.مرحله بعدی این است که این پایان نامه ها را در قالب کتاب و نشریه و سخنرانی و...منتشر کنند و این همان "عوض "ی است که در قبال ان کمک بلا عوض،انتظار دارند.

اما از نگاهی دیگر، این یک کمک بلا عوض نخواهد ماند.عوض ان "بلا "است.انها با این کار مقدمات هجومی دیگر بر این دیانت را منتظرند غافل از اینکه کافی است حسابهایشان در مورد چند تائی ،فقط چند تایی از این دانشجویان درست از اب در نیاید و انها به هر دلیل بخواهند که کمی پیشتر روند،بخواهند که به بهاییان،یعنی موضوع اصلی پایان نامه شان، رجوع واظهارات انها در دفاع از خود را بشنوند، و در نهایت سر نسپارند و سر بشکنند که تاریخ اندیشه،نظایر بسیاری را در خاطر دارد.

اما از اقای علیخانی باید پرسید برای دیگر موضوعات چه پاداشی در نظر گرفته اند؟پاسخ دانشجویانی که در مسائل تکنولوژیک به تحقیق می پردازند را چگونه خواهید داد؟شما بهتر می دانید که هزینه چنین تحقیقاتی به مراتب بیشتراست. در سالی که اقای خامنه ای ان را سال نواوری نامیده اند،چرا مالیات دهندگان ایرانی باید برای چنین مواردی پول بپردازند؟چرا انان را به تحقیق در زمینه های مورد نیاز واقعی کشور ترغیب نمی کنید؟ ایا مهمترین مساله ایران امروز،موضوع بهاییان است و چرا؟کدام ویژگی ،انان را به موضوع اصلی کشور تبدیل ساخته است؟کدام مشکل اقتصادی،سیاسی و اجتماعی وجود دارد که حل ان در گرو پرداختن به مساله بهاییان است؟انتظارچه نواوری را در این زمینه دارید وقتی از قبل نتیجه را به انها دیکته کرده اید؟ به فرض که نواوری هم بکنند،چه دردی از دردهای این مملکت درمان می گردد؟

واقعیت این است که بسیاری از مردم ایران ،در باره شایعات مربوط به دیانت بهایی،تردیدهایی جدی یافته اند.انها نمی توانند باور کنند که دوستان صمیمی ،همکاران،همکلاسیها،همسایگان و حتی فامیلهای انان ،جاسوسانی خداناباور و فاقد اخلاق باشند.از سوی دیگر ،کثرت اخبار دروغ و بی اساس در باره دیگر اقشار مردم ایران از دانشجو و کارگر و معلم گرفته تا فعال حقوق بشر و زنان و جوانان و غیره،انان را نسبت به رسانه ها بی اعتماد کرده و لذا در صدد تحقیق برامده اند و در یافته اند که بهاییان ،چه از لحاظ اصول اعتقادات و چه از لحاظ سلوک عملی،انی نیستند که در باره انها گفته می شود و به قول معروف،قلم در کف دشمن است.و همین گرایش عمومی،باعث شده است که تا برخی مسوولین به فکر نیروهای تازه نفس تر و از نوعی دیگر بیفتند .

دقیقا معلوم نیست که چرااین موهبت! را فقط به دانشجوی شاهد ارزانی کرده اند. دانشجوی شاهد ، باید از خود بپرسد که چرا باید برای تهیه پایان نامه،که وظیفه اوست،به او پول بدهند شاید گمان برده اند که او انگیزه بیشتری برای این کارها دارد وممکن است دیگران به این کار تن در ندهند. این اهانتی بزرگ به عقل و شعور و ادراک و احساس و انسانیت اوست.دانشجوی شاهد پایان نامه نویس، مامور بسته بندی نیست.او خلاق است و اندیشه زا.اما کسانی که به او پیشنهاد کمک بلاعوض داده اند،پیشاپیش از او اندیشه زدایی کرده واندیشه او را به 500 دلار خریده اند.ایا دانشجوی شاهد به این ننگ تن می دهد؟ چنین پایان نامه هایی را قران کریم به خوبی توصیف کرده است.پایان نامه اصیل و با ارزش،کلمه پاک است که مثل درخت پاک ،ریشه اش در زمین، ثابت واستوار و شاخه هایش براسمان سر می ساید و در همه وقت میوه ها ی خود را بر اهلش می بخشد.اما پایان نامه های سفارشی و فرمایشی،کلمه ناپاک و خبیث است که به درخت ناپاکی می ماند که ریشه اش به قلب زمین فرو نرود و بلکه بر بالای زمین قرار دارد و هیچ ثبات و بقایی نخواهد یافت.(14/24)

ممکن است نتیجه این اقدام دانشگاه شاهد،انبوهی از پایان نامه ها باشد،اما این همه ،به جنگل بی زمین یا شجره خبیثه می ماند.دانشگاه شاهد ،همچون ان خبرنگار ،در حال مصاحبه ای دیگر است.اما پاسخ دانشجویان چه خواهد بود؟دانشجوی شاهد کدامین را بر می گزیند؟ شجره طیبه یا شجره خبیثه؟

1-//www.bornanews.com/Nsite/FullStory/?Id=235073

منبع مقاله: سایت گویا
//news.gooya.com/politics/archives/2009/02/083455.php

نظر خود را بنویسید


پايان نامه فرمايشي

پرستو
ارسال شده در : 1388/4/3

از خدا مي خواهم به اين عزيزان پايان نامه نويس كه اين عنوان را مي پذيرند كمك كند تا در طي بررسي و تحقيقات خود موفق شوند به حقايق موجود پي برند و مصداق عدو شود سبب خير اگر خدا خواهد بشوند و بتوانند منصفانه و عادلانه در مورد مطالبي كه در طي تحقيق خود به آن بر مي خورند قضاوت كنند .اگر چنين شود به گمانم نفعي بسيار بيشتر از آن 500 هزار تومان بدست خواهند آورد.

ابراز تاسف

س ا
ارسال شده در : 1387/11/26

باعث شرم وتاسف است که در بالاترین سطح اموزشی کشور یعنی دانشگاه که مرکز علمی واندوختن علم واقعیست وبلا بردن معلومات واندیشه سالم است دانشجویان را تشویق به نوشتن تز دروغ وخارج از واقعیات تشویق کرد .انگونه افراد فکر میکنند در دنیای امروزی میشود بدون تحقیقات از تاریخ ومتون اصلی که در دست همه انسانهاست وبا اشاره یک کلیک ان را دید یا جستجو کرد حقیقت را پوشاند .

تازه این اول کار این مکاران است ...

مهین
ارسال شده در : 1387/11/20

وقتی این مکاران پولهای سرشاری به بعض دول جهان سوم میدهند که تنها ده الی بیست دقیقه در مدح انقلاب اسلامی با متنی که خودشان نوشته اند در رسانه صحبت کنند ، البته اینکار را با مبلغ ارزانتر میتوانند در ایران انجام دهند برای آنان حرمت و کرامت نفس و شخصیت انسانها ارزشی ندارد اندیشه و افکار آدمها برایشان بهایی ندارد آنان برای تحصیل مقاصد شومشان دست به هر کاری میزنند حتی خریدن ناموس ، حرمت و اندیشه انسان.

البته دانشجویان شاهد خودشان از دست طمعکاری آنان به ستوه آمده اند خودشان برای خیلی ها از بی حرمتی و هتک ناموس مادران و خواهران بیوه شان توسط این حکام خیانتکار روایتهای بسیاری نموده اند که نفسها در سینه ها حبس میشود.

از خداوند حفظ و حراست جوانان نازنین و مردم خوب و فهیم ایران را از گزند آفات دهر طالب و خواستاریم.

حیرت و تأسف

جلال
ارسال شده در : 1387/11/19

حقیقتاً تأسف بار و حیرت آور است! به کجا می رویم؟!