×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

اندیشمندان ایرانی پوزش نامه ئی عمومی خطاب به بهائیان را منتشر کردند
1387/11/18

منبع: سی ان ان

تهران – ایران

گروهی از اندیشمندان ایرانی این هفته پوزش نامه ئی عمومی را منتشر کردند که در طی آن از رفتارهائی که با بهائیان در کشور ایران در عرض سالیان طولانی صورت گرفته ابراز ندامت کردند.

این پوزش نامه که عنوان آن «ما شرمنده هستیم» میباشد در تارنامۀ Iranian.com منتشر گردیده است و ۴۲ (چهل و دو) نفر ایرانی از گروههای تخصصی مختلف که در خارج از ایران زندگی میکنند آنرا امضاء کرده اند.

این بیانیه اظهار میکند: « به عنوان انسان ایرانی، از آنچه طی یک و نیم قرن گذشته در ایران، در حق شما بهاییان روا شده است، ما شرمگینیم.»

در این بیانیه شرحی از انواع خشونت و سوء رفتارهائی که از طرف دولت نسبت به بهائیان ایران صورت گرفته ارائه شده است.

فعالان حقوق بشر و دولت ها در سرتاسر دنیا جمهوری اسلامی ایران را بخاطر رفتاری که با بهائیان میکند محکوم نموده-اند.

جامعۀ بهائی اظهار داشته که ۶ (شش) نفر از بهائیان در ماه ژانویه در تهران دستگیر شده اند که یکی از ایشان برای دفتر خانم شیرین عبادی، وکیل و فعال حقوق بشر و برندۀ جایزۀ صلح نوبل کار میکرده است.

هفت نفر دیگر از بهائیان که در سال ۲۰۰۸ دستگیر شده بودند هنوز در زندان بسر میبرند.

بهائیان اظهار داشته اند در جامعۀ ایران که اکثریت مردم را شیعیان تشکیل میدهند، بهائیان فقط بخاطر اعتقادات دینی خود در این سالها معرض ستم و حبس قرار گرفته اند.

بهائیان همچنین میگویند از سال ۱۹۷۹ که حکومت شاهنشاهی واژگون گشته و جمهوری اسلامی جایگزین آن شد این ستم ها، که قسمتی از یک طرح کلی میباشد، شدت یافته است.

بهائیان که بزرگترین اقلیت دینی غیر مسلمان را در ایران تشکیل میدهند پیروان دیانت بهائی را در دنیا ۵ (پنج) میلیون و در ایران ۳۰۰ (سیصد) هزار نفر اعلام کرده اند.

پارلمان اروپا در ماه ژانویه لایحه ای را تصویب نمود که در آن دولت ایران را بخاطر رفتاری که با بهائیان میکند انتقاد نمود. وزارت امور خارجه ایالات متحده نیز در راپرتی که در سال گذشته منتشر نمود دولت ایران را بخاطر رفتاری که با بهائیان میکند مورد انتقاد قرار داد.

نظر خود را بنویسید


tashakor

mohsen
ارسال شده در : 1388/7/12

besear lezat bordam