×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

پیام بیت العدل اعظم خطاب به احبّای ایران - ٩ فوریه ٢٠٠٩ (۲۳ بهمن ۱۳۸۷)
1387/11/21

۳ شهرالملک ۱۶۵

۹ فوریه ۲۰۰۹

پیروان ممتحن جمال اقدس ابهی در کشور مقدّس ایران ملاحظه فرمایند

خواهران و برادران عزیز روحانی،

در این ایّام پرافتتان که دریای بلا بیش از پیش در تلاطم است و طوفان جفا از جمیع جهات آن عزیزان را احاطه نموده، «آنی نمیگذرد مگر آنکه به خاطر آیید و دمی نمیرود مگر آنکه یاد شوید». اخبار خوش ثبوت و استقامت آن دلدادگان روی جانان مرهم قلوب محزون این مستمندان است و مشاهدۀ اثرات و برکات قوای روحانیّۀ منبعثه از فداکاریهای شما عزیزان در حصول موفّقیّت های شایان ستایندگان اسم اعظم در کلّیّۀ اقالیم عالم موجب فرح و انبساط خاطر این ضعفا است.

بسیاری از مردم آن مرز و بوم و حتّی تعداد کثیری از مسئولین امور قلباً واقفند که آنچه بر شما مظلومان میگذرد بی عدالتی صرف است. ابراز همبستگی و پشتیبانی از طرف هموطنان عزیزتان و اظهار همدردی و ندامت و اشتیاق به جبران مافات از سوی روشنفکران، صاحبان قلم، ارباب جراید و هنرمندان، نمایانگر روان پاک و اندیشۀ تابناک ایرانیان و یادآور پیشگامی نیاکان آن مردم آزاده در دفاع از حقوق انسان در جهان باستان است. اهل انصاف در آن سرزمین از خود میپرسند که علّت این جور و عدوان بر جمعی از شهروندان خیرخواه و صادق چیست؟ چگونه بهائیان که بر طبق تعالیم دینی خود از جبهه گیری سیاسی و شرکت در هر نوع دسیسه بر علیه دیگران ممنوعند و سابقۀ ۱۶۰ سالۀ حیاتشان نیز گواه این مدّعا است، متّهم به وابستگی سیاسی با دول خارجی میشوند؟ به چه نحو میتوان توجیه نمود که برنامه ریزیهای دقیق و منظّم، اجرای اقدامات وسیع و همه جانبه و صرف منابع مادّی و انسانی قابل توجّه، همگی به منظور جلوگیری از تحصیل علم و اشاعۀ فقر و بیکاری در بین بخشی از شهروندان و همچنین گسترش تعصّب و بدبینی علیه آنان به کار گرفته شود؟ علّت تلاش فراوان برای نشر اکاذیب، تحریف تاریخ و واژگون جلوهدادن حقایق آیین بهائی چیست؟ چگونه میتوانیم پاسخگوی این بیعدالتیها در مقابل مردم جهان و در پیشگاه عدل الهی باشیم؟ نتیجۀ این تفکّرات و بررسیها این است که مردم بیش از پیش به نقش ویرانگر تعصّبات دینی در راه تأسیس جامعه ای پیشرو پی میبرند و برای ترویج فرهنگی بر اساس وحدت در کثرت مصمّم تر می شوند. اهمّیّت تاریخی این تحوّل فکری را کم نشمارید.

مطمئن باشید که تحمّل این مصائب بیشمار و فداکاریهای شما از انظار هموطنان شریفتان پنهان نخواهد ماند و در درگاه ایزد یکتا مقبول خواهد افتاد. با کمال ثبوت و رسوخ و روح و ریحان در انجام وظایف روحانی خود کوشا باشید. در جمیع امور، حمایت و تشویق یکدیگر را پیشۀ خود قرار دهید و در استحکام پایه های اتّحاد از هیچ کوششی دریغ ننمایید. در احقاق حقوق حقّۀ خود از طرق قانونی با صداقت کامل بکوشید، دشنام را با تحیّت و سلام پاسخ گویید و حتّی با ظالمان به رأفت و مهربانی و صبر و شکیبایی مقابله نمایید. در میادین خدمت به وطن همچنان فعّال باشید و با مشارکت در گفتمانهای سازنده با همسایگان، همکاران، دوستان و آشنایان عزیز خود در ترقّی جامعه سهمی بسزا بر عهده گیرید تا ابواب تأییدات الهی را بر وجوه خود بیش از پیش مفتوح یابید و آثار عنایات حضرت پروردگار را به چشم ظاهر و باطن مشاهده فرمایید.

در اعتاب مقدّسۀ علیا به یاد شما فارسان میدان وفا به دعا و مناجات مشغولیم.

[امضا: بیت العدل اعظم]

نظر خود را بنویسید


II do not know what to say,


ارسال شده در : 1387/11/25

II do not know what to say, except that only love of Baha'ullah can create such awonderfully brave human beings. All I can do is to pray to Baha'ullah and God to end up this inhumanity by a group of opeole who I' can not even call them animals because animals are far superior than them I can only say they are Demons and Shaitan in human bodies. No doubt they will get the punishment God promissed them.
Kian

پیام نه فوریه 2009معهد اعلای نازنین!

مهین
ارسال شده در : 1387/11/24

ای محبوبان دلنشین و بی همتایمان ! الله ابهی

ندای احلایتان را به سمع جان شنیدیم و روح و روان تازه ای یافتیم . با چشمان اشکبار برای اطاعت از فرامین روحبخشتان از آستان عبودیت بها ی محبوبمان قدرت و قوت بیش از پیش میطلبیم .
ما احبای ایران نیز شب و روز به یاد روی مهروی دلجوی شماییم . و آنی از عشق و محبتتان جدا نیستیم . حیات ما در گرو عشق و محبت و اطاعت و انقیاد بیچون و چرا ی شما مهرویان الهی است .
ای پدر مهربان ! مطمین باشید برای تحقق منویات آسمانی شما ما فرزندان روز و شب آرام و قراری نداریم و شما را به حضرت بهاالله قسم میدهیم نگران ما احبا نباشید چون در طی این سالیان هجر و بلا رخ ما آنقدر گداخته شده است که از هیچ درد و بلایی و زجری در راه بها ناله و شکوه ای نداریم بلکه برعکس مسروریم و دلشاد و امیدوار تر ، و دیوانه وار برای عشق هم و محبت به هموطنان عزیزمان و خدمت صمیمانه و عاشقانه برای شان بیقراریم. سر و دستار نمیشناسیم تا آنکه جان را فدای یوسف مصر بقا حضرت بها الله ارواحنا لمظلومیته الفدا نماییم. اینست منتهی آرزوی دل و جان ما.

ما احبای ایران با شما و با یاران عزیز و محبوب ایرانمان یک روح و یکدل و یگانه ایم و عاشقانه برایتان سرود عشق و وفا سر میدهیم .

از همین مقام اجازه میخواهم از خدمات جمیع احبای نازنین مخصوصا خادمان پر وفای جمال قدم در سایتهای معزز و مفخم بهایی نهایت سپاس و قدر دانی را اعلان نمایم. بی نهایت جمیع شمارا دوست میداریم.
اول فدای شما

فانیه آستانش مهین