×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

از اخبار بی منبع تا طلای مجانی!!
1388/07/27

نمی دانم چقدربه خواندن متن های تاریخی علاقه دارید. آیا تابه حال ازاین گونه متنها خوانده اید؟ متنهایی كه پراست از نقل قول های مكرر در مكرر، مثلا: عبدالله بن حسن حكایت كند از حسن بن عبدالله كه او هم حكایت كند از محمد بن غلام كه او نیز شنیده بود از غلام بن محمد و ایشان نیز شنیده بودند از ... و همینطور الی آخر حدود یك صفحه فقط اسامی عجیب و غریب میخوانید بعد یك چند خطی هم خبری یا اتفاقی را برای شما نقل می كنند!! باز هم نمی دانم كه در بازار مد و فشن هستید یا نه؟ اما حتما از گوشه و كنار شنیده اید كه مدهای قدیمی دوباره دارند مد می شوند. اینها را برای این نگفتم كه بروید و كتب تاریخی بخوانید و یا اینكه بورداهای 40سال پیشتان را از گنجه درآورید و یك مدل باحال قدیمی پیدا كنید و به پیشواز فصل سرما بروید!! اینها را گفتم كه بگویم اخیرا خبرگزاری های وطنی در اقدامی بسیار بی سابقه در عالم خبرنگاری متوسل به شیوه روایت تو در تو شده اند – البته بین خودمان بماند كه این اصطلاح تو در تو را همین الان فی البداهه گفتم- خب برویم سر اصل مطلب، اصل مطلب اینكه چند روز پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینكه بهائیان برای مسجد جمكران نقشه دارند!! والله اگر از من بپرسید میگویم اگر بهائیان برای تمام عالم هم نقشه داشته باشند، مسجد جمكران احتمالا در آخر لیست آنان قرار دارد، اما گویا بچه های شیعه آنلاین لیست را سروته نگاه كرده اند و به این نتیجه رسیده اند. اما اصل خبر بماند تا بعد، فعلا شیوه روایت خبر را نگاه كنید:

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از جوان آنلاین، شنیده شده که... (شیعه آنلاین)
اخبار و اطلاعات حكایت از...(سایت الف، راسخون، خبرآنلاین و چندسایت دیگر)
شنیده شده که تشکیلات فرقه ضاله بهائیت شهر اصفهان...(سایت خبررسانی جامعه مدرسین حوزه قم)

و چند ده سایت دیگر با كپی از هم این خبررا منعكس كردند بطوری كه چشم حسود نزدیك بود بتركد!! اما ما كه مانده ایم، در جهانی كه خبر از شاخ آفریقا هم با منبع و مدرك مخابره می شود، در ایران شنیده ها و گفته ها و احتمالا حدس بروبچه های تحریریه می شود خبر دیگر. تازه از همه مهم تر اینكه این خبر مربوط به مسجد جمكران می شود و مگر كسی جرات دارد بگوید كو مدركت؟، كو منبعت؟ اصل اعتقادات است كه وقتی در میان باشد، مدرك ومنبع واین چیزها دیگر لوس بازیست و بس.

اما در ادامه این خبر كذائی!! آمده است كه فردی شاهپور نام از اهالی نصف جهان، كه برحسب اتفاق درحوزه واردات فریم عینک نیز فعال است، به شدت پیگیر این طرح می باشد. چند وقت پیش خبر دار شدم كه گویا در اصفهان به عینك سازان و عینك فروشان آن شهر از طرف برخی نهادهای ارزشی، ایراد گرفته شده كه چرا از بهائیان عینك می خرید؟ و اینكه نبینیم دیگر تكرار شودهااا. اما از آنجایی كه اكثر عمده فروشان و پخش كنندهای عینك آنجا از بهائیان بوده اند و به خوش حسابی هم شهره، راه به جایی نبردند و ارزشهایشان دچار كمی لرزش شد!! بنابراین ماحالا داریم به این فكر میكنیم كه نكند بقول دوبرره میخواهند به این بهانه بهائیان اصفهان را هشتپلكو كنند!!

البته ما یك چیزهای دیگری هم به فكرمان می رسد. اینكه این طرح خیلی حسابی است!! قضیه بمب گزاری رهپویان شیراز را به گردن بهاییان انداختند و بعد از آن هفت رهبر بهائی را دستگیر كردند، البته بعد اعلام كردند كه علت دستگیری بهائیان بمب گذاری نبوده و بازهم اعلام كردند كه عاملین را دستگیر كرده اند و باقی اش را كه ما دیگر نفهمیدیم چی شد اما بلاخره یه شایعه ای شد كه بهائیان دست داشته اند دیگر، بعد شایعه بمب گذاری نمایشگاه كتاب تهران را مطرح كردند و باز هم ول شد حالا هم مسجد جمكران، هرجوری به این قضیه نگاه میكنم میبینم كه خیلی بو داره، اون قدیما كه سن شما البته قد نمیده، میگفتن كه جماعت بهائی با جماعت مسلمون مشكل داره، حالا بگذریم كه ما هرچی بیشتر تاریخ را خوندیم فهميدیم عكس این قضیه صادقه و كلا فهمیدیم كه همیشه ادیان جدید نبودند كه با قبلی ها مشكل داشتند بلكه این قدیمی تر ها بودند كه جا رابرای جدید تر ها باز نمی كردند، اما گویا جدیدا سیستم عوض شده و این دشمنی را میخواهند به اماكن هم ربط بدهند تا حتما یه جورایی توجیهی برای آتش زدن خانه های بهائیان در سمنان و رفسنجان و كرمان و ... پیدا كرده باشند دیگه، نظر شما چیه؟

اما از بحث آتش بازی ومسجد جمكران و سی دی و اینها كه بیاییم بیرون، صحبت از طلا جذاب تر است. راستی این روزها طلا خریدید؟ والله ما كه نه عیالی داریم كه برایش طلا بخریم ونه كلا پولی داریم كه برویم سراغ طلا فروشی ها، اما به گزارش رجا نیوز، فرقه ضاله بهائیت برای تبلیغ این فرقه انحرافی به شیوه جدیدی رو آورده است!! رجانیوز نوشته كه اخیراً بهائیان اقدام به سفارش ساخت انواع پلاک طلا با مضامین بهاء الله بر روی انواع گردنبند، انگشتر، دستبند و... می کند. باید ابتدا صبح بخیری خدمت تمامی پرسنل نستوه و زحمت كش رجانیوز نیاز داشته باشم واینكه ضرب چنین پلاكهای اخیرا صورت نگرفته و سالهاست كه بهائیان اسم اعظم ونام پیامبرشان را بر روی طلا یا نقره بصورت گردنبند یا انگشتر و... ضرب واستفاده می كنند.

اما جالب تر اینكه، در ادامه خبر نوشته بود كه بهائیان بعد از مدتی استفاده از این گردنبندها یا انگشترها، آنها را می فروشند تا در اختیار مردم خصوصاً مسلمانان قرار گیرد. والله ما كه مزيت و حكمت این شیوه جدید تبلیغ را نفهمیدم. یعنی چی؟ یعنی اینكه بهائیان بر روی این گردنبند ها وردی، جادوئی، چیزی می خوانند كه مسلمین با دست كردن آنها بهائی می شوند؟ اصلا ما كه مانده ایم حیران كه معمولا برای تبلیغ سعی می كنند كه چیزهایی را به رایگان در اختیار دیگران قرار بدهند، اما آخه كدوم آدم عاقلی طلای گرمی نمی دانم چند تومانی را رایگان به دیگران هدیه می كند؟ بقول ننه جونم، مگه پول علف خرسه؟ خب حتما برای بعضی ها هست دیگه.

اما یه چیزی كه خیلی نظرم را جلب كرد نقل خبر از جوان نیوز بود. یعنی رجانیوز خبر را به نقل از جوان نیوز نوشته بود. خب اگرتا اینجا را با دقت خوانده باشید میبینید كه خبر بالا را هم همین جوان نیوز انتشار داده بود، خب حالا شما پیدا كنید پرتغال فروش را تا ما هم برویم چند ساعتی بخوابیم ببینیم دوباره چه خبر می شود، در خدمتتان باشیم.

نظر خود را بنویسید


طلا؟؟؟

زهرا
ارسال شده در : 1388/8/7

ياد او سرياله افتادم كه فتحعلي اويسي توش بود و همش ميگفت : ديجيتالم كجا بود؟؟؟ حالا بايد به اينها بگيم: طلا؟؟ طلام كجا بود؟؟

از آنجايي كه دروغ خناق نمي

پرستو
ارسال شده در : 1388/7/30

از آنجايي كه دروغ خناق نمي آورد و كسي را خفه نمي كند كار بردش رواج فراوان يافته ولي ضرب المثلي هم هست كه مي گويد شنونده بايد عاقل باشد كه خدا را شكر بيشتر هموطنان ما در ايران مردمي فهيم و عاقل و هوشمند هستند و بوي متعفن كلام دروغ و افتراء را از دور مي توانند استشمام كنند و به خوبي تشخيص دهند چه كسي راست مي گويد و چه كسي دروغ ...سكوت ظاهري آنان نبايد با قبول اين دروغ ها و تهمت ها اشتباه گرفته شود چه كه اگر از حقوق هموطنان بهايي خود بطور علني دفاع كنند دچار گرفتاري خواهند شد ولي هميشه از مظالمي كه بر بهائيان وارد مي شود اظهار تاسف و تاثر مي كنند و با محبت و احترام برخورد مي نمايند ولي نمي دانم چرا هنوز بعضي از اين سايت ها و خبر گزاري ها دست از دروغ هاي شاخ و دم دار خود بر نمي دارنداميدوارم كه خدا به همه ما علي الخصوص اين دوستان انصاف و وجداني بيدار بدهد.

قیمت طلا

امید
ارسال شده در : 1388/7/27

طلا دیروز گرمی 250.000ریال بود انهم از نوع عیار هجده....والله نه خیلی این روزا وضع مالی هم خوبه ...همین مونده که خرج این جماعت نابود هم بشه....خودمان به لطف عالشیون منفجر هشتمان گرو نه است مونده بریم ازین خاصه خرجی ها هم بکنیم...خداوند یه عقلی به اینا بده با این خبرها و تحلیل هاشون یه پولی هم به ما