×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

اثر پروانه ای!!
1388/08/09

این هفته برخلاف هفته گذشته، خبرهای زیادی در رسانه ها حول وحوش، بهائیان و جامعه بهائی وجود داشت. خب البته مهمترین و جدی ترین این اخبار مربوط بود به پس لرزه های لغو دادگاه هفت مدیر سابق جامعه بهائی. بان كی مون باز هم به نقض آزادی های مدنی و روند رشد منفی حقوق بشر در ایران مخصوصا بعد از انتخابات اشاره كرد. وزارت امور خارجه آمریكا هم یك بیانه صادر و از حقوق جامعه بهائی و دیگر اقلیتها دفاع كرد. از آن طرف هم دادستان تهران برای اینكه از بان كی مون ودیگران كم نیاورده باشد اعلام كرد، «امیدواریم محاكمه هفت بهایی دیگر تمدید وقت نشود». البته ما هم امیدوارم، اما ایشان جوری این خبر را اعلام كردند كه انگار نه انگار مسئول لغو مرتب این دادگاه همین دادگستری و قوه قضائیه است. خب البته ایشان گفته اند كه «دادگاه به دلیل نقصی كه قاضی در پرونده داشت و لزوم حضور نماینده دادستان ، تمدید وقت شد». شما باور میكنید؟ بعد از 17 ماه چه نقصی وجود داشته؟

اما قبل از اینكه به باقی اخبار بپردازیم، برای اینكه شما فكر نكنید خدائی نكرده ما فقط بلدیم انتقاد كنیم، میخواهم امروز از راهب بی خدا تشكر كنم!! نه تعجب نكنید، راهب بی خدا ترجمه لغت Godless monk است، وچون ما خیلی فارسی را پاس میداریم، آن را ترجمه كردیم. اما ایشان چه كسی هستند؟ بله، ایشان نویسنده وبلاگی هستند تحت عنوان هرمزد . این نویسنده محترم، مقاله ای را در وبلاگشان منتشر كرده اند تحت «عنوان پیامبر بهائیان چه می گوید»، راستش از آنجائی كه ما یكمی بدبین هستیم، تا چشممان به عنوان افتاد، گفتیم كه این هم باید یكی دیگر از همان وبلاگها باشد كه خیلی به ما ارادت دارند!! اما وقتی كه وارد شدیم كلی شرمنده اخلاق وبلاگی ایشان شدیم كه چرا اینجوری در مورد ایشان پیشداوری كرده ایم، بنده خدا خیلی قشنگ و بی طرفانه اعتقادات بهائیان را نوشته بودند و در واقع بعد از این همه مدت شاهد اطلاع رسانی بدون غرض از طرف یك غیر بهائی بودیم، قابل توجه اونهایی كه فكر می كنن این كار غیرممكنه. ما كه هرچه كردیم نتوانستیم آنجا نظرمان را برای این راهب عزیز بفرستیم، گفتیم اینجا از ایشان تشكر كنیم.

اما بدانید و آگاه باشید در روزی كه سه دانشجوی بهائی بنامهای خانمها مژده نورانی، فرحناز فلفلی و آقای اردلان تبیانیان که در کنکور سال 88 در دانشگاه سمنان پذیرفته شده بودند پس از گذشت یک هفته حضور در دانشگاه بنا به دستور حراست دانشگاه اخراج شده و از حق تحصیل خود محروم می شدند، حجت‌الاسلام والمسلمین صرفی، مدیر کل اداره فرق و ادیان معاونت تبلیغ حوزه، خبر از برگزاری دوره های كوتاه مدت و بلند مدت در راستایی آشنایی طلاب و مبلغین با فرقه ها و عرفان های نوظهور می دادند تازه دلتان آب، مدرك هم می دهند!! ایشان از وهابیت، بهائیت بعنوان فرقه و از شیطان پرستی هم بعنوان فرقه های نوظهور یاد كردند. توجه كرده اید، هرجا صحبت از فرقه می شود بلا استثنا بهائیت و وهابیت پشتبند آن می آید، برای فرقه های نوظهور هم كه فقط شیطان پرستی را نام می برند. من مانده ام كه چرا همیشه این جملات و كلمات در تمام اخبار و مقاله های آقایان مانند هم است. دوحالت به نظر ما می آید، یا اینكه تمام این اخبار را یك نفر می نویسد و به تعداد مورد نیاز از روی آن كپی می گیرند، یا اینكه من باز یاد یك فیلمی افتادم كه ...

اما این خبر به همین جا ختم نشد، آقای صرفی اعلام فرمودند كه شناسایی ادیان مسیحیت، یهودیت و زرتشتی‌ در مناطق مختلف و مواجهه و مقابله روش‌مند با این فعالیت‌های انحرافی از دیگر اهداف این اداره می‌باشد. اگر دستور زبان فارسی را خوب یادگرفته باشم، فكر كنم كه ضمیر "این" كه قبل از فعالیتهای انحرافی آمده، اشاره دارد به ادیان مسیحیت، یهودیت و زرتشتی‌ كه قبل تر از آن آمده. تا دیروز ما می گفتیم كه چون نامی از دینمان در قانون اساسی نیست برای همین اینجوری مورد آزار واذیت قرار میگیریم، اما حالا می بینیم كه ادیانی كه نامشان حتی در قرآن هم آمده، در مظان اتهام هستند و فعالیتشان انحرافی شده. باز هم خدا پدر حاج آقا را بیامرزد كه این شك ما رابرطرف كردند و ما فهمیدیم كه دشمنی ایشان با بهائیان ربطی به قانون اساسی و قرآن و شرع و ... ندارد وموضوع چیز دیگریست. البته ما كه این خبررا خواندیم یاد جنگهای صلیبی افتادیم، از یك طرف بهائیان را از تحصیل محروم می كنند و می گویند از بالا دستور داریم، نمی دانم مگربالاتر از خدا هم هست؟ من كه نمی دانم خدا كی و كجا چنین دستور بی رحمانه ای داده، بعد از طرف دیگر كلاسهای آشنایی با تعالیم 12 گانه و كتابشناسی بهائیان و ... برگزار می كنند، مدرك هم میدهند، جالبه نه؟! از آن طرف هم پای مسیحیان و یهودیان و زرتشتیان را نیزبه میان می كشند. آخر كار بجائی رسید كه رهبر کاتولیک های جهان به ملاقات سفیر جدید جمهوری اسلامی در واتیکان رفت و از مقامات جمهوری اسلامی خواست تا اجازه دهند ایرانیان کاتولیک و کشیش های آنها در کلیساهایشان آزادانه عبادت و مراسم مذهبی خود را در ایران انجام دهند.

اما وسط دعوا، شیعه آنلاین هم نرخ تعیین كرد!! شیعه آنلاین گزارش داد: «یك منبع آگاه خبر داد كه فردی ناشناس روز گذشته هنگام نماز جماعت مغرب و عشاء، در مسجد شهید بهشتی در خیابان دهم فروردین تهران حضور یافته و هنگام نماز قصد چاقو زدن به حجةالإسلام و المسلمین مقدسی، امام جماعت این مسجد را داشته است كه یكی از نمازگزاران نماز خود را شكسته و خود را بر روی این امام جماعت انداخت تا مانع از آسیب رسیدن به وی شود. این اقدام موجب زخمی شدن سر و دست این نمازگزار فداكار شد. البته بنابه این گزارش تعدادی از نمازگزاران آن فرد ناشناس را دستگیر كرده و مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند به طوریكه او نیز مانند نمازگزار زخمی شده، راهی بیمارستان شد... تنها برخی حدس و گمان‌های موجود حکایت از آن دارد كه پیروان فرقه ضاله بهائیت پشت پرده این حادثه باشند زیرا طی ماه مبارك رمضان، حدود ۱۵ شب جلسات آشنایی با انحرافات فرقه بهائیت در این مسجد برگزار می شد.»

ابتدا به نوع روایت خبر دقت كنید، این سومین بار است كه در این سه هفته توجه شما را به نوع روایت اخبار جلب می كنم. تاسف آور است كه چطور یك «منبع آگاه» و «برخی حدس و گمان‌های موجود»، چنین تهمت بزرگی را به بهائیان نسبت می دهند. اما قسمت آخر خبر كه منجر به این نتیجه گیری شده از همه جالب تر است: «طی ماه مبارك رمضان، حدود ۱۵شب جلسات آشنایی با انحرافات فرقه بهائیت در این مسجد برگزار می شد». چقدر شبیه به جریان جناب فلسفی می باشد. البته با این تفاوت كه آن موقع به تحریك ایشان منازل بهائیان را آتش زدند وعده ای را كشتند و حتی حظیرة القدس بهائیان در طهران را هم ویران كردند. آن موقع كسی از بهائیان به فكر ترور آقای فلسفی كه خیلی هم معروف بودند نیفتاد حالا به فكر افتاده اند كه یك پیش نماز ساده و ناشناس را ترور كنند؟؟ یاللعجب!!

واقعا از این همه ذهن خلاقی كه تو این مملكت هست و داره هرز میره نباید غافل شد!! هفته گذشته در مورد مقدار مغزهایی كه از مملكت فرار میكنن گفتم و حتی به دلار هم تبدیلش كردم تا واضح تر بشه!! اما یك سری مغزها هم هستن كه هنوز كشف نشدن. این هم برای اینه كه تو ایران سیستم مدیریت درست نشده، تا میخوای ترقی كنی...نمیزارن دیگه. منظور بنده از این مقدمه چینی، اشاره به نویسنده ها و متفكران بی نظیری بود كه در خبرگزاری ها وسایتها فعالیت می كنند و ذهن خیلی خلاقی هم دارند، كه جان می دهد برای داستان های فكاهی!! یك نمونه اش را در بالا آوردم، نمونه دیگر حكایت مظلوم نمائی است، كه باز هم جهان نیوز، انتشار داده اند.

جهان نیوز، كه انگار خیلی از گزارش ماهانه نقض حقوق بهائیان ناراحت شده، در گزارشی این عمل بهائیان را مظلوم نمائی كاذب خوانده!! بگذریم كه ما این وسط ربط كاذب به مظلوم نمائی را نفهمیدیم، مگر دیوار یا سقف است كه كاذب و غیر كاذب داشته باشد؟ باز هم یك «منبع مطلع» گفته: «...آنها تصمیم دارند با این مظلوم‌نمایی کاذب، ضمن ترسیم چهره‌ای غیرواقعی از نظام اسلامی فشارهای بین‌المللی علیه ایران را تشدید نمایند.» خب اگر درس دستور زبان فارسی را كه در ابتدا آوردم درست متوجه شده باشید، منظور ایشان از آنها، بهائیان است. حالا خبر را یكبار دیگر بخوانید، یعنی اینكه بهائیان میخواهند با این گزارش های دروغ چهره نظام را خراب كنند. بقول معروف: اخراج دانشجو از دانشگاه، دروغ است؟ به آتش كشیده شدن اتومبیل فرزاد موهبتی از بهائیان شهر رفسنجان، دروغ است؟ شكستن شیشه های اتومبیل نظام الدین فنائیان از بهائیان سمنان، برای چندمین بار، دروغ است؟ برگزاری سمینار نقد و بررسی آراء وایراد نطقهای تحریك كننده و یكسویه و تحریك حاضرین برای ایجاد آزار و فشار بر بهاییان در مشهد، دروغ است؟بازم بگم؟

اما حسن ختام امروز یك خبری است كه یك نفر درگوش ما گفته، چیه؟ دیگران می توانند منبع آگاه و مطلع داشته باشند، ما نمی توانیم؟ یكی از شهروندان قائم شهر از مسئولان امنیتی كشور خواهش كرده كه نظارت بیشتری به حركات مشكوك بهائیان در شهر آنها داشته باشند!! آقای "مهدی.ط" گفته كه این روزها فرقه ضاله بهائیت در قائم شهر شتاب بیشتری به فعالیت خود داده است به طوری كه مكرر مشاهده می شود بسته های مشكوكی!! به منازل برخی از این ها تحویل داده می شود. والله ما كه مانده ایم حیران، بسته های مشكوك؟؟ اگر از ما بپرسید می گوییم قبلا وقتی كه می گفتند بهائیان فلان محل فعالیتهای خود را تشدید كرده اید منظورشان از فعالیت همان تبلیغ بوده، یعنی اینكه بهائیان آن نقطه برفعالیتهای تبلغی خود افزوده اند، اما بستهء مشكوك دیگر چیست؟

من می گویم دراین كشورها چه بسیارند مغزهائی كه نادیده گرفته می شوند، شما هی بخندید!! شاید هم این آقا مهدی مثل خودِ ما اهل فیلم است، آنهم فیلمهای روز. خب فعلا برای این هفته دیگر كافیست.

نظر خود را بنویسید


تشكر و سپاس

عبدالحسين خرم دين
ارسال شده در : 1388/8/13

با تشكر و سپاس از شما، براي نگارش چنين مقالاتي، واقعا شباهت حكايت جامعه ايران و انعكاس اخبار با آن را ميتوان در فيلم اثر پروانه اي مشاهده كرد كه هرجه آقايان ميكنند كه درست بشود خرابتر هم مي شود. با تشكرمجدد ازشما.

در بعضي از ممالك دنيا زباله و

پرستو
ارسال شده در : 1388/8/10

در بعضي از ممالك دنيا زباله و آشغال منازل مردم كد شناسايي دارد يعني معلوم است كه هر زباله از كدام محله و با كدام مامور و توسط كدام اتومبيل حمل زباله جمع آوري شده است تا چه رسد به اخبار و گفته ها ولي با كمال تاسف در كشور ما خبر گزاري ها قادر نيستند درست اعلان كنند كه اخبار و اطلاعات خود در مورد بهائيان را از كجا كسب كرده اند در نتيجه گوينده خبر ها معمولا شناسايي نمي شود و از عناويني چون "يك منبع آگاه "استفاده مي شود كه اين آگاه بودن احتمالا از همان خلاقيت وابتكار اين افراد ناشي شده است اينجوري اگر نادرستي و كذب اخبار اعلان شده
آشكار و بر ملا شود نويسنده ديوار حاشا را بالا مي رود و مي گويد منبع خبر مقصر است و نويسنده فقط خبر را روايت كرده است .البته اگر كمي انصاف بدهيم اين
"منابع آگاه" از عجايب هفت گانه جهان چيزي كم نمي آورند ما كه احرام مصر نداريم لااقل مي توانيم به اين افراد عوجوبه عصر افتخار كنيم.اخبار آنان در دكان هيچ عطاري پيدا نمي شود.خدا را شكر كه با اين همه اخبار كذب و دروغ واقعا شاخ در نمي آوريم وگرنه نيمي از عمر مان براي بريدن اين شاخ ها از روي سرمان به هدر مي رفت.