×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

حکایت کوبیدن مذهب در قبرستان!
1388/10/05

اخبار این هفته را با یک تبریک شروع میکنیم! بله، تبریک تولد حضرت اعلی و حضرت بهاءالله. انشالله که این دو روز به تمام پیروان آن حضرت، خوش گذشته باشه. خب، بهتره برویم بر سر موضوع اصلی. اگر یادتان باشد هفته قبل از بلاتکلیفی یک زندانی بهائی گفتیم. مثل اینکه ستون گشت و گذار، توجه برخی مسئولین را هم جلب کرده، برای اینکه تکلیف آن زندانی را مشخص کردند!

بلاخره آقای ذبیح الله رئوفی زندانی بهایی اهل سنندج پس از 4 ماه بازداشت جهت اجرای حکم به زندان تویسرکان منتقل گردید. آقای رئوفی که پیشتر از سوی دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ دیانت بهایی به 6 ماه حبس محکوم شده بود بلاخره بعد از 4 ماه بلاتکلیفی در زندان سنندج، جهت اجرای حکم به زندان شهرستان تویسرکان منتقل گردید. خب البته برای زندان رفتن کسی نمی توان خوشحالی کرد ولی بهرحال از بلاتکلیفی که بهتر است. اما همزمان با این اتفاق ودر حالی که آقای رئوفی در حال انتقال به زندان تویسرکان بودند، دادگاه یاسوج حکم سه شهروند یاسوجی را نیز صادر کرد تا آنها نیز از بلاتکلیفی نجات پیدا کنند!

ماجرا از این قرار بود که دادگاه حکم سه شهروند اهل یاسوج كه حدود یك ماه است در ارتباط با تبلیغ بهائیت بازداشت می باشند را به این قرار صادر کرد، مطابق با این حكم، علی بخش بذر افكن (شهروند بهایی) به 2 سال و نیم حبس و پس از آن 5 سال تبعید به نقطه ای دور از استان كهكلویه و بویر احمد، محكوم و آقایان سعید فریدی و ظفر محمدی كارگران مسلمان كارگاه ایشان به 4 سال حبس تعلیقی محكوم و سپس آزاد شدند .طبق اظهارات وكیل آقای بذر افكن هیچ كدام از اتهامات موكلش در دادگاه اثبات نشده لذا حكم غیر قانونی است. البته آقای وکیل به این حکم اعتراض کرده، اما گویا به ایشان گفته اند، داداش من، برای خودت دردسر درست نکن، مگه تو مسلمون نیستی؟ حالا ما که نفهمیدیم گرفتن حق مظلوم چه ربطی به مسلمونی این وکیل داره، اما اگر شما اون حکایت حضرت علی و مرد یهودی و زره را به خاطر داشته باشید میبینید که گرفتن حق و اجرای عدالت ربطی به دین و مذهب نداره، وهمه باید طبق قانون اساسی در برابر قانون یکسان باشند.

حالا شما فکرش را بکنید، وقتی که برادران ارزشی، پشت درهای بسته، در حال توجیه این وکیل بودند، خانم سمیرا سمیعی شهروند بهایی ساکن شهرستان ساری، توسط ماموران وزارت اطلاعات این شهرستان بازداشت شد!! مامورین امنیتی با حکمی به تاریخ 2 مرداد ماه که تنها 24 ساعت بعد اعتبار داشت وارد منزل وی شدند، این موضوع از سوی همسر خانم سمیعی مورد اعتراض قرار گرفت که با اهانت و فحاشی وی را مورد ضرب و شتم قرار میدهند. این هم از دومین مورد رعایت قانون.

تا اینجا که فقط به زندانیان بهائی اختصاص داشت، اما بگذارید آخرین مورد را هم بگویم. حتماً هفت مدیر سابق جامعه بهائی ایران را به یاد می آورید؟ آنان که تا بحال 2 بار تاریخ محاکمه شان به تعویق افتاده و نزدیک 2 سال هم هست که بدون هیچ دلیل ومدرکی در زندان هستند. اما گویا 22 دی ماه تاریخ جدیدی است که به وکلای این هفت نفر، جهت برگزاری دادگاه ابلاغ شده است. البته ما امیدواریم که اینبار دادگاه به تعویق نیافتد. البته دعا میکنیم که این دادگاه مثل دادگاههای مشابه نمایشی نباشد و متهم و وکلایش حق دفاع داشته باشند.

بحث زندان و زندانی را همیجا تمام میکنیم ومیرویم سراغ مقوله فرهنگ!؟ بله دیگر شما که ما را می شناسید چند هفته ای است مشغول کار فرهنگی هستیم و مدام کتاب و مجله وماهنامه به شما معرفی میکنیم. مرکز تخصصی مهدویت، شارهء جدید ماهنامه علمی تخصصی انتظار موعود را منتشر کرده است. البته نمیخواهیم بگویم که در این شماره چه دروغ هائی که نمیخوانید، اما چه می شود حالا که ما برای ماهنامه آنها تبلیغ میکنیم، خب آنها هم لوگوی سایت ما را بگذارند توی سایتشان، مخصوصا این قسمت گشت و گذار. ما خیلی هم خوشحال می شویم و پیش پیش تشکر می کنیم.

من همیشه گفته ام که بعضی ها دوست دارند اطلاعات غلط به بعضی های دیگر بدهند تا آنها را گمراه کنند. مثلا آیت الله مکارم فرموده اند: «اطلاعاتی به ما رسیده که فرقه ضاله بهاییت و نیز مسیحیان و متصوفه به شدت مشغول تبلیغ هستند. به نظر می‌رسد همه این‌ها جنبه سیاسی دارد و به پندار خود می‌خواهند مذهب را با مذهب بکوبند.» حالا متوجه شدید؟ این اطلاعات غلط است. دیگران را نمیدانم، اما بهائیان اصولا با هرنوع کوبیدن مخالفت دارند؛ چه برسد به کوبیدن مذهب. اصولا ما هم با شما هم عقیده هستیم و باید جلوی کسانی که میخواهند مذهب را بکوبند گرفته شود.

خبرگزاری ایقنا اعلام کرد که «تاكنون در سال جاری 12 دوره آشنایی با فرقه‌های وهابیت و بهائیت در سراسر كشور برگزار شده و 12 دوره دیگر نیز تا پایان امسال برگزار می‌شود.» تابناک هم اعلام کرد که «پایگاه اطلاع رسانی "ادیان و فرق" راه اندازی شد» البته ما در آن دوره ها شرکت نکردیم، اما از پایگاه اطلاع رسانی که دیدن کردیم دیدم که به به!! عجب سایتی است، همه چیزش خوب است اما اسمش را باید عوض کنند. آخر تنها چیزی که ما آنجا ندیدیم اطلاع رسانی بود. بنظم باید اسمش را به "پایگاه کوبیدن مذاهب و فرق" تغییر دهند.

اما در زمانی که یک استاد دانشگاه تبریز داشت به خانواده‌های مسلمان هشدار میداد که مراقب تبلیغات شوم بهائیت باشند، مدیر کل سیاسی و انتظامی استاندار زنجان، خبر از تلاش سازمان یافته فرقه های بهائیت و زرتشتی در روستاهای استان زنجان داد. البته هر دوی این اخبار را فارس نیوز منتشر کرده و فکر نکنم زیاد جدی باشند. اما بهرحال از ما گفتن بود. کلا بعضی ها عادت کرده اند دروغ بگویند. چوپان دروغگو که حتما نباید یک انسان باشد، میتواند یک خبرگزاری باشد یا حتی چند خبرگزاری! در حالی که فارس نیوز مشغول چاپ این اخبار بود، خبرگزاری قرانی ایران، به نکته جالبی اشاره کرد: «وحدت جهان اسلام به معنای پذیرفتن گروه‌های ضاله در بدنه اسلام نیست». من نمیدانم چه چیزی باعث شده که حجت‌الاسلام محمد امانی‌زرند، مدرس حوزه علمیه تبریز، چنین فکری بکند که بهائیان می خواهند جز بدنهء اسلام باشند؟ تا دیروز که ایراد می گرفتند که بهائیان اسلام را منسوخ میدانند، حالا به زور میخواهند آنها را بدنه اسلام بچسبانند؟ بهائیان بارها اعلام کرده اند، که با همه احترامی که برای اسلام و البته دیگر ادیان قائل هستند، یک دین کاملا مجزا از اسلام می باشند.

درحالی که امانی زرند، مشغول چسب کاری بود، عده ای که البته باز هم ناشناس بودند، قبرستان بهائیان شهرستان‏های آبادان و خرمشهر را تخریب کردند. بر اثر این حمله که در نیمه اول آذرماه صورت گرفته تمامی قبور تخریب شده و محوطه گلستان (قبرستان) به شدت آسیب دیده است. البته اسناد و مدارکش هم موجود است و میتوانید از سایت ایران پرس واچ، عکسهای قبرستان تخریب شده را ببینید.
تا گشت و گذاری دیگر خدا نگهدار...

نظر خود را بنویسید


حقوق مردگان

اشنا
ارسال شده در : 1388/10/7

ماده چهار اعلاميه اسلامي حقوق بشرمصوب 1990 ميگويد:هر انساني حرمت دارد و مي تواند از اوازه خود در زندگي يا پس از مرگ پاسداري نمايد و دولت وجامعه موظف است كه از ييكر ومدفن او پاسداري كند .:....