×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

شكوه اي شورانگيز
1385/03/12

صد و شصت و سه سال است كه آنچه خواسته ای با من كرده ای. به زندانم فكندی؛ كتكم زدی و شكنجه ام نمودی؛ به زنجیرم كشیدی؛ همسر و فرزندانم را كشتی؛ پدرو مادرم را ربودی و نابود نمودی؛ مرا نجس و پلید شمردی و از من دوری گزیدی؛ به رویم تف انداختی؛ تحقیرم نمودی؛ از كار و شغل و تحصیل علم محرومم كردی؛ عواطف و احساسات و قلبم را زیر پا گذاشتی؛ حتی قبرهای عزیزانم را زیر و زبر كردی؛ اموال دوستانم را مصادره كردی و به یغما بردی؛ فحش و دشنامم دادی و لعنتم كردی؛... و از همه بدتر، محبوب و مولایم را تبعید و زندان كردی و شهید نمودی.
اما به خدا قسم هیچ یك از این ها اینچنین ناراحتم نكرد و دلم را به در نیاورد، چه كه همه مظلومان تاریخ و حق جویان جهان، هزاران سال است كه از این جور و ستم ها كشیده و می كشند. اما! اما یك چیز و فقط یك كار تو دلم را به شدّت بشكست و به درد آورد؛ و آن تهمت ها و دروغ ها و افتراهایی است كه به محبوب معنوی جان ودلم و به من و دوستانم بستی تا جور و ستمی را كه نمودی برای جهانیان و هموطنان عزیزی كه چون تو نیستند و از ستم بیزارند، توجیه كنی. تو را قسم می دهم به هر ارزشی كه به ان اعتقاد داری و برایت محترم و عزیز است، كه هر چه می خواهی ظلم كن و ستم روا دار، اما تهمت و افترا مزن و مكر و ریار وامدار. آنقدر اسیر نفرت و تعصّب و كین شده ای كه فرا موش كرده ای همه ادیان آسمانی و همه انسان های آزاده ، تهمت و افترا و ریا را بدترین و پلیدترین وسیله ستم وظلم به بیگناهان و مظلومان و آزادگان حقیقی دانسته اند . آیا به یاد نمی آوری كه قرآن مجید به نمایندگی از همه آن ادیان و وارستگان در این مورد چه می فرماید!؟ «فَمَنْ اَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَری عَلَی اللهِ كَذِبا»!؟ پس چه كسی است ظالم تر از آنكه بر خداوند به دروغ افترا می بندد!؟
آیا چنین ستم و افترا و حقیقت پوشی را در مورد خود و عقایدت روا می داری؟ لابد طبق قانون طلایی همه ادیان و حقیقت جویان جهان، نباید آنچه بر خود نمی پسندی بر دیگران بپسندی؛ چه كه اگر چنین نباشی طبق كلام خدا ظالم ترینی. چرا نمی خواهی دیگران خود به چشم خود متون معنوی و تعالیم آسمانی و تاریخ آئین یزدانی را كه تازه از جانب خدای مهربان برای وحدت و صلح جهان و جهانیان آمده ببینند و خود قضاوت نمایند. از دو حال خارج نیست؛ یا حق است و داروی و شفای دردهای امروز و فردای جامعه بشری، و یا باطل است و موجب تشدید و افزونی دردها. بنابراین، تهمت و افترا و ستم و ریا چرا!؟ كافی است هر كس فقط و فقط به چشم انصاف خود ببیند.
با این حال به خدا قسم كه به حكم و دستور همین آئین جدید یزدانی، علی رغم همه افتراها و تهمت ها وستم هایت، مقابله به مثل و انتقام را گناه می شمارم و دوستت می دارم؛ چه كه خدا عشق و محبت و اتّحاد و دوستی و عفو وایثار و صبر و بردباری و خلوص و فدا می خواهد، و نه ظلم و نفرت و كینه و دشمنی و ریا. پس بیا تا زندگی خاكیمان به انتها نرسیده دست به هم دهیم و دوستی پیشه سازیم؛ زیرا در بستر و فضای دوستی و صفا و احترام و وفاست كه می توان حقایق را بررسی كرد و دریافت و با به كار بستن آن حقایق، تاریكی بیگانگی در جهان امروز را به نور یگانگی روشن ساخت. بهاءالله، آن كه منتظرش بودیم، برای همین آمده و به جهانیان چنین ندا فرموده:
«ای دوستان، سراپرده یگانگی بلند شد به چشم بیگانگان یكدیگر را نبینید؛ همه بار یك دارید و برگ یك شاخسار» و « ای دوست در روضه قلب جز گل عشق مكار».

نظر خود را بنویسید