×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

وزارت "دشمن شناسی" تاسیس می شود
1388/10/21

خیلی خوشحالم که بازهم بعد از دو هفته دوری، این هفته با بررسی چند خبر در خدمت شما هستم. باید اضافه کنم که عشق نوشتن برای شما باعث این خوشحالی شده، وگرنه که در هفته گذشه و حتی قبل از اون خبرهای خیلی جالبی نبوده. خب البته شاید انتظار خبر خوب داشتن آن هم در این اوضاع و احوال که طبق گفته رادیو فردا 180 نفر در همین چند روز اخیر بازداشت شدند، چندان منطقی نباشه. در حالی که فشار بر روشنفکران، دانشجویان، فعالین کارگری، فعالین حقوق بشر، فعالین جنبش زنان و... بیشتر و بیشتر شده، مهم ترین خبر هفته گذشته، دستگیری 10 نفر از بهائیان طهران بود که البته به فاصله دو روز بعد 2 نفر دیگر نیز در سمنان بازداشت شدند.

در نگاه اول شاید این بازداشت ها به نظر عادی باشد، کما اینکه در این سالها و مخصوصاً این اواخر در سمنان، هر هفته شاهد دستگیری چند نفر از بهائیان آن شهر بودیم. اما آنچه که این دستگیری های اخیر را حساس کرده، ربط دادن بهائیان به حوادث روز عاشوراست واینکه این چند نفر به اتهام دست داشتن در این حوادث دستگیر شدند و با توجه به سخنان دادستان کل کشور و تصویب قانون دو فوریتی مجلس برای تسریع روند اعدام!! و همچنین نزدیکی زمان تعیین شده محاکمه هفت مدیر سابق جامعه بهائی، یعنی 22 دی ماه، نگرانی برای جان آنان از سوی جامعه جهانی شده گرفته.

لازم به ذکر که این نگرانی ها به مذاق کیهان خوش نیامده. کیهان این نگرانی های بین المللی را به "نگرانی رسانه های آمریكایی و انگلیسی"، تعبیر کرده، و باز مثل همیشه همه چیز را انداخته گردن صدای آمریکا و بی بی سی. من نمیدانم اگر این دو شبکه نبودند، کیهان مقصر از کجا پیدا میکرد؟ حالا البته این زیاد مهم نیست، چون تا شما دلتان بخواهد در این مملکت دیوار کوتاه پیدا می شود.

اما این وسط، در میان اخباری که تقریبا همه مثل هم بودند و یکجورایی فقط نقل قول ها عوض می شد، یک عده ای هم موسوی را بهائی خواندند و تقاضای اعدام کردند! البته ما که نمی دانم موسوی کی بهائی شده، اما اگر هم نشده باید اعدامش کرد! تعجب نکنید. آقا چه معنی میده کسی بیاد و دم از قانون و دموکراسی بزنه؟ چه معنی میده که شما بیای و در ستاد انتخاباتی خودت کمیته بهائیت تشکیل بدی؟ چه معنی میده شما از حقوق شهروندی همه ایرانیان دفاع کنی ؟ وکلاً چه معنی میده کلی حرف خوب و قشنگ بزنی؟ من پیشنهاد میکنم مجلس یک قانون آن هم با 9 فوریت تصویب کنه که از این به بعد هرکسی سرش به کار خودش نباشه اعدام بشه.

از جمله نکات جالب این اخبار، این بود که ما فهمیدیم ایران چقدر دشمن داره! یک لیست بلند بالایی دارد به جان خودم که بیا و ببین! مثلا اداره اوقاف مازندران لیست دشمان ایران اینگونه اعلام کرده اند:

«رسانه های ضد ایرانی، فرقه های ضاله و گروه های سلطنت طلب وتمام منافقین و شبکه های جاسوسی انگلیس و سرویس های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل»
آیت الله مکارم نیز این افراد را دشمنان ایران و مسبب حوادث عاشورا اعلام کردند: «منافقین، لائیك‌ها، غیر مسلمان و فرقه‌های ضاله». کوثری، نماینده مجلس، نیز «گروه‌های ماركسیستی، سلطنت طلب و منافقین» را به این لیست اضافه کرده و فاطمه آلیا، عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، «نهضت آزادی، منافقین، بهائیت و بخشی از وهابیت ... در كنار طرفداران موسوی... » را از دشمنان ایران و البته عوامل حوادث عاشورا قلمداد می کند. البته میخواستم همین جا ضمن خسته نباشید به کسانی که در شناسائی این دشمنان کمک کردند، وجهت اشتغال زائی و جلوگیری از موازی کاری دستگاههای دولتی، یک پیشنهادی بدهم. آقا یک وزارت دشمن شناسی تاسیس کنیم! هم کلی آدم بیکار، کار پیدا می کنند، هم اینکه از این به بعد لیست دشمنان یکجا منتشر میشه و مردم سردرگم نمی شوند.

البته در میان این اخبار ما متوجه شدیم که آقای موسوی و طرفدارانشان هم جدیداً "فرقه" شده اند! بازهم خدا راشکر، بلاخره همه فهمیدند که کیهانیان از هرکسی که بدشان بیاید به او انگ فرقه می زنند. بین خودمان باشد اما ظاهراً این روزها واژهء "فرقه" یک حرف خیلی بی ادبی است که نباید به زبان آورد، این "بی ادبی" که می گویم چیزی شبیه همان "دشنام" خودمان است، اما شدیدتر!

اما سایت خبری تحلیلی خدمت، خبر داده است که: «سه مركز بزرگ اقتصادی در دست بهائیان»! از تیتر چنین برداشت می شود که مثلا بهائی ها سه مرکز بزرگ تجاری را تصرف کرده اند آن هم با زور!! اما در ادامه خبر چنین آمده: «...تجار بهائی تهران فعالیت‌های اقتصادی خود را در سه مركز تجاری دنبال می‌كنند...» خب بنظر شما یک تاجر باید فعالیتهای اقتصادیش را در کجا دنبال کند؟ در خانه؟ در استخر؟ چادهء چالوس؟ هر انسان عاقلی میداند که مراکز تجاری جائی برای فعالیتهای تجاری و اقتصادی هستند و کسانی هم که این فعالیت ها را انجام میدهند تاجر نام دارند، به همین سادگی! مثل اینکه تیتر خلاف واقع زدن این روزها تبدیل به یک سنت شده. ماهم قبول داریم که تیتر یک مطلب سهم عمده ای را در جذب مخاطب ایفا می کند، اما نه به قیمت تهمت زدن.

خدمت ادامه میدهد: «...همچنین اخبار بدست آمده حكایت از آن دارد كه تعدادی ازاین فعالان اقتصادی بهائی در بعضی جمع‌های خود از كمك های مالی خود برای وقوع حوادثی در روز عاشورا خبر داده بودند.» خب البته این را هم باید در راستای همان سناریوی "کارزار رسانه ای علیه بهائیان" تفسیرکرد. واینکه با این اتهام میخواهند بهانه ای بدست بیاورند و تجار بهائی را تحت فشار بگذارند. البته قابل ذکر است که تجار بهائی همین الان هم تحت فشار هستند، احتمالا میخواهند به این بهانه یک کارای دیگری بکنند...

بگذریـم! اما بگذارید دو خبر خوب هم بگویم. خانم شعله طائف روز 16 دی ماه به قید وثیقه از زندان سمنان و آقای سهراب لقایی پس از گذراندن دوره محكومیت 6 ماهه خود روز سه شنبه 15 دی ماه 88 از زندان قائمشهر آزاد شدند. جادارد همین جا به خانوادهء این دونفر هم تبریک بگوئیم، انشالله که از این به بعد خبرهای خوب بیشتری را در خدمت شما باشیم.

نظر خود را بنویسید


وازرت خانه

مهشید
ارسال شده در : 1388/11/1

البته می شود وزارت خانه های دیگری هم تاسیس کرد، مانند "وازرت توهم توطئه" وزارت "مبارزه با پاره شدن عکس ها و تصاویر" وزارت "رنگها" و ... که البته با توجه به طرح هدفمند کردن یارانه ها و اینکه با این طرح خیلی در پول و سرمایه های این مملکت صرفه جویی می شود دیگر نگران هزینه های آنها هم نمی خواهد باشیم. تازه خیل عظیم بیکاران هم "سرکار" می روند