×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

طلوع اکاذیب تکراری از افق «مشرق نیوز» و علّت اصلی آن
1391/12/05

برگرفته از : //www.akhbar-rooz.com/article.jsp?essayId=51202

طلوع اکاذیب تکراری از افق «مشرق نیوز» و علّت اصلی آن

سایت «مشرق نیوز» مقاله ای مفصّل همراه با عکس با عنوان «مروری بر اعمال تروریستی فرقه بهائیّت؛ بهائیان قاتل در ایران چه کردند؟» به تاریخ ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ منتشر نموده است. (۱) اساس مقاله عمدتاً بر پایۀ اکاذیب و توهمّات مقالات و سایت آقای عبدالله شهبازی است. اکثر منابع دیگر مقاله هم کتب و سایت های مشابه ضدّ بهائی است. (۲) زیر مقاله هم تا حال بیش از چهل نفر نظرات ضدّ بهائی نوشته، به «به به و چه چه گفتن» مشرق نیوز و انواع لعنت بر بهائیان پرداخته اند درحالی که مدیر محترم سایت حتّی یک نظر مخالفِ بهائی ستیزان را هم منتشر نکرده است!

در مقدمۀ مقاله، براساس توهمّات و ادعاهای بی دلیل و بی سندِ آقای عبدالله شهبازی، بدون توجّه به تکراری و کهنه بودن اکاذیب و اتهامات نوشته است:

«بهائیان همواره در عرصه های حقوق بشری یکی از سوژه های تبلیغاتی دنیای غرب علیه ایران بوده اند گویا این جماعت، مظلومان و ساکتان تاریخ بوده و در حق انها ظلمی بزرگ رقم خورده است اما آنچه کمتر مورد بررسی و توجه قرار گرفته اعمال شنیع این فرقه در قالب ترور، آدمکشی، قتل و کشتار بوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بهائیان همواره در عرصه های حقوق بشری یکی از سوژه های تبلیغاتی دنیای غرب علیه جمهوری اسلامی بوده اند گویا این جماعت، مظلومان و ساکتان تاریخ ایران بوده و در حق انها ظلمی بزرگ رقم خورده است شاید تاکنون فکر می کردید بهائیت، یکی از فرقه های انحرافی است و توسط کانونهای استعماری ایجاد شده است. سرسپردگی این دین ساختگی و انحرافی جای سوال و شک ندارد اما آنچه کمتر مورد بررسی و توجه قرار گرفته است اعمال شنیع این فرقه در قالب ترور، آدمکشی، قتل و کشتار بوده است. در این گزارش مروری بر اعمال تروریستی این گروه خواهیم داشت.»

پاسخ اتهامات ناوارد مزبور را بهائیان بارها در سایت ها و کتب و مقالات خود داده اند و احدی از بهائی ستیزان ازجمله آقای شهبازی جوابی برای آن نداشته اند. (۳) در اینجا نیازی به طرح مجدّد پاسخ های مزبور نیست، امّا آنچه که خیلی مهمّ و قابل توجّه است و موجب شده مشرق نیوز نیز همچون امثال آقایان شهبازی و سیّد کاظم موسوی و رسانه هایی چون کیهان و جوان آنلاین و بهائی پژوهی و دیگر سایت ها و وبلاگ های ضدّ بهائی وارد کارزار بهائی ستیزی شود، این حقیقت آشکار است که بهائیان واقعاً و عملاً از حقوق انسانی خود در جمهوری اسلامی ایران محروم و مورد ستم های دائمی بوده و هستند. مشرق نیوز در حقیقت می کوشد تا مظلومیّت حقیقی بهائیان را که مدارک و شواهد آن موجود است، عمداً انکار کند و در عوض آنها را متهم به مظلوم نمایی نماید تا جمهوری اسلامی ایران را از جنایاتی که در حق بهائیان در سی و چهار سال اخیر رواداشته مبرّا سازد! شاهد این دغدغۀ مشرق نیوز آن که در «پایان سخن» نوشته است:

«بهائیّت مساوی است با تروریسم، این یک ادعا نیست یک واقعیت تاریخی است. این فرقۀ سرسپرده که مقرّ اصلی آن در اراضی اشغالی و در حمایت رژیم صهونیستی است با پیوند به این موجود نامشروع از ابتدای ایجاد تا کنون با ریختن خون های زیادی ریشه دوانیده و حالا با مظلوم نمایی ادعای حقوق بشر دارد. به نظر می رسد در مجامع حقوق بشری جای مردم مظلوم مسلمان ایران به عنوان شاکی و سران و تروریست های فرقه ضاله بهائیت به عنوان مدعی عوض شده است.»

متأسفانه مشرق نیوز نیز برخلاف ادعای فوق که «این ادعا نیست یک واقعیت تاریخی است»، همچون سایر منابع بهائی ستیز، وقایع را وارونه جلوه داده، از صراط حق و راستی خارج شده، و کارنامۀ خود را برخلاف آنچه در «دربارۀ ما»ی سایت خود نوشته سیاه نموده است؛ آنجا که می نویسد:

پروردگارا، به ما صدق و صفا و صداقت و راستی و راستگویی و اخلاص عطا فرما، چرا که امیر ما فرمود:«وَ لَمّا رَأی اللهُ صِدقَنا اَنزَلَ عَلینَا النَّصر» [مضمون: وقتی كه خداوند، صداقت ما را دید، پیروزی را بر ما فرو فرستاد.] (۴)

متأسفانه صداقتی در بهائی ستیزان نبوده است تا خداوند ایشان را یاری رساند. کافی است نظری حتی سطحی به وضعیّت ایران عزیزمان بیاندازیم تا مشخص شود به قول مشرق نیوز «مردم مظلوم مسلمان ایران» در باطن و واقعیت از چه و از که شاکی هستند. حتّی کافی است مشرق نیوز نظری به صفحۀ اول سایت خود بیاندازد تا متوجّه شود که اوضاع از چه قرار است. مردم شریف ایران از بهائیان شاکی نیستند، بلکه از کسانی شاکی اند که هم ایشان و هم بهائیان را دچار ظلم و ستم آشکار و پنهان خود کرده اند. لذا سعی بهائی ستیزان در رو به روی هم قرار دادن بهائیان و مسلمانان و تحریک اینان بر اقدام علیه آنان کوششی بیهوده و نخ نما است. (۵) واقعیت این است که اینک «مجامع حقوق بشری» هم بهائیان و هم هم میهنان عزیز مسلمان و غیرمسلمان ایشان را در یک سو قرار داده اند و آنهایی را که به همۀ ایشان ظلم روا می دارند، در یک سو. توصیف چنین اوضاعی در ایران را به ملّت شریف ایران وامی گذاریم، امّا برای آن که شواهدی از بهائی ستیزی های سی و چهارساله در برابر دیدگان مشرق نیوز گذاشته شود تا بیش از پیش معلوم گردد وضعیت بهائیان «مظلومیّت» است و نه «مظلوم نمایی»، عرض می نماید از جمله نمونه ها و مصادیق معدودی از بهائی ستیزی های جمهوری اسلامی در این ۳۴ سال فهرست وار عبارتند از:

هزاران بهائی را از مشاغل خود اخراج کرده و حقوق بازنشستگان قطع شده، صاحبان حِرَف و مشاغل با اِبطال جواز کسب و ممانعت از ادامۀ کار روبرو شده، هزاران بهائی را زندانی نموده، علاوه بر شکنجه های روحی همۀ زندانیان، دهها نفر از ایشان را شکنجه های جسمانی هم داده، بیش از ۲۱۰ نفر بهائی را به شهادت رسانده (۶) اساتید بهائی و نیز جوانان بهائی را از دانشگاه ها اخراج کرده و دیگر اجازۀ ورود به آنها نداده، حتی در مقاطع دبستان و راهنمایی و دبیرستان نیز بعضی کودکان و نوجوانان و جوانان بهائی را محروم از تحصیل کرده، این دانش آموزان در بعضی مدارس با انواع مشکلات و تهاجمات، حتی از طرف مدیران و معلمان خود، روبرو شده، در بعضی شهرها قبرستان های بهائی را که به گلستان جاوید معروف اند بنحو توهین آمیزی مورد اهانت قرارداده و ویران ساخته، به منازل بهائیان هجوم برده، اموال و املاک آنان بعضاً غارت و بعضاً مصادره گردیده، موقوفات بهائی در سراسر کشور ایران مصادره شده، بسیاری از روستائیان و کشاورزان بهائی از روستاهای خود اخراج شدند و زمین های کشاورزی آنان غصب شده، در مواردی خانه و مزارع بعضی بهائیان را آتش زده، هزاران هزار جلد کتاب و آثار و تصاویر و فیلم و نوار و سی دی های دینی و عقیدتی بهائی را با یورش و یا مراجعه به چندین هزار منازل بهائیان و اماکن بهائی در این سی و چهار سال ضبط و مورد بی احترامی و بعضاً نابود کرده، در عوضِ نابود کردن آنها، صدها مقاله و کتاب ردیۀ علیه دیانت بهائی در رسانه ها و نمایشگاه ها و دهها مستند و برنامه و فیلم در صدا و سیما و هزاران مطلب دروغ و افترا در سایت ها و وبلاگ های ضد بهائی منتشر نموده، و در مقابل به بهائیان اجازۀ پاسخ در رسانه ها داده نشده و حتی سایت های اینترنتی بهائیان را که تنها رسانۀ قابل دسترس برای ایشان بوده و برای پاسخ به دروغ ها و افترائات ضدِّ بهائی و معرفی و ارائۀ حقیقت دیانت بهائی راه اندازی شده بارها و بارها مورد حملات سایبری قرار داده و فیلتر نموده، ... و هم اکنون نیز بیش از صد نفر در زندان های ایران به سر می برند و بعضی منتظر دادگاه و زندان و بسیاری محروم از شغل و دانشگاه هستند. (۷)

اکثریّت مردم شریف ایران که از نزدیک شاهد ستم های وارده بر بهائیان بوده اند و هر سال بیش از سال های قبل به دروغ بودن تهمت های بهائی ستیزان آگاه شده اند، بارها حضوراً و غیاباً، کتباً یا شفاهاً از ستم های وارده بر بهائیان ابراز تأسف کرده اند. این تأثّر و تأسّف در دهۀ اخیر بیشتر هم شده است، زیرا چنانکه در فوق اشاره شد خود ایشان نیز بخصوص در دهۀ اخیر دچار مشکلات و ستم هایی شده اند که هم اکنون بیشتر حال و روز هم میهنان مظلوم بهائی شان را درک می کنند. اکثریّت ملت شریف ایران اینک می فهمند که در این سی و چهار سال- بلکه در این ۱۶۹ سال- چه بر سر هم میهنان بهائی شان رفته است. از جمله حقایقی را که ایشان فهمیده اند این است که چگونه صاحبان قدرت سیاسی- مذهبی بهائی ستیز برای وارونه جلوه دادن حقایق و فریب افکار عمومی مثل آب خوردن به بهائیان تهمت و دورغ و افترا بسته و می بندند. زیرا اینک همان صاحبان قدرت بر هر دگراندیش مسلمان و غیر مسلمان ایرانی نیز تهمت ها و دروغ های مشابه، از جمله وابستگی به امریکا و صهیونیسم و اقدام علیه امنیّت ملی و ضدّیّت با اسلام را می بندند. اینک قربانیان دروغ و افترا و ستم فقط بهائیان نیستند، بلکه هر ایرانی مسلمان و غیر مسلمان دگراندیشی قربانی چنین اکاذیب و ستمی است.

ای کاش امثال مشرق نیوز نیز راه اکثریّتِ این مردم را پیش می گرفت تا به خواستِ اقلیّتی بهائی ستیزِ سیاسی- مذهبی به نشر اکاذیب و ظلم و ستم بر بیگناهان و مظلومین نمی پرداخت. ای کاش امثال مشرق نیوز درک می کردند که به قول معروف، سیاست و قدرت و زر و زور و تزویر، پدر و مادر نمی شناسد؛ امروز تا وقتی به ساز قدرتمندان می رقصی، در متن توجّه قرار می گیری، روز دیگر که تاریخ مصرفت تمام شد به حاشیه رانده می شوی! شانس بیاوری در نزاع های رقبای سیاسی جان سالم به درمی بری! نگاهی به سرنوشت آقای عبدالله شهبازی عزیز و امثال ایشان که مشرق نیوز اساس مقاله اش را بر توهمّات و اکاذیب ایشان نهاده، شاید بتواند مشرق نیوز را یاری نماید که به فرمودۀ حضرت علی ع کذب را به صدق تبدیل نماید، باشد که خداوند یاری اش کند.

امّا گویا امثال مشرق نیوز و کیهان و جوان آنلاین و آقایان سیّد کاظم موسوی و شهبازی با خداوند کاری ندارند و امورشان بر مدار ارادۀ صاحبان قدرت سیاسی- مذهبی می چرخد. از خدا نمی ترسند که نشر اکاذیب کنند، ولی از صاحبان زر و زور و تزویر می ترسند! زیرا اگر چنین نبود به فرمایش حضرت امیر ع که ادعای عشق و محبتشان را دارند، گوش می دادند و تمنّای بهائیان را در اینکه صادق باشند و حقایق را بنویسند می پذیرفتند. نه آن که به عنوان نمونه همچون دوست عزیز آقای شهبازی هنگامی که به جرم «نشر اکاذیب، توهین، افتراء و تهمت» به دست همان ها که ایشان را در دو دهۀ اوّل انقلاب مطرح ساختند و حلوا حلوا کردند، به حقّ یا ناحقّ پایشان به زندان باز می شود، پس از آزادی، نه به مقتضای عمل به موجب اراده و رضای خداوند و نه از ترس حساب و کتاب الهی، بلکه به اراده و تلقین و ترس از همان صاحبان قدرت سیاسی- مذهبی، در سایتشان رسماً چنین اطلاعیّه دهند که:

«در پی شکایت علیه کتاب «زمین و انباشت ثروت: تکوین الیگارشی جدید در ایران امروز» (نشر اینترنتی، فروردین ۱۳۸۷)، که منجر به صدور دادنامۀ قطعی دالِّ بر محکومیت اینجانب به هفده ماه زندان و «اعادۀ حیثیت از شُکات» شد، موارد زیر را به اطلاع خوانندگان کتاب فوق می‌رساند: از آنجا که دادنامه قطعی لازم الاتّباع می باشد، به منظور تأمین بند مندرج در دادنامۀ دالِّ بر «اعادۀ حیثیت از شاکیان»، و در پی توافق با قاضی محترم، اقدام به حذف کتاب «زمین و انباشت ثروت» و آن بخش از مطالب مرتبط با آن، که موجبات محکومیّت این جانب را فراهم آورد، از وبگاه خود می نمایم. بعلاوه، اعلام می‌کنم آن فقراتی از کتاب ۱۴۶۰ صفحه ای «زمین و انباشت ثروت»، که در دادنامه بعنوان مصادیق «تهمت و افترا، توهین، و نشر اکاذیب» ذکر شده، با استناد به دادنامۀ فوق، که ختم کلام محسوب می شود و فراتر از نظر شخصی ملزم به تبعیّت از آن می باشم، مشتمل بر عناوین مجرمانه فوق بوده، بی اعتبار تلقی شده و قابلیت استناد ندارد. عبدالله شهبازی» (۸)

سبحان الله از اراده و حکمت های الهی! شاعر گوید «كلُّ مَن یَدَّعی بِما لَیسَ فیه/ كَذَّبتهُ شَواهِدُ الاِمتِحان»؛ هر که ادّعای چیزی را کند که در او نیست/ شواهد امتحان او را تکذیب می کند. خوش بود گر محک تجربه آید به میان! آن وقت است که صادق از کاذب آشکار گردد. ای کاش مشرق نیوز و کیهان و جوان آنلاین و آقای شهبازی و سیّد کاظم موسوی و سایر بهائی ستیزان نیز رضای خدا را «ختم کلام» محسوب دارند نه رضای صاحبان قدرت ظاهری را و در کتب و آثار و تاریخ بهائی نیز به چشم انصاف و بدون بغض و کینه و بدون درنظر گرفتن مصالح صاحبان قدرت سیاسی- مذهبی بنگرند و به صِرفِ رضای خدا و برای آن که در برابر افکار عمومی ایرانیان عزیز و جهانیان روسفید گردند، جبران مافات کنند و حقایق را بدون بغض و کینه بنویسند. آیا روزی خواهد رسید که آنان که قلم و گفتارشان صدها دروغ و افترا بر بهائیان بسته، دریابند که ظلم ایشان منشأ ستم های فراوان سی و چهارساله بر بهائیان گردیده است. آیا خواهند فهمید که اقوال و اقلام بهائی ستیزانه شان سی و چهار سال است که همچون «کیفرخواستی» علیه بهائیان به کار رفته و سهمی عظیم در ریختن خون بیش از ۲۱۰ بهائی مظلوم و محرومیت هزاران بهائی، از طفل صغیر تا پیر زمین گیر، از حقوق انسانی و شهروندی داشته و دارد؟

در آخر صرف نظر از منابعی که در پاسخ به اتهامات مشرق نیوز در بارۀ ترور، آدمکشی، قتل و کشتار توسط بهائیان در یادداشت ها ارائه شد، خاطر عزیز هم میهنان عزیز و منصفین را به چند بیان از حضرت بهاءالله در خصوص نهی و منع ترور و آدمکشی و کشتار جلب می نماید تا آشکارا به اکاذیب بهائی ستیزانی همچون مشرق نیوز پی برند و نیز بیش از پیش با محبوبی که از ایران عزیزمان آشکار شده و جهانیان را به صلح و وحدت جهانی می خواند آشنا گردند.

حضرتشان در لوح دنیا می فرمایند:

«مكرّر وصیّت نموده و می نماییم دوستان را كه از آنچه رائحۀ فساد استشمام می شود اجتناب نمایند بَل فرار اختیار كنند. عالَم منقلب است و افكار عباد مختلف. نَسأَلُ اللهَ اَن یزَینَهُم بِنورِ عَدلِهِ و یُعَرِّفَهُم ما ینفَعُهُم فی كُلّ الاَحوال.» [مضمون: از خدا می خواهیم كه مزیّن كند ایشان را به نورِ عدلش و بشناساند به ایشان آنچه را درجمیع احوال به ایشان نفع می رساند و سودمند است]. (۹)

و نیز:

«اِیاکُمْ اَنْ تَسْفِکُوْا الدِّمَاءَ وَالَّذِی سَفَکَ اِنَّهُ لَیسَ مِنِّی وَ کَانَ اللّهُ بَرِیئاًمِنْهُ.» [مضمون: مبادا خون ها را بریزید؛ و کسی که خونی بریزد او از من نیست و خداوند از او بیزار است]. (۱۰)

و نیز:

«اِنَّ الَّذِینَ یَسْفِکُوْنَ الدِّمَاءَ وَ یَأکُلُوْنَ اَمْوَالَ النَّاسِ بِالْبَاطِلِ نَحْنُ بُرَآءُ مِنْهُمْ وَنَسْألُ اللّهَ اَنْ لَا یَجْمَعَ بَینَنَا وَ بَینَهُمْ لَا فِی الدُّنْیا وَلَا فِی الْآخِرَةِ.» [مضمون: همانا کسانی که خون ها را می ریزند و اموال مردم را به باطل می خورند ما از ایشان بیزایم و از خدا می خواهیم ما و ایشان را نه در دنیا و نه در آخرت گرد هم جمع نفرماید.]. (۱۱)

و نیز:

«قسم به آفتاب فجر توحید که اگر احبّای الهی کشته شوند نزد این عبد محبوب تر از آنست که به نفسی تعرّض نمایند. بگو ای عباد جمال رحمن لِاَجْلِ [به خاطرِ] اِحیایِ عالَم و اتّحادِ اهل آن ظاهر شده نه از برای تفریق و سَفکِ دِماء.» (۱۲)  

و نیز:

«بگو ای دوستان لَعَمْرُاللّه [قسم به خدا] جدال منع شده و نزاع و فساد و سَفکِ دِماء و اَعمالِ خَبیثه، کلّ نهی شده؛ نَهْیاً عَظِیماً فِی کِتَابِهِ الْعَظیم.» [نهیی عظیم است در کتاب عظیم خداوند.] (۱۳)

حامد صبوری
۱/۱۲/۱۳۹۱
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

یادداشت ها:

۱- //www.mashreghnews.ir/fa/news/183195
۲- از دوازده منبع مقاله «مشرق نیوز» این منابع ضدبهائی است:
وبلاگ «فرقۀ ضالّۀ بهائیّت» در: //khosravi1367.blogfa.com/post-70.aspx
سایت ضدبهائی آقای عبدالله شهبازی: //shahbazi.org/pages/Bahaism_Holocaust.htm
مقالۀ آقای عبدالله شهبازی، در فصلنامه ی تاریخ معاصر ایران، شماره ۲۷، ص ۴۵ و ۴۶
ردیۀ معروف «هشت بهشت»، نوشتۀ ازلی های داماد یحیی ازل میرزا آقاخان کرمانی و احمد کرمانی.
ردیۀ دیگر ازلی ها کتاب «تنبیه النائمین» که به نام عزّیه منتشر نموده اند.
این آدرس ها در منابع هم اصلاً باز نمی شود:
//www.681.ir/cgi-sys/suspendedpage.cgi
//www.rasekhoon.net/article/show-30233.aspx
//narenj7144.blogfa.com/post-125.aspx
در سایت جام نیوز //www.jamnews.ir/fa/ هم که چیزی مشخص نیست، و در دو سایت زیر هم اطلاعات ناقص و دارای اشتباه وارد شده است:
//fa.wikipedia.org/wiki/%DB%8C%D8%AD%DB%8C%DB%8C_%D8%B5%D8%A8%D8%A…
//www.iranboom.ir/tarikh/tarikhemoaser/6283-bab-fetne-ke-amir-kabi…
۳- از جمله رجوع شود به: «کنکاشی در بهائی ستیزی عبدالله شهبازی»، از سهراب نیکو صفت در:
//www.velvelehdarshahr.org/node/216
//www.ketabhayebahai.com/kankashi-dar-bahai-setizi
«بهائی ستیزی عبدالله شهبازی و تحریفات تاریخی وی»، از کورش پویا در:
//www.velvelehdarshahr.org/node/217
//ketabhayebahai.com/bahai-setizi-shahbazi
«طلوع عشق» از جمله این قسمت آن: //www.velvelehdarshahr.org/node/85
۴- //www.mashreghnews.ir/fa/about
۵- به عنوان مشتی نمونۀ خروار به یاد دارم در سال ۱۳۸۷چند خبرگزاری معدود و بعضی سایت های وابسته به آنها گفته بودند «جریان مردمی مبارزه با تشكیلات بهائیّت در ایران» اعلام كرده بود جمعه ۲۹ شهریور۱۳۸۷ با حضور در نماز جمعه تهران طومار درخواست انحلال تشكیلات بهائیت را برای جمع آوری امضاء در اختیار مردم تهران قرار می دهد. این اقدام که یکی از دهها اقدام جهت تحریک مردم علیه بهائیان سازماندهی شده بود، با بی اعتنایی مردم روبرو شد بطوری که در سایت «شفّافیّت» www.shafafiyat.com که با هدف اوّلیّۀ امضای طومار اینترنتی به این منظور تأسیس شده بود در چهار ماه اوّل فقط ۴۴۸ نفر آن را امضاء کرده بودند! اینک سایت مزبور غیرقابل دسترسی است. رجوع شود به:
//radiozamaaneh.com/news/2008/09/post_6363.html
//noghtenazar.org/node/596
در حقیقت آنچه تا حال آشکار شده است این است که اکثریّت قریب به اتّفاق مردم شریف ایران با بهائیان دشمنی که ندارند هیچ، بعضاً دوست و فامیل و همسایه و همکار ایشان می باشند. در واقع آنها که دشمن بهائیان اند اقلیّتی بهائی ستیزند که قدرت سیاسی- مذهبی را در دست دارند. همین دستۀ اخیرند که قبل و بعد از سال ۱۳۸۷ انواع ستم ها را بر بهائیان روا داشته و می دارند. (رجوع شود به یادداشت شمارۀ ۷)
۶- //www.vaselan.in/
//bahaimartyrs.blogspot.com/search?updated-max=2008-08-08T00:16:00…
۷- برای دیدن خلاصه ای از ستم های وارده بر بهائیان ایران و مدارک و شواهد آن از جمله به عنوان نمونه به منابع زیر که بعضی از آنها بهائی، و بعضی مربوط به دیگر عزیزان غیر بهائی است رجوع فرمایید:
- پیام بیت العدل اعظم الهی خطاب به حكومت جمهورى اسلامى ایران، مورخ ۲۸ دسامبر ۱۹۸۷:
//www.velvelehdarshahr.org/node/90
- توضیحاتی دربارۀ بیانیۀ رسمی جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان «بهائیت، منشاء و نقش آن» :
//www.velvelehdarshahr.org/node/88
- پیام ۲ فروردین ۱۳۸۵ بیت العدل اعظم: //www.payamha-iran.org/payam/2006-03-22.html
- پیام ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ بیت العدل اعظم: //www.payamha-iran.org/payam/2012-05-11.html
- پیام پیام ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۸ بیت العدل اعظم: //www.payamha-iran.org/payam/2009-05-14.html
- بیانیۀ «قرن انوار» صفحات ۹۸-۱۰۳: //www.payamha-iran.org/qarn-e-anvar.html
- صفحات مختلف این سایت: //news.persian-bahai.org/
از جمله: //news.persian-bahai.org/prosecutor-general-letter
- صفحات مختلفِ //bahais-of-iran.blogspot.com/
- «تحریکِ نفرت: کمپین رسانه ای ایران برای دهشتناک جلوه دادن بهائیان»:
//www.velvelehdarshahr.org/node/234
- «اقدامات عداوت برانگیز نظام حاکم علیه بهائیان ایران تاثیر گذار بوده است» در: //noghtenazar.org/node/403
- مقالۀ جامعه بابی و بهائی ایران: قضیۀ "نسل،کشیِ به تعویق افتاده"؟: //www.noghtenazar.org/node/588
- مقالۀ مستدل و مستند و ارزندۀ آقای حمید حمیدی با عنوان «کنش به نقض حقوق شهروندی و حقوق بشر، شرط لازم برای دمکراسی و عدالت؛ نگاهی به نقض حقوق هم میهنان بهائی»، در آدرس زیر:
//www.asre-nou.net/php/view.php?objnr=1547
ترجمۀ انگلیسی مقالۀ مزبور: //www.iranpresswatch.org/post/880
- کتاب «وظیفه دشوار نظارت بر اجرای قانون اساسی»، از دکتر حسین مهرپور، نشر ثالث طهران، چاپ اوّل ۱۳۸۴، صص: ۶۲۰ تا ۶۲۴ و ۶۳۵ تا ۶۳۹ و ۸۶۵ و ۶۱۱ تا ۶۱۸ و ۶۲۵ تا ۶۳۴ و ۶۰۱ تا ۶۰۲.
- کتاب «صد و شصت سال مبارزه با آئین بهائی»، از فریدون وهمن:
//www.ketabebahai.com/p/52/%D8%B5%D8%AF-%D9%88-%D8%B4%D8%B5%D8%AA-…
- کتاب «سرکوب و کشتار دگراندیشان مذهبی در ایران»، اثر سهراب نیکو صفت، در دو جلد:
//www.velvelehdarshahr.org/node/218
- بیانیۀ «ما شرمگینیم!» نامه ی سرگشاده گروهی از دانشگاهیان، نویسندگان، هنرمندان، روزنامه نگاران و فعالان ایرانی در سراسر جهان، به جامعه بهایی: //www.akhbar-rooz.com/news.jsp?essayId=19425
- متن سخنرانی تاریخی استاد عباس میلانی در مورد وضع کنونی بهائیان ایران و پیشینۀ بهائی ستیزی در ایران: //www.velvelehdarshahr.org/node/155
- مقالۀ «به نام حق و عدالت» از حسن یوسفی اشکوری:
//www.roozonline.com/persian/news/newsitem/archive/2009/february/1…
- بهائی‌ستیزی، سیاست رسمی جمهوری اسلامی ایران از سهیلا وحدتی:
//www.newsecularism.com/2008/0308-B/031008-Soheila-Vahdati-Bahaaie…
- فیلم مستند «تابوی ایرانی» از آقای رضا علامه زاده: //www.mihan.net/press/1390/05/05/%D8%B1%D8%B6%D8%A7-%D8%B9%D9%84%D…
- میز گرد رادیوی بین المللی فرانسه با حضور آقایان: رضا علامه زاده، کاظم کردوانی، فریدون وهمن راجع به علل عقیدتی ستم بر بهائیان:
//www.persian.rfi.fr/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/20111225-%D8%B…
- بهائیان و حکومت اسلامی، از مسعود نقره کار: //news.gooya.com/politics/archives/2008/05/071936.php
- مقالۀ «بهایی ستیزی و اسلام گرایی در ایران»، از آقای محمّد توکّلی طرقی: //velvelehdarshahr.org/node/137
- مقالۀ «ما همه بهائی ایرانی هستیم!» در: //noghtenazar.org/node/570
علاوه بر منابع فوق شایان ذکر است در بعضی ردیه های ضدّ بهائی منتشره در خود جمهوری اسلامی ایران نیز، مستقیم یا غیر مستقیم به ستم بر بهائیان و نقض حقوق ایشان اشاره شده است. از جمله بارزترین آنها کتاب ردیّۀ «بهائیت در ایران»، تألیف سیّد سعید زاهد زاهدانی با همکاری محمد علی سلامی، تهران: مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ۱۳۸۰ است که بخصوص در فصل هفتم آن (صفحات: ۲۶۹- ۲۹۴) به مواردی از آنچه در فوق در متن در خصوص نقض حقوق بهائیان آمد اشاره نموده است و مبارزه با بهائیان را بنابر توهمّات و پیشداوری های بهائی ستیزانۀ خود، صحیح و طبیعی و اجتناب ناپذیر دانسته است. خواندن این کتاب را به همۀ منصفین توصیه می نماید. از جمله در صص ۲۸۲-۲۷۶ می نویسد: «... در قانون اساسى جمهورى اسلامى ایران اقلیتهاى دینى شناخته شده عبارتند از: یهودى، مسیحى و زرتشتى. هر دین و مسلكى غیر از اینها طبق قانون اساسى هیچ گونه رسمیتى ندارد. بنابراین بهائیّت به عنوان یك فرقۀ مذهبى، داراى هیچ گونه رسمیّتى در ایران نیست... حكومت اسلامى... آنان را از برخى امكانات اجتماعى و نه فردى محروم كرد. مشاغل حساس و غیر حساس دولتى و بعضاً‌ غیردولتى، كه در رژیم پهلوى به فراوانى در اختیار آنان قرار داده شده بود از آنان باز پس گرفته شد، ازكلیه مراكز نظامى، ‌فرهنگى و هنرى اخراج شدند، از ورود افراد وابسته به این فرقه به مراكز آموزشى عالى جلوگیرى شد و آنان كه در این مراكز بودند اخراج شدند، چرا كه تجربه گذشته نشان داده بود كه وقتى آنان در محیط هاى آموزشى و فرهنگى قرار مى گیرند و یا پستى اشغال مى كنند به علت وابستگى به تشكیلات بهائى از آن در جهت تبلیغ بهائیت، اطلاع رسانى و ایجاد تسهیلات براى دیگر بهائیان استفاده مى كنند. از لحاظ اخلاقى هم اختلاف زیادى بین موازین اخلاقى آنان و مسلمانان وجود دارد و این خود مى تواند یكى دیگر از عوامل طرد آنان از مؤسسات عمومى و دولتى باشد. از اشتغال آنان به تعدادى شغل آزاد مشخص هم كه با طهارت و نجاست ارتباط داشتند و با شرع مقدس اسلام مغایرت بودند، جلوگیرى شد.» www.aviny.com/occasion/jang-narm/bahaeiat/shenakht/Bahaeiat/Bahaei-Mell…
- مقالۀ «قلقلک» در اینجا: //www.velvelehdarshahr.org/node/59
- مقالۀ «ایران و مسئله بهاییان، چالش بی فرجام» در: //noghtenazar.org/node/480
- مقالۀ «نویسندۀ کتاب "حقایق گفتنی" چه کسی است؟» در: //www.negah.org/articles/q-q-19
- مردم از فروش نان و ارزاق عمومی به بهائیان جلوگیری کردند: //velvelehdarshahr.org/node/165
۸- //www.shahbazi.org/blog/Archive/9101.htm#Prison
۹- «مجموعه الواح مبارکه» چاپ مصر، صص: ۲۹۷- ۲۹۸ در این آدرس:
//reference.persian-bahai.org/fa/t/b/
۱۰- «گلزار تعالیم بهائی»، ص ۴۳۹ در این آدرس: //reference.persian-bahai.org/fa/t/c/
در این منبع بیانات بسیار زیادی در خصوص تعالیم بهائی وجود دارد که از خوانندگان عزیز می خواهد به آن مراجعه فرمایند.
۱۱- گلزار تعالیم بهائی، ص ۴۳۹.
۱۲- گلزار تعالیم بهائی، ص ۴۴۰.
۱۳- گلزار تعالیم بهائی، ص ٤٧٣.

نظر خود را بنویسید